Tvrdá matrace způsobuje bolesti zad - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.10.2004 21:15 - Pálková

Skutečně toto mohu potvrdit.V době narození mého prvního syna pře 25 lety se propagovala tvrdá matrace pro dítě,aby měl rovná záda.Když jsme mu pořizovali "dospělou válendu" koupili jsme samozřejmě dle rad lékařů s tvrdou matrací.Já si to dnes vyčítám,přesto že tehdy jiný výběr nebyl,ale syn teď má záda ohnutá a trpí bolestmi.Aktivně cvičí,což mu pomáhá.Samozřejmě nemohu tvrdit,že je to pouze špatnou matrací,ale to že matrace se má přizpůsobit tělu a ne naopak, je asi pravda a pro záda to nejlepší.

reagovat 2.11.2004 11:09 - Pája

Zvláštní.Mě naopak na tvrdé matraci záda nebolela.Teď, co mám zdravotní,nemůžu kolikrát ráno vstát.Syn spí na tvrdé válendě,a pokud si lehne na naše "letiště",taky naříká na bolení zad.

reagovat 18.1.2005 22:57 - martina

zháním recenze na výrobce matrací, budeme pořizovat dětem nové postele a matrace, a sobě chceme vyměnit pružinovou matraci za zdravotní, která firma podle vás vyrábí ty nejlepší?????????Současnou matraci máme od firmy gumotex, není špatná ale pružiny jsou již zničené máme je 5 let. Diky za receze. Marťa.

reagovat 13.11.2006 18:39 - Tomáš

Ahojte, zrovna řeším stejný problém.

Chtěl sem si koupit matraci, ale když sem viděl kolik peněz chtějí tak kus molitanu(polyuretanu..:) tak sem se rozhodl že si pořídím na míru obyčejnou žíněnku.

Na tvrdým se mi vždy spalo dobře.

K tomu sem ale zjišťoval informace (doktoři, internet...) co je teda vlastně zdravé...

Výsledek? Myslím si že tvrdá matrace je lepší. Co se týče té vazby na záda, myslím že se to pouto přeceňuje. Záda se podle mě nezničí na tvrdý matraci, ale absolutně pasivním stylem života některých našich spoluobčanů. Závěr: Když už má člověk záda rozbitý tak ho nejspíš budou záda bolet víc na tvrdý matraci. Ale není to tou matrací.

Pokud má člověk záda v pohodě, cvičí a tak, tvrdá matrace mu rozhodně neuškodí. Naopak.

Matracovému loby třikrát zdar!!!

Matrací to prostě moc není, na záda je třeba cvičit. Zamyslete se. Kolik z vás podstoupí každý den alespoň 1/2 hodinovou fyzickou zátěž? :) :) :)

reagovat 4.4.2007 07:39 - Dandy

Z kola mám problémy z dolní části bederní páteře. Spal jsem na tvrdé rozkládací pohovce (pružinová+molitan) a měl jsem trochu neklidné spaní. Zakoupil si matraci Ella (7 zónovou, středně tvrdou) a bolesti se zesílily.Takže jsu zpátky k sedačce.

Je mi 36.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.7.2016 13:03 - lenka

Máte pravdu, ty obyčejné matrace ničí záda. Já mam nejlepší zkušenost s latexovými matracemi: http://www.latexovematrace.com/KVALITA-a6_0.htm . Opravdu jsou pohodlné a komfortní.

reagovat 29.7.2016 20:18 - DanBlazik

Pro někoho se hodí měkká matrace, pro jiného zase tvrdá. Jde o to jaký má kdo styl spaní a kolik váží, další info na https://www.covybrat.cz/nejlepsi-matrace/

reagovat 21.6.2018 20:58 - alex

Určite je nutno nepodcenit výber vhodné matrace. Roky jsem spala na nekvalitní matraci a moje záda mi to dali najevo. Pri výberu nové jsem si dala opravdu zálezet a s pomoci tohto konfigurátoru jsem vybrala konecne správnou matraci- www.drsleep.cz

reagovat 21.6.2018 21:20 - Xena

Dříve tyhle pěnovky neexisstovaly a lidé neměli potíže. Žádnou takovou bych nebral. Spím na obyč. matracích, pod nima mám rošt a celá naše rodina takto spí také.

reagovat 21.6.2018 22:17 - co?

Určite je nutno nepodcenit...

Proč by ti měl někdo věřit, když ani nevíš jak se jmenuješ.
"21.6.2018 20:54 - sash
Nazdar! J...bla bla....leep.cz"

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *