Tvořivost - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.4.2005 09:45 - Lenka

Poku máte potřebu tvořit - tvořte! Ať si myslíte, že neumíte malovat nebo zpívat nebo dělat cokoliv jiného, a máte chuť to dělat, dělejte to! Pokud Vás někdy někdo přesvědčil, že to či ono neumíte, je to jeho problém a Vy se těchto domněnek zbavte a dělejte, co se Vám chce, když Vám to dělá dobře a nikomu tím neubližujete. Zenoví mistři říkají, že nejlepší meditace je škrábání brambor, či jakákoliv činnost, pokud si ji uvědomujeme a oprostíme se od myšlenek. Ze všeho mužeme mít radost. Tak se radujte!
MOTTO: Před osvícením: nanos vodu a naštípej dříví.
Po osvícení: nanos vodu a naštípej dříví.

Chápete? Žijte!

reagovat 19.5.2005 15:54 - Intago

myslím, že to nestačí. To by bylo osvícených... Na proražení bloku ega je třeba daleko víc. Sám jsem se o to léta pokoušel. Osvědčilo se mi naučit se s Bohem, intuicí, Nadjá hovořit. Přijmout Ho jako gurua. Zavede vás do meditací, kde člověk skutečně zažije transcendenci, a to ohromující. Žádný klid v tom není, jen úúúžasná Tvořivost. Napsal jsem o tom tři knihy, vydal je Onyx Praha, jsou na mystika.mysteria.cz

reagovat 17.7.2005 12:16 - ajrad

Moudré a pravdivé.
Krásné je pozorovat děti, když si hrají - tvoří a nechávají se unášet svou fantazií. Neomezení hranicemi, zákazy, příkazy co smí a nesmí, co mohou a nemohou, o čem smí snít a o čem ne...
Hrají si, zkoušejí a smějí se. Tvořivost zde má ještě volné pole působnosti než přijdou zábrany a smutek.
Koukáme na dospělé, kteří si "nedovolí" experiment ani v myšlenkách natož v životě (tam jen potud, pokud je to žádoucí a přijatelné, nebo pokud jim "to" "někdo" přikáže. Škoda.
Nádhera člověčenství je v tvořivosti. Uvolňuje, rozšiřuje hranice, rozjasňuje a rozveseluje. Obohacuje.

reagovat 14.8.2016 16:40 - Cynik realista

Dá se vytvořením vhodného prostředí něco udělat s vlastní tvořivostí?
Prý to jde,jsou firmy,které lidem dopřávají přátelské prostředí,protože potřebují jejich kreativní výkon spíše než objemově velkou výkonnost s minimem tvořivosti.
Jde něco takového udělat i sám sobě?Leda,že by v sobě člověk našel nějakého osvíceného šéfa,ale to je nejspíš utopistická fantasmagorie,nic takového nejde sám sobě připravit.

reagovat 14.8.2016 16:43 - Jarda č. 1

Dá se vytvořením vhodného...

Jak to že nejde? Někdy ke tvořivosti pomůže, když si člověk zařídí útulný kutloch, kde ho nikdo neruší, kde se cítí dobře. Někdy k tvořivosti pomůže kapka správného moku, poslech dobré hudby...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.8.2016 16:52 - Cynik realista

Bohužel mám ke konzumaci dobré tvořivosti druhých blíže.Rád se zavřu někde s dobrým mokem a konzumuji dobré jídlo od dobrých farmářů a filmy od dobrých tvůrců a obsazeny kvalitními herci a elegantními herečkami.
Jestli to dobře chápu,tak pro mě kreativita znamená spíš nachávzet se v nějaké činnosti typu škrábání brambor nebo plavání než v tom zavřít se s plátnem v kutlochu s lahví vína a nad ránem se probudit nad plátnem s selfportrétem umělce...
Ono to předpokládá víc světu dávat než konzumovat a to i v lidských kontaktech a to nedokáže každý.Je tolik expertů.

reagovat 14.8.2016 17:05 - Cynik realista

Je to asi o volních vlastnostech.Lidské potřeby nejsou jen jíst a dosahovat klidu a pohodlí domova a bezbolestnosti.
V čem to tkví nevím,ale prý k talentu je třeba i něco víc,jinak skončí třeba v hospodě a nic nevytvoří.
Nějak reagovat na podněty,vnímat je a neuzavírat se do sebe,zároveň furt jen nezpracovávat kvanta informací a nepoužívat tak mozek jen jako lepší třídičku.
Potom ta tvořivost,ale co to vlastně je a jak pro koho.
Kontemplovat,meditovat a nebo mít za to ,že nejlepší tvořivostí je termín.
S věkem jednak ubývá přirozená energie jít do všeho nového a taky je tu problém s pamětí a s tím jak to utřídit,nebo to nechat být,protože toho sou už kvanta a brzdí to právě tu tvořivost branou jako podnikání nových věcí a otvírání nových horizontů.

reagovat 14.8.2016 17:10 - Cynik realista

Ženy jsou daleko praktičtější než muži a nějaká mamina s třemi mladými dětmi ,by asi těžko chápala proč bůh vytvořil muže z velké většiny a v mnoha činnostech tak nepraktické ,zatímco žena dělá věci rovnou prakticky a moc nad tím neuvažuje a v tom je dle mýho klíč,ovšem ne kopírováním,ale tím prostě se kousnout do zadku a jít něco dělat a pak zas dál,komu se stalo,že z toho vypad a nechá se odradit pohledy a komentáři lidí ,pak ví,že něco není u něj dobře a má pořádný problém ať už s prokrastinací nebo s depresí,pohybuje se v začarovaném kruhu a pokud není obzvláště jinak vybaven,patrně na to časem pomalu,ale jistě společensky a existenčně dojede...

reagovat 14.8.2016 17:12 - Jožo

Obzvláště silně by se nad sebou měli zamyslet lidi co se nechají odradit negativními komentáři na internetových diskusích:)),nebo si to alibisticky nalhávají,že je tomu tak a negativní komentáře jsou důvodem,proč opět nemají trochu té potřebné kuráže ,aby se uschopnili a šli něco udělat.

reagovat 14.8.2016 19:06 - Lara

Obzvláště silně by se nad...

Moje řeč - něco si dělat z negativních komentářů nemá vůbec smysl. Negativní komentáře dávají lidé, kteří mají buď sami problém se sebou a tím, že někoho negativně komentují si zvyšují sebevědomí nebo jsou prostě zlí a dělá jim radost někomu ubližovat. Proč by člověk měl dát na komentáře od takových lidí?!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *