Turecko - nebezpečná země??

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.7.2006 09:19 - Lola

Ahoj,

chystám se na dovolenou do Turecka, ale čím dál víc mam pocit, že ta země je nebezpečná, co myslíte?'

reagovat 31.7.2006 17:58 - Pavlina

Zalezi, kam se chystas, jak se tam chystas, kde tam budes spat, jak se tam budes pohybovat ... Aktualni informace a doporuceni byvaly myslim na strance ministerstva zahranicnich veci www.mzv.cz

reagovat 24.5.2007 20:54 - maty

Turecko je prekrasne zeme doporucuju vsem.Lide jsou pratelsti ,vyborne jidlo.Mnam.

reagovat 24.5.2007 21:31 - Taky Jana

jestli jsi mladá štíhlá blondýna,tak neriskuj sama už vůbec ne,'

reagovat 24.5.2007 22:24 - Michal

Turecko nebezpečný:)

Asi jako noční Václavák.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.7.2016 21:58 - Jarda č. 1

: Kdyby netoužili tak po...

Víš, co je pro tebe tipické, že sám nikdy na žádnou otázku neodpovíš. To se pak těžko diskutuje.

Arabové nejsou zvyklí pracovat v nadnárodních firmách, ve fabrikách, arabové jsou předevších kšeftmani v rozšířeném slova smyslu a takoví si dokaží práci najít či vytvořit, pokud chtějí. Ovšem proč by to dělali, když na západě je čeká tebou opovrhovaný štědrý sociální systém? Chceš snad říct, že na západě většina arabů z dřívějších emigračních vln není na sociálních dávkách - že nepobírají na x dětí a x manželek sociální dávky? Ti, kteří pracují, tak většinou ve svých kšeftech- restauracích, obchodech... že občas je to spojeno i s ilegální trestnou činností, je též známo.

reagovat 23.7.2016 22:43 - Steve

At' táhne zpátky celej posranej Blízkej východ a Afrika .... Doma to maj rozmrdaný a řežou se i klidně mezi ssebou a pak lezou votravovat do vyspělé Evropy či jiných států - a všude jenom problémy! Frustrovaný, nevzdělaný, otravujou domácí, útočí na ně, stále tíhnou vidět krev a uřezané hlavy nebo min si pořádně zastřílet z Kalacha .....

Do hajzlu at' jdou, všichni !!!! (Turci, Syřani, Pakistánci, Afgánci, Maročani atd ...)

reagovat 23.7.2016 22:51 - hmm

No to mi povidej,nemusíš na to čumět,mně to ničí můj monitor,okamžitě od uřezávačských videjí odcházím.Např. webtor.cz

reagovat 23.7.2016 22:53 - Zdravý rozum

Zase otázka je kolik lidí a jedinců a jaké národnosti a jestli je to důležité jaké jsou fanatici národnosti a kde to páchá a proč by za to měla trpět většina v místě uřezání hlav žijící.Kromě války tam v době míru nikomu hlavy neřežeou,maximálně prdel rákoskou.

reagovat 23.7.2016 23:12 - D

Víš, co je pro tebe...

: Arabové nejsou zvyklí pracovat v nadnárodních firmách, ve fabrikách, ...

Ona je otázka, co přesně rozumíme "Arabem". V jedné nadnárodní firmě jsem potkal třeba Marokánce, co tam pracoval (a stále pracuje) přes 20 let jako dělník ve výrobě. V jiných fabrikách, v různých skladech a na farmách jsem potkal na řadových a nižších řídících postech třebas i Tunisany nebo Somálce. Na různých dělnických postech, například při údržbě silničních komunikací, při sběru zemědělských plodin nebo při úklidu letovisek jsem viděl pracovat i Palestince nebo Beduíny v Izraeli a na Západním břehu.

: arabové jsou předevších kšeftmani v rozšířeném slova smyslu a takoví si dokaží práci najít či vytvořit, pokud chtějí. Ovšem proč by to dělali, když na západě je čeká tebou opovrhovaný štědrý sociální systém?

Sociální bydlení a sociální dávky jednak samy o sobě nezajišťují natolik blahobytný život, aby každého uspokojoval. Navíc jsou vázány na určité podmínky, které je nutno buď opravdu splňovat, nebo aspoň fingovat.

Kdo chce tyto podmínky opravdu splňovat, musí se zpravidla vzdát výnosné výdělečné činnosti, mít na krku dostatečný počet závislých osob, a více či méně o ně i pečovat.

Fingování těchto podmínek, podobně jako každá jiná podvodná aktivita, obnáší jistá rizika a vyžaduje čas, peníze a energii. Na Západě existují úředníci, jejichž jedinou náplní práce je odhalovat podvodné pobírače sociálních dávek a podvodné uživatele sociálního bydlení či jiných sociálních služeb. Úspěšný podvodník musí tyto úředníky dovedně klamat, podplácet nebo vydírat, a riskovat přitom vysoké pokuty, vězení, nebo i vyhoštění. Má potom méně času, peněz i energie na aktivity potenciálně podstatně výnosnější, nebo aspoň bezpečnější.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *