Trvale stažená předkožka

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.9.2011 10:42 - Jarda - 16let.

Ahoj,
v létě jsem měl zánět předkožky, hned jsem navštívil kožní a tam dostal nějakou mast, za týden bylo po zánětu. Ale asi po měsíci se celá situace opakovala. Při tom druhém zánětu mi lékařka řekla, že asi budu na ty záněty více trpět a jako prevenci mi doporučila mít trvale staženou předkožku nebo si nechat udělat obřízku. Na operaci bych šel jen v případě největší nouze, ale zajímají mi názory na tu trvale staženou předkožku - prý to takhle má spousta kluků. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti nebo rady? Díky

reagovat 18.10.2011 01:22 - Karel

Doktorka má naprostou pravdu. Travale staženou předkožku nosí hodně mužů, a má to své jasné výhody. Já osobně s tím mám jen dobrou zkušenost. Problém je, že každému sama nedrží a pak je vhodná obřízka. Smegma se pak tvoří podstatně mně a žalud se časem zvětší. Partnerka ti může dělat orál i když není právě možnost umytí. Co víc si přát.
Zajímavá diskuse je na: http://www.poradte.cz/volna-diskuze/4129-predkozka-trvale-stazena-za-zaludem.html

reagovat 18.10.2011 02:17 - Honza

Jenže ty, co jí maj staženou trvale to tak maj většinou od přírody. Tak třeba my to máme v rodině. Mně v pubertě vylezla asi půlka žaludu. A upřímně, příjemný mi to teda nebylo. Krátká předkožka má v tom věku taky svý nevýhody. Až na vojně jsem si jí stáhnul úplně, tam se to bralo tak trochu jako výraz pochlapení. No a náš starší kluk jí má staženou už od patnácti, takže je to dědičný. Já o tom hledal něco na internetu, jestli je to jako OK a dočet jsem se, že když dlouhá a úzká předkožka zůstane dlouho stažená, tak taky může zaškrtit žalud, takže opatrně.

reagovat 19.10.2011 22:33 - Marek

Jako pochlapení? To jste si snad na vojně ukazovali ptáky? Jinak bych pochyboval, že je to dědičná dispozice. Podle mně je to docela normální, že se ti v dospívání trochu ohrne předkožka. Spíš ty, co jí maj tak dlouhou, že maj žaluda schovanýho i ve dvaceti, jsou menšina s nějakou dědičnou dispozicí.

reagovat 20.10.2011 07:52 - Pepa

Tak je to dědičné nebo ne, sám si protiřečíš.
Napřed píšeš že ne a pak že jo.
:-) :-) :-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.8.2018 18:22 - Tony

v roce a půl je vhodné...

Nebí to vhodné, dokonce je to škodlivé.

reagovat 17.8.2018 19:27 - Dan

Tak to si byl s prominutím...

Ano souhlas, zanedbal jsem to, nikdo mě v dětství nepoučil. Dnes ale jsem rád, že krytí mám a kdykoliv ho můžu nebo nemusím stáhnout.

reagovat 17.8.2018 19:30 - tak

Já měl doma bohužel...

tohle je běžné, dosti pediatrů stahování předkožky neřeší, i když narazí na problém, tak to nechají být, s tím, že se to vyřeší samo. Nebo ve skutečnosti to pak ve dvaceti mladý muž řeší po doktorech sám, až zjistí, že nemůže mít pohlavní styk. Budou ale lidi, co tvrdí, že se u nás obřezává zbytečně.

reagovat 17.8.2018 19:35 - tak

Ano souhlas, zanedbal jsem...

pro tu dívku nemuselo být milé, když do ní někdo šel s nepřetaženou předkožkou. A k stáhnutí došlo při styku, odlepení silou a a ten sajrajt v ní jaksi zůstal. On Veliký Mao si taky ptáka nemyl, říkal, že si ho myje v ku--ch. Což ovšem mohl být u něj minimálně jednou za den.

Tady nikdo nikomu nenutí obřízku, to je věc každého. Jestli je nějaká manipulace, tak leda opačným směrem, různé lži, zastrašování, varování různými výmysly. Mně je dosti jedno, jestli 98% naší populace je bez obřízky, přesná čísla neznám.

Jen mi je líto těch zanedbaných případů, kdy někdo musí na obřízku až dospělosti, ač v dětství to šlo vyřešit snáz, s daleko menší bolestivostí, rychlejším hojením. Vůbec to není tak ,že by doktoři zbytečně řezali, to zkouší jako poslední možnost.

reagovat 17.8.2018 19:48 - Dan

pro tu dívku nemuselo být...

Jo, není co dodat...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *