Trittico, Citalec

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.4.2017 14:32 - Veolia

Dobrý den,

od srpna 2016 beru Trittico, 1/3 až celý prášek, podle toho, zda druhý den vstávám do práce. Kdo Trittico bere, ví, že rána po něm jsou těžká.

Dostala jsem ho na problémy se spaním (probouzení se několikrát za noc, šílené noční můry, spánkové paralýzy), které byly zapříčiněny zřejmě dlouhodobou depresí, jak mi řekl paní doktorka. První měsíc na Tritticu byl velmi těžký, učila jsem se v tom období na státnice magisterského studia, ale v září jsem je úspěšně složila. Samozřejmě jsem tento úspěch musela řádně oslavit (vím, že se na AD alkohol nemůže). Po pár dnech jsem dostala výpověď v práci, z důvodu organizační struktury. Nevadilo mi to, práci jsem stejně chtěla po vystudování VŠ změnit (práce v kanceláři). Udělala jsem si tedy od října do prosince volno. Musím uznat, že jsem v té době, i přesto, že jsem neměla žádnou jistotu stálé práce, peníze postupně docházeli a žila jsem velmi spontánně, byla docela šťastná. V této době (a vlastně i roky před tím) jsem často pila alkohol a byla jsem příležitostný uživatel drog. Sem tam extáze, sem tam kokain či MDMA, většinou samozřejmě spojený s alkoholem. Minulý rok jsem užívala nějakou dobu i natajno Adipex (zlaté vajíčko, a to při 165cm, 52kg, protože jsem chtěla vysněnou postavu - Ano, vím, že jsem blbá). V lednu mě tak nějak všechno dohnalo a věděla jsem, že už musím konečně začít zase fungovat. Našla jsem si práci (opět kancelářská) a koncem ledna nastoupila.

Zde pracuji do teď, práce je náročná, ale nic, co by se nedalo zvládnout. V období mého nástupu do nové práce (sídlo v centru Prahy), jsem zase začala mít ty samé problémy se spaním. Neřešila jsem to, Trittico brala dál (i když s občasnými pauzami).

Propukla však u mě nová věc a to strach z MHD. Nejdřív se mi tyto stavy začaly projevovat v metru - bušení srdce, slzy v očích, panika, musela jsem vystupovat na dřívějších stanicích atd. A o pár dní později jsem tyto stavy začala dostávat i v tramvajích. Jednou jsem dokonce začala brečet mezi lidma a musela vystoupit. Zjistila jsem, že mi nejde ani tak o MHD jako takové, ale o větší množství lidí na jednom místě (stává se mi to i venku). Jelikož pracuji v centru a MHD je věčně narvané, v centru jsou také neskutečné davy.. nejde se tomu vyhnout.

Šla jsem za svojí doktorkou, do spánkové poradny (za tou, která mi předepsala Trittico), vše jí řekla a ona mi předepsala Citalec. Ten beru ráno.

Beru ho 3 týden. Společně s užíváním tohoto léku jsem přestala i pít alkohol a brát příležitostně drogy. Nicméně první 2 týdny neustálé pocity na zvracení, neskutečná ostrá bolest hlavy, výkyvy nálad snad už ani neřeším, občas se přistihnu, že jen tak hloupě v práci čumím do zdi.. zhoršila se mi pleť, o neschopnosti dosáhnout orgasmu snad ani mluvit nebudu. Lidi na ulicích mi vadí pořád.. během posledního měsíce jsem už takový stav jako předtím nezažila, naštěstí.

Ale popravdě nevím, co si o tom všem mám myslet. Příjdu si absolutně bez života. Nešťastná. Přitom mám úžasného přítele, který mi pomáhá, bezvadné přátelé. Jezdím do přírody, snažím se odpočívat, sportuju. Snažím se nestresovat, i když pořád se občas stane, že sem tam vylítnu, i zbytečně. Snažím se být stále pozitivní. Ale i přesto všechno se cítím uvnitř sebe šíleně prázdná.

Prosím kohokoliv, kdo by měl stejné nebo podobné zkušenosti, ať se se mnou podělí. Budu ráda za každý příspěvek.

Děkuji!

reagovat 19.4.2017 16:20 - .

Stěžejní rolí by měla být psychoterapie, u úzkostných poruch se nejvíce osvědčuje kognitivně behaviorální. O tom jste s doktorkou nemluvily?

reagovat 21.4.2017 12:19 - Veolia

Stěžejní rolí by měla...

Tu mi doktorka nenabídla, ale nad terapií jsem přemýšlela, že by se to mohlo osvědčit.

reagovat 21.4.2017 14:03 - Tak

Dobrý den,

od srpna 2016...

to je hrozné,jak píšete strach z MHD.A nemůže to být třeba i z těch léků? To mě jen napadlo,protože vám řeknu,že já když jsem si dřív vzala třeba třetinku,tak prostě nikdy jsem se necítila ve své kůži,prostě vždycky jsem se cítila hůř,než když jsem si nic nevzala.

reagovat 22.4.2017 11:55 - Jan

Nepijte alkohol, neberte drogy a zajímejte se o léčení v Kroměříži odd 18B.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.4.2017 14:05 - Veolia

Citalec tohle opravdu může...

Už jsem ho vysadila. Tohle asi opravdu nebyl lék pro mě.

reagovat 25.4.2017 14:07 - Veolia

je to ale hrozné,když od...

To máte pravdu :( takhle to mám od té doby, co beru AD. Střídavě po psychické stránce supr, ale neskutečná bolest hlavy, křeče v břiše, pocity na zvracení, pak zase naopak.. stavy úzkosti, nekontrolovatelný pláč, pocity beznaděje.. kolikrát mám opravdu pocit, že chci umřít, ale vím, že se z toho vyspím a druhý den bude líp. Ale překonat tento stav je opravdu těžké.

reagovat 25.8.2017 20:57 - Lenka

Jsem objednaná, bohužel,...

Tyto stavy uzkosti,strach z velkeho prostranstvi,cestovani dopravou,ze smrti,budoucnosti mam jiz mam 23let a vim o cem to je.Zdravy clovek to nikdy nepochopi.Ani ti nejblizsi.Odsoudi vas jako by jste byl blazen.Nemoc nebo li porucha vsak vznikne z neceho.Nyni se citim lepe ale

reagovat 25.8.2017 21:00 - Lenka

Tyto stavy uzkosti,strach z...

Tyto stavy uzkosti,strach z velkeho prostranstvi,cestovani dopravou,ze smrti,budoucnosti mam jiz mam 23let a vim o cem to je.Zdravy clovek to nikdy nepochopi.Ani ti nejblizsi.Odsoudi vas jako by jste byl blazen.Nemoc nebo li porucha vsak vznikne z neceho.Nyni se citim lepe ale

reagovat 26.8.2017 13:43 - Kdyby

Tyto stavy uzkosti,strach z...

byla ta úzkost z jedné věci,pak se to jistě dá ukočírovat,ale ty máš strach vlastně ze všeho.A jak tě léčí,jak zvládáš běžné věci jako práce atd.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *