Ve třiceti sám

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.8.2007 23:40 - Martin

Možná, že můj problém není tak závažný, protože nemám žádné zdravotní potíže, přesto mě trápí, i když se snažím na to nemyslet. Ve svých třiceti jsem ještě neměl žádný vztah, i když jsem se o to několikrát pokoušel. Výsledkem bylo odmítnutí ze strany ženy, se kterou jsem se sešel. Jen jednou jsem to ukončil já, protože jsem se setkal s alkoholičkou, která mi volala v půl čtvrté ráno opilá. Rád bych našel odpověď, která asi nebude jednoduchá.
Jsem obyčejný mladý muž, trochu introvert s klidnější povahou. Mám zajímavou práci, která mě baví, vlastní bydlení a s lidmi v okolí celkem dobře vycházím. Nejsem jediný, takových jako já po světě "běhá" hodně. Poznal jsem to na Seznamce, kde jsem si ze zvědavosti pročítal inzeráty mužů v mém věku, kteří podobně jako já hledají partnerku pro trvalý vztah.
Stále více zjišťuji, že si nedokážu najít partnerku pro vytvoření trvalého vztahu. Nevyhledávám společenské akce a podobný způsob vyžití mě moc neláká. Nikdy jsem se v kolektivu neprosadil, nejsem extrovert, ani bavič veselých historek. Zkoušel jsem se proto seznámit přes internet, ale po několika setkáních jsem zjistil, že ženy často hledají nezávazný flirt nebo mají nějaké požadavky na partnera. Požadavky, které někdy ani nahlas neřeknou. Když jsem naopak odepisoval na inzeráty, odpovědí jsem se nedočkal, snad přišla jedna nebo dvě, ale nevyšlo to.
Dříve jsem míval pocit, že dělám v něčem chybu, ale myslím, že nejsem na tom tak zle, dokážu se normálně pobavit, netrpím pocity méněcennosti, ani nejsem pesimista nebo dokonce alkoholik. Svou situaci jsem řešil i s psycholožkou, ale ta mi jen poradila, že to musím zkoušet a nevzdávat. Snažil jsem se seznámit i přes různé zájmy a koníčky, ale nevyšlo to.
Ptám se sám sebe, jestli je opravdu tak těžké s někým žít, vychovávat děti a být v pohodě? Kde dělám chybu? Mám pocit, že stačí jeden malý nedostatek, jiné zájmy, nesplnění představ partnerky nebo třeba jen trochu odlišný pohled na život aby vztah nefungoval. Myslím, že jsem hodně tolerantní člověk, bez nároků a požadavků na partnerku, dokážu se přizpůsobit.
Je hodně žen, které zůstaly samy, třeba s dítětem a žijí třeba v pronájmu od výplaty k výplatě. Možná taky někoho hledají, nevím... Kdybych našel třeba takovou ženu, bylo by to pro oba snadnější, jak se říká: "Ve dvou se to lépe táhne". Myslím si, že by jsme oba na tom byli lépe. Nikdo však na čele nemá napsané, že někoho hledá.
V práci i okolí se setkávám s mnoha lidmi. Rád si popovídám s kýmkoliv, ale mám pocit, že když se potkám s příjemnou ženou mého věku, tak už je vdaná. Svobodných je hodně málo a když jsem se pokusil nabídnout pozvaní, odpovědi byly podobné - má už přítele. Svobodnou ženu v mém věku vlastně ani v mém okolí neznám.
Snažím se využít každou možnost, ale najít ženu pro trvaly vztah není vůbec snadné. Možná je to tím, že nedokážu nabídnout nic "navíc", co by ženu zaujalo a že se normálně pobavím o čemkoliv'

reagovat 6.8.2007 16:24 - Monika

Martine, buď v klídku:) 30 let dneska není žádný věk, a já mám strašně moc kamarádů kolem třicítky, kteří jsou taky svobodní. Kde bydlíš, jestli se můžu zeptat? V Praze a velkých městech jsou svobodní lidé kolem třicítky úplně běžní...Mě je 28 a mám přítele ale spousta mých kamarádek je single a jsou v pohodě, užívají si. Nesmíš tolik tlačit na pilu, nech tomu volný průběh, snaž se chodit mezi lidi a pokud jsi příjemného zevnějšku a upravený ( na tom hodně záleží )a vtipný, inteligentní( což podle toho, cos napsal, jsi), tak by seznámení neměl být problém. Přeji hodně štěstí a hlavně žádný depky:)'

reagovat 6.8.2007 16:40 - Kladec"seznam.cz

Tvůj příspěvek je velice zajímavý, zaujal mě. Určitě jsi člověk s dobrým srdcem. Divím se, že ženy v tvém okolí jsou tak "slepé" :o) Na tvém místě bych raději občas vyšla mezi lidi než hledala seznámení na internetu. Sice to není tvé gusto, ale znám spoustu lidí, kteří se takto seznámili lépe než přes inzerát. Každopádně budu držet palečky ať se ti splní tvá "nejtajnější" přání :o))'

reagovat 6.8.2007 16:49 - pxp

AHOJ.to co píšeš plně chapu.a vim o čm mluviš.mam sestru ktera je na to uplne stejně a ja jen přemyšlim kde ji nekoho najit.pravdou je že juak človek starne je horší a horši si nekoho najit na celí život.me se ted jeden vztah rozpada 29 na krku a taky nevim co bude dal,nedchce se mi zas začinat od začatku.no človek se lepe seznamuje když je mladší je aji tak nejak vetší vyběr.no chlape at se ti daři a všem kteří maji stejný "problem"'

reagovat 6.8.2007 17:15 - Hanka

Martine,chápu, že tě štve, že jsi sám, sice jak se tu píše, že 30 let není žádný věk, ale vím, co je to být sám, vracet se do prázdného bytu. Ne tedy z vlastní zkušenosti,jsem šťastně vdaná, ale mám bratra, který je na tom stejně jako ty a to je mu už 38 let! Je svobodný, bezdětný, vztah se mu rozpadl,ale od té doby je sám a už se nějak zasekl a zatrpkl.Radila jsem mu taky aspoň internet, to řekl, že zkoušel a že se tam nedá nikdo najít..Buď mu holky neodepíšou vůbec, nebo jeden dva maily a zůstane to na mrtvém bodě.Trápí to mě, mámu, ale nevíme, jak mu pomoci.Držím ti moc palce, ale radu bohužel žádnou nemám.Hezký den Hanka.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.11.2014 10:20 - ahoj je mi 40

jsem svobodná , bezdětná , zadaná léta
ale zjištuji že nemám doma základní věci jako je zájem ,úcta , rovnováha , empatie

možná jsem a asi určitě jsem staromódně vychovaná

ale jsem rozhodnutá tento vztah opustit

na jeden život bylo těch kompromisů - již přehršle

stačil byy mi pozornej milej pohodář
co neni egoista a prudič a má rád lidi a přírodu
chci zpět svuj obyčejnej život harmonii a rovnováhu
nevzdávejte se lidičky
zatím jsme zdraví ...to je náš jedinej kapitál a můžeme vše zmněnit
až nás dožene ze stresu rakovina budem v hajzlu.

reagovat 17.11.2014 11:28 - Jářku

Zdravím všechny. Dovoluji...

...Vogle začni u sebe,to bude nejlepší a pa po letech uvidíš.

reagovat 9.12.2014 21:11 - Honejsek

@zlomená.duše - hele je mi to líto ale když seš prokletej tak to ti nezbývá asi nic jinýho než spáchat sebevraždu :-(

reagovat 15.5.2015 16:57 - Nick fick

Kašli na to, vždyť svět se nepo... Mě to samotnému vyhovuje. Občas nezávazně zaskotačit s kámoškou a hlavně se už po zkušenostech nevázat. Je mi 38.

reagovat 15.5.2015 17:17 - Tak

jsem svobodná , bezdětná ,...

to už bych jí já měla dávno,hi,hi.Ano,pokud máš finance,bydlení,pak můžeš začít od začátku,každý to ale nemá,proto sestrvává.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *