Trhání zubů moudrosti - zbytečně?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.2.2008 23:34 - Jiřík

Proč chce většina zubařů vytrhnout zuby moudrosti, i když jsou zdravé? Chápal bych to, pokud by tam byl kaz nebo by nesprávně rostly. Nemám ani křivé zuby a zubařka mi jen řekla, že je to běžný zákrok a je to lepší než je nechávat. Jaké máte zkušenosti, doporučil vám je zubař také vytáhnout nebo ne?

reagovat 6.2.2008 17:51 - Flya

Nazdárek Jiříku, zubařka mi taky doporučila vytrhnutí zubů moudrosti, i když byly úplně zdravé. Zdůvodnila to tím, že je lepší je vytrhnout teď než až kdyby se kazily - to by prý bylo bolestivější. Pa pa

reagovat 22.2.2008 10:57 - Tomáš

Právě jsem se vrátil z trháni obou spodních zubů moudrosti. Měl jsem je už dost zkažené a opravované. Na rentgenu se to jevilo jako snadný zákrok, protože jsem měl mělké a rovné kořeny. Přesto, jak byly zkažené, tak se rozpadaly a museli mě je tahat po kouskách. Proto je lepší si je nechat vytrhnout, dokud jsou zdravé. Při umrtvení je to záležitost na dvě minuty a vůbec to nebolí.

reagovat 13.5.2008 17:47 - Jana

Nebolí,ale potom:-(

reagovat 15.5.2008 07:52 - Jiná Jana

Můj zubař říká, že proč trhat osmičky, když nevadí a nejsou zkažené, že naopak každý zub je dobrý. Je rozumný a zbytečné zákroky neprovádí. Dokonce ani není příznivcem umělého, peroxidového bělení zubů, říká, že každý člověk má danou svou přirozenou barvu zubů a agresivním umělým bělením se oslabuje zubní sklovina. Jinak zuby opravuje skvěle a jeho přístup k pacientům je ukázkový.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.3.2014 09:43 - Zuzana

co je to bolest,když roste...

Když nemůžete mluvit, kousat, usmát se - a to bezbolestně. Když si nemůžete kartáčkem efektivně vyčistit sedmičku, protože soused se prořezává, natéká a každý dotek je bolest.

reagovat 4.9.2016 17:00 - jan

Můj zubař říká, že...

Dobrý den slečno Jano, můžete mi prosím napsat, kterého zubaře máte. Mě chtějí osmičky trhat ikdyž jsou zdravé a já bych chtěl posouzení od někoho normálního. Můžete mi prosím napsat jeho jméno. Vělice děkuji. S pozdravem Jan Menší
jan.men@centrum.cz

reagovat 4.9.2016 17:15 - ?

Nějak tento trend nechápu. Je mi 66 let a mám všechny osmičky ..Dvě mi vyvrtali v dětství a od té doby klid. Spíš je to móda, než nutnost. Dnešní mladí mají přitom mnohem zdravější zuby než generace z padesátých let.

reagovat 4.9.2016 17:45 - dědo,

Nějak tento trend nechápu....

je to kus od kusu, že ty je máš zdravé, ok, ale zase nemáš zdravého něco jiného, co pro druhé je samozřejmost, že oni to mají ok.

reagovat 4.9.2016 19:12 - hmhm

Zbytečné to není, mně moudráky tlačily na ostatní zuby- rostly do nich a zuby se mi parádně zkřivily. Moudráky vůbec nelezly ven, to, že rostou, bylo patrné až z rentgenu, kde bylo teprve vidět, že zuby nerostou nahoru, ale šikmo do ostatních zubů. Díky tomu se přišlo i na to, proč mě bolí uši. Zuby mi v narkóze vysekaly z dásně, pak jsem musela ještě nosit 4 roky rovnátka, protože jsem je měla fest křivé a mého zubaře za celý můj žiot nenapadlo tohle řešit. Takže trhání moudráků není pokaždé zbytečné. Bohužel moje holky po mně zdědily podobné trápení, takže je operace zubů nemine.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *