Trhání nosních mandlí v dospělosti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.5.2007 10:10 - Lenka

Ahojky.Doufám,že mi tady někdo poradí.Mám celoroční rýmu,spíše pořád ucpaný nos.Na ORL mě poslali trhat nosní mandle,ale při celkové anestezii.Tak se chci zeptat,jak to probíhá.Jestli můžu před operací jíst,atd.Děkuji za odpověď.je mi 21let.Byla bych moc ráda,kdybyste mi posílali maily.

reagovat 29.5.2007 13:01 - alibaba

Pokud se chcete zbavit rýmy či ucpaného nosu tak zapomeňte na konzumaci kravského mléka a výrobků z něj. Měla jsem ten samý problém. Teď už jsem v pohodě.

reagovat 29.5.2007 13:22 -

Lenko, připadá mi docela zbytečné na trhání nosních mandlí zatěžovat tělo celkovou anestezií. Je to bleskový zákrok. Myslím, že vytrhnutí zubu je kolikrát horší.

Mají na to speciální kleštičky, udělá to cvak a je to hned pryč. Pak máš nepříjemný pocit v krku asi tak 2 až 3 dny ale jde to.Není čeho se bát

reagovat 30.5.2007 13:37 -

No to já bych radši zatížila to tělo tou anestezií.Malé děcka to moc nebolí,ale za živa v dospělosti bych na sebe nenechala sáhnout,spíš ta psychika by byla asi horší,než celá bolest.

reagovat 7.8.2007 11:22 - Niki

Včera mému 7 letému synovi trhali nosní mandle.Neměl narkozu,ale jen mu dali sirup na sklidnění a na sále mu rozkapali nos.Vědět to,tak ho na to vživotě nedám!Kluk sice v náladě byl,ale jak došlo na to,že pro něj přijeli,tak utek,nechtěl se svlíknout natož si dobrovolně nahatý lehnout na vozík.Po 3/4 hodině nám syna dovezli vyřízenýho.Klepal se jak osika,ruce a nos od krve a nemoh zvednout ani hlavu.Při pohledu na něj jsem dopadla,tak že se manžel musel starat ještě o mě,protože jsem to už nerozdejchala.A to mi řikali,že si nebude nic pamatovat.Ví všechno i ze sálu.Moje rada je když mandle ven,tak v narkoze at je to dítě nebo dospělej člověk.Kéž by mu to aspon? pomohlo.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.4.2014 08:43 -

NO: Vy jste tak chtry/a, to...

Vím moc dobře o čem píši. Mandle mi brali už v dospělosti, mojí dceři předloni, když jí bylo 5 let. Když to srovnám, mnohé děti by tady dospělákům daly statečností pěkně na frak. Nikdo ti nebere, že to zásah do těla je, ale není třeba být posraný až za ušima, jako mnozí zde. Při normálním průběhu člověk ráno nastoupí, dopoledne mu mandle vezmou a navečer jde bez problémů domů. Týden jíst mekčí a nedráždivou stravu, klidový režim 14 dní. Nic děsného ani tak strašného.

reagovat 6.4.2014 18:51 - Michaela

Tak to bylo mozna kdysi davno. Dnes neni nemocnice, kde by dospelaka propustili tentyz den domu. Je to na 3 dny, 1.den nastup, nasledujou oblbovaky, druhy vykon, treri kdyz jento Ok odchod domu. Detsky organiumus se hoji snaz a rychleji, proto nektere deticky pousti domu po vykonu. Byla jsem na vykonu pred par dny. To ze nemuzu jist me nijak netrapi, ale tu tupou bolest hlavy pri kazdym polknuti, nemoct si normalne lehnout a otacet se, to bych neprala zadnymu nepriteli. Bohuzel to patri k pooperacnim rizikum, ty klasicky je zahlenenost, horsi mluveni, spatne polykani a primo po operaci zhorsene chrapani nez otok splaskne a nosohltan se neodhleni. Hodne jsem se informovala a ted to i zazila. Tak bych to moc nepodcenovala ;)

reagovat 6.4.2014 18:56 -

Tak to bylo mozna kdysi...

To záleží na nemocnici. Mně je brali loni, holce předloni. A tentýž dnen jsme obě frčely domů. Asi jak kde.

reagovat 24.3.2015 12:18 - irena

Dobrý den,chci se zeptat dcera má od ledna kdy byla píchat ucho problémi s pravím uchem tak paní doktorka rozhodla že pujdem vytrhnou nosní mandla máme jít 2.4 2015 jsem ale na vážkách jestli mám jít nebo ne názory jsou rozdílné prosím o radu moc děkuji

reagovat 28.11.2015 21:45 - amadeus

Paní, co pořád mele o tom, jak je to s mandlemi snadné, ať si dá obklad a vymění brýle. Toto je diskuse o nosních mandlích. Sama svůj jeden příspěvek končí : "...vezmou se kleštičky a mandle jsou z krku ven"...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *