Trestani dospelych deti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.11.2002 12:42 - Monika

Je mi 24let a nedavno jsem byla od vlastni mamy bita, kdyz jsem svou nepozornosti vytopila rodiny domek, v nemz spolu s rodici bydlim - ve spechu pri odchodu jsem zapomnela vypnout vodu. Kdyz jsem se vecer vratila a zjistila, co se stalo za maler, tak me mama privedla do obyvaku a tam mi pred tatou i mladsim brachou vlepila z kazde strany par facek. Neodvazila jsem se branit nebo se uhnout, jen jsem se rozbrecela. I kdyz jsem neutrpela zadnou ujmu na zdravi, tak mi to pripada strasne ponizujici, byt jeste v tolika letech takhle potrestana. Chtela bych vedet, jestli ma nekdo podobnou zkusenost.

reagovat 15.11.2002 13:47 - Anita

Já jsem jednou dostala v 19 letech za pozdní příchod páskem na zadek, abych si prý zapamatovala, k se má chodit domů.

reagovat 15.11.2002 14:31 - z

Mna matka sfackovala v 18tich za to, ze som si odplula na chodnik, ale to bolo naposledy.
Za Tvoju zbrklost by som Ti to dala asi upratat, popripade banalnou ciastkou prispiet financne na nejaky ten novy koberec, ale nefackovala bych Ta, ale si jej dieta tak sa nediv, ked Ti nejaku struhne aj v styridsiatke.

reagovat 15.11.2002 14:51 - Saša

Je to zvláštní, já jako matka dorůstajících dětí mám pocit, že bych je mohla "vyfackat" i v 25. Ale představa, že bych dostala "facana" teď ve svých 32 letch od svých rodičů - to se mi teda nelíbí. Tak nevím. Možná za pár let budu chytřejší :)

reagovat 15.11.2002 15:00 - Petr

Asi vás, dámy, zklamu, ale domnívám se, že ve všech shora uvedených případech byla reakce rodičů plus minus přiměřená. Ostatně dospělost není nezbytně nutno posuzovat jen s ohledem na dosažení určitého věku, ale i s ohledem na to, jak se dotyčný adolescent chová. Osobně nijak zvlášť nefandím tělesným trestům, ale za určité situace je přiměřené pokárání "dospělého dítěte" patrně nezbytné ...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.7.2018 14:48 - Marek

Asi se tady zapomina, ze tema je "Trestani DOSPELYCH deti".

reagovat 19.7.2018 00:24 - Martina

Já jsem taky dostávala vyprasky i jako velká holka, stejně jako me 2 sestry. Rodiče byli velice přísní a my prostě musely poslouchat na první dobrou, jinak...bylo jedno, jestli je nám 10 nebo 20. Po vyprasku se ještě muselo do kouta klecet, jako starší jsme mohly stát. V kuchyni na policii k tomu účelu ležela varecka a řemen, takže každý viděl, že ještě dostáváme narezano. Strašně jsem nesnasela právě ty "vtipné" komentáře návštěv ve smyslu, no jo 3 holky, to holt musíte držet zkrátka, tak děvčata pěkně poslouchejte, ať nemá řemen práci atd..

reagovat 19.7.2018 08:59 - Eduard Nud

To mne rodiče trestali po celý svůj život. Hlavně poroučeli a zakazovali. Mně bylo třicet, čtyřicet, padesát, ale pořád se ke mně chovali jako k malému. Ve většině případech to bylo nesmyslné až absurdní.

Po jejich smrti mi každý říkal: Teď se o tebe nemá kdo starat. Ne, to nemá. Nemá mi kdo poroučet a zakazovat. Já jsem do té doby nezažil tolik empatie a soucitu. Tak je to.

Jejich smrt byla pro mne vysvobozením.

reagovat 21.7.2018 20:19 - roman

viprask vareckou se mi moc libi nebo rakoskou od zeny pri sexu nebo jen tak za zlobeni jemi 38 let

reagovat 22.7.2018 00:53 - Docent.

Já dostal na zadek včera...

Máš příště dostat víc 11 ti je jo,nebo rákoskou by nemuselo být marný.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *