trávení

Archiv příspěvků

reagovat 3.3.2004 06:50 - Blažena

Podle rozboru krve mám málo trávicích enzymů a z toho vyplývající problémy s trávením. Prosím o radu'

reagovat 2.8.2005 17:28 - Tomáš

Doporučuji Superbromelain a papain od firmy Klas'

reagovat 2.8.2005 20:51 - katka

poradit by ti mel doktor, ne lidi z chatu

Koloidní stříbro

reagovat 23.1.2006 21:51 - webmaster

Předmět: Netráví mi žaludek? Autor: Pavel Datum: 22.1. 2006 23:24:58

Ahoj. Potřeboval bych poradit. Mám velkej problém s trávením, nadýmáním a větry. Stačí když si dám cokoliv k jídlu, třeba i jen suchý rohlík a k tomu dobrou neperlivou vodu nebo čaj, a začne to. Během tak 10 minut mám nafouklý břicho jak balón. A strašný větry. Pokud si dám normální jídlo, i třeba dietnější (kuřecí maso a brambory, ryby) či cokoliv jinýho je to ještě horší. Strašný větry s odporným zápachem hniloby, při kterých nemůžete mezi lidi.
Je to příšerný. Postupně jsem úplně přestal pít kávu, jíst uzeniny a tučná jídla. Vepřové a knedlíky, stejně tak smažená jídla, hranolky a tak už nejím vůbec. Ale něco jíst musím! Nadýmá mě i čistá voda, jogurt, jablko či suchý rohlík.
Poslední dobou mám pořád řídkou stolici s kusy nestráveného jídla. A tlaky v břiše a větry. Několikrát se mi stalo že jsem se na ulici málem pokadil. Pokud chci mít jistotu,např. jdu do kina, kamkoliv mezi lidi, musím udělat tohle. Především ráno jen čaj, jinak HLADOVKA a pokud to jde málo pít. Maximálně čistou, neperlivou vodu. Odpoledne pak podstoupit naplnění střev mýdlovou vodou (ani heřmánkový čaj na to moc nefunguje), 2l a udržet to v sobě co nejdýl. Většinou pak nedoběhnu ani na záchod a musím v koupelně na kýbl. Jdou ze mě kusy nestráveného jídla (dá se v tom poznat i co jsem jedl předevčírem!), nějaký blanky a kusy stolice. Fuj.
Tak po hodině druhá náplň heřmánkovým čajem nebo čistou převařenou vodou o teplotě těla (už ne mýdlovou vodou). Když to ze sebe dostanu, je klid. Člověk si připadá svěží, čistý, bublání v břiše, nadýmání a větry jsou pryč. Ale nesmím jíst ani pít! Stačí sklenka vody nebo jeden suchý rohlík a začne to.
Musím to dělat když není nikdo doma, je to tak odporný smrad, že se musí větrat celý byt. Nevíte někdo, jak se toho zbavit? Mám obavy, abych neměl něco se žaludkem nebo se střevy. Jak se taky můžou dostat do stolice kusy nestráveného jídla (vč. kousků masa, zeleniny apod.)?
Předmět: Netráví mi žaludek? Autor: *** Datum: 22.1. 2006 23:45:44

no, popsané je to dost realisticky,( fuj.) Po silných antibiotikách se mi objevily podobné problémy, ne sice tak dramatické, ale taky nestrávené jídlo ve stolici. Mně pomohly "tabletky" Lactobacillus z lékárny.
Předmět: Netráví mi žaludek? Autor: Lucy Datum: 23.1. 2006 16:25:08

No já to vidím okamžitě mazat k doktorovi.Může jít o něco vážnějšího.Určitě bych to nepodceňovala!
'

reagovat 18.4.2011 17:24 - Michal

Předmět: Netráví mi...

Mám podobné problémy jako vy. Plynatost, nestrávené kusy jidla ve stolici. Byl jsem na gastru a mam za sebou vsechna mozna vysetreni a na nic mi neprisli. Problémy mam uz skoro pul roku a zhubl jsem 10 kilo. Je to hruza uz nevim jak dal.

reagovat 26.9.2011 00:05 - kaca

Mám podobné problémy jako...

nechte se vysetrit na celiakii

reagovat 26.9.2011 00:24 - Blanka

nechte se vysetrit na celiakii

Než řešit co-proč-jak, je lepší používat trávící enzymy, možno i obyčejný Pancreolan, ale lepší je Bromelain, Aspenzym, Orenzym, Digestitol nebo Kreon. Najde se i spousta dalších...

reagovat 26.9.2011 23:55 - michale a spol..

Mám podobné problémy jako...

doporučuji vyzkoušet i bylinky, ne jenom na výplachy střev, ale především vnitřně. Můj strých měl podobné problémy a zabraly mu.....nebylo to ze dne na den, ale postupem času se jeho problémy začaly lepšit. V případě zájmu poradím, případně pomůžu s výběrem produktů přímo podle konkrétních zdravotních problémů. více najdete zde www.okg-fit.cz/nase-zdravi
...případně poradím mailem ... vojtuschka@seznam.cz

reagovat 10.10.2012 20:57 - Tereza

Podle rozboru krve mám málo...

Mohu se zeptat, kdo ti dělal vyšetření z krve ??

reagovat 12.10.2012 11:59 - Kamtcha

Na trávení se mi dobře osvědčila houba, Korálovec ježatý, příznivě působit na činnost žaludku, žaludeční sliznice, jícnu a tlustého střeva. Lze sehnat v lékárnách pod názvem Hericium erinaceus.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *