Tramal

Archiv příspěvků

reagovat 25.8.2007 23:09 - pavel

pro Luciana: omlouvám se, to samé si vlastně napsal v závěru jednoho svého předcházejícího příspěvku z 9.7. :-)

reagovat 25.8.2007 23:24 - qin

Nemyslíte, že když žijete s Tramalem v nějakém báječném a nekonfliktním růžovém světě, že vám zatím utíká skutečný život?

reagovat 26.8.2007 08:32 - Luciano

gin, naopak, Tramal ma prichytával o svet pevnejším putom, tramal nie sú ružové okuliare, tramal je pevné spojivo so sieťou reality, ktorú tak viac prežívam a viac jej rozumiem, viac ju cítim, viac si ju uvedomujem. Vnímam aj drobné nuansy skutočnosti, ktoré mi pred tým unikali, som kreatívnejší, kognitívne myslenie je ďaleko dynamickejšie, články, s ktorými som sa trápil pol dňa, napíšem za pol hodinu. Dobrá správa pre HAUSa je tá, že po vysadní Tramalu a nabehnutí na AD a AP mi tieto danosti vnímania a kreativita ostali nezmenené.

reagovat 27.8.2007 07:15 - Luciano

Pavel, máš pravdu, nakoniec máš s tým skúsenosť. -Základný rozdiel medzi antidepresívami a drogami je ten, že drogy neurotransmitery nahrádzajú a preto si telo prestane vyrábať svoje a AD naopak, podporujú to, aby bolo v mozgu viac prirodzených telových neurotransmiterov rôznymi mechanizmami - priamo moduláciou ich tvorby, alebo zabraňovaním ich spätného pohlcovania. Preto AD nie sú návykové v pravom slova zmysle. TRamal by bol vynikajúce AD pokia? by neobsahoval opoidnú zložku, ktorej je síce ve?mi málo, ale stačí na to, aby sa vytvárala tolerancia, ktorá vzniká tak, že čoraz viac a viac prirodzených neurotransmiterov zaniká a je nahradzovaná opoidnými receptormi tramalu. Otázkou zostáva, čo spôsobuje tie príjemné euforické stavy tramalu - či je to jeho AD zložka, alebo opoidná zložka. Na toto neviem odpovedať, ako som spomínal moje skúenosti s AD hovoria, že stále tam ešte niečo chýba a možno je to práve tá opoidná zložka, ale ja ešte dúfam, že to môže byť aj blokácia alfa 2 receptorov, čo je mechanizmus, prostredníctvom ktorých tramal generuje AD účinky. Alfa 2 blokátor je mirtazapín, alebo yohimbin, ktorý sa však vraj už nevyrába. Dedukujem to z toho, že práve pridaním Risperidonu, ktorý má mierne blokačné účinky na alfa 2 receptory, sa mi výrazne zlepšilo, hoci to mohlo byť aj tým, že risperidon blokuje aj 5HT2 receptory, ktoré blokujú tvorbu ve?mi potrebných 5HT1 receptorov, ktoré potláčajú anxietu, insomniu a agitovanosť /toto všetko robí aj tramal/ Lenže blokáciu 5HT2 robí aj Trittico, ale to mi nijako stavy neovplyvňovalo, len ma nútilo do spania. Takže stále vsádzam na blokáciu alfa 2, že to zaberie a utvrdzuje ma v tom pocit, že niekedy sa stane, že mám presne pocity ako po tramale, akoby tá chýbajúca časť sa prejavila napriek tomu, že som neužil žiaden opoid.

reagovat 29.8.2007 09:57 - Honza

Zdravím, minule jsem se stotožňoval s Housem. Včera jsem poznal rozdíl mezi tramalem a tralgitem. Myslel jsem si že je to stejný ale chyba lávky. Docházel mi tralgit který beru už čtvrtým rokem po úraze. Vzal jsem si tramal dvakrát po 6h 50mg a asi jsem přebral. Bylo mi zle, nemohl jsem popadnout dech, chtělo se mi pořád zvracet a nemohl jsem spát a jak jsem zavřel oči a zadřímnul tak jsem nemohl popadnout dech a točila se mi hlava. Hrůza běs, to se mi stalo poprvé a byl jsem stoho vyplesklej a bál jsem se usnout. Myslel jsem si že je to stejný ale asi si tělo zvyklo na tralgit a tramal nechtělo vzít. Po tramalu mám úplně jiný pocity, sice jsem nabuzený ale není to pravý ořechový jako po tralgitu. Nevím proč to je. U tramalu cítím malátnost a závratě. Když si vemu tralgit tak to je nabuzení bez závratí a je to takové klidnější, tramal je jinej aspoň na moje tělo. Beru 50mg po 8hodinách.Je to hodně? Jsem závislý? Když si ho nevemu tak je mi zle a nepostavím se na nohy. Měl jsem rozdrcený oba kotníky a pravý kotník nemám vůbec. Běhat nemůžu vůbec ale chodit po práškách můžu. Nejradši bych se těch prášků zbavil ale asi to nepůjde. Tchýně má v sobě pumpu která jí dávkuje morfín do těla samo, jednou za měsíc jezdí na doplnění a pak funguje docela dobře. Ta musí být stoprocentně závislá na lécích. Když to tak vidím tak někdo se závislosti nevyhne, protože nemůže kvůli bolesti. Možná jde žít se závislostí ale jak dlouho. Honza

reagovat 29.8.2007 20:03 - Luciano

Tralgit a tramal je úplne to isté -tramadoli chydrochoridum, preto je ve?mi zvláštne, že pociťuješ rozdielne účinky, ale možné to je. Ja som pociťoval rozdielnosti medzi tramabene tabletkami a medzi tramalom v injekčonm roztoku, ktorý som si nepichal, ale som ho pil. Po injekčných roztokoch mi bolo podstatne lepšie, hoci oba preparáty obsahovali tramadol. Možno je to zložením pomocných látok, ktoré môžu modulovať spôsob a rýchlosť absporcie a ten môže vyvolávať rozdielne účinky. 3 denne je pomerne dosť, ja som mal takéto dávky prvé dva roky, tretí rok som už bral 4 denne a bol som namotaný ako pravý narkoman. Ak máš bolesti, tak antidepresíva majú aj analgetické účinky, takže ja byť tebou, skúsil by som to.Ono dá sa prežiť aj celý život na tramale, ale za cenu totálnej závislosti, kedy sa po náhodnom vysadení dostaneš do poriadnych život ohrozujúcich absťákov. A to nehovorím o tolerancií, ktorá ťa bude nútiť stále zvyšovať dávky, aj ked´nie tak rýchlo, ako je to u klasických drog. Ale dá sa to, len treba zvážiť možné riziká v prípade, ak si tramadol nebudeš môcť nikde zohnať. To by ťa čakalo peklo a možno aj smrť.

reagovat 8.9.2007 13:25 - Marie

Ahoj Pavle.i já v poslední době beru čím dál větší dávky tramalu,velké balení v kapkách mě stačí tak na měsíc.Když ho nemám všechno mě bolí a nemůžu spát.Je to velice podobné tvým abstinenčním příznakům.Mohl by jsi mi prosím napsat jméno léku,který jsi výše zmiňoval a který ti podávaly na detoxu jako náhradu za tramal? Děkuji. S pozdravem Marie.

reagovat 8.9.2007 18:33 - Luciano

Marie, pred rokom schválila európska únia používanie náhradného lieku pre závislých na opiátoch, ktorý sa volá SUBUXONE s účinnou látkou Buprenorfín a Naloxon, ktoré majú afinitu na opoidné receptory, avšak na rozdiel od opoidov, nelikvidujú a nenahrádzajú prirodzené opoidné receptory, len ich modulujú. Znamená to, že tieto liek možno užívať bez zdravotného rizika a bez vzniku endogénnej závislosti.

reagovat 8.9.2007 20:01 - Marie

Luciano,děkuji za užitečnou radu.Je vidět,že sám máš asi s tímto lékem dlouholeté zkušenosti.Užíváš ty sám Tramal? Léky které si zmiňoval jsou jistě na lékařský předpis,takže počítám s tím,že pokud bude dále přetrvávat moje potřeba tento lék užívat,budu muset do budoucna navštívit odbornou pomoc.Je vidět,že tvoje znalosti z oblasti medicíny jsou velké-mohu se zeptat zda pracuješ ve zdravotnictví?Jsem ráda,že se zde mohu dozvědět užitečné rady a také příběhy jiných lidí.Děkuji předem za odpověď.Žiješ v Česku nebo na Slovensku?

reagovat 8.9.2007 21:54 -

Luciano,se zájmem jsem si přečetl tvůj příspěvek o návykovém tramalu a léku,který jej nahrazuje SUBUXONE.Já jsem po operaci páteře a bolesti mám značné,takže musím si vypomáhat nějakým tím lékem proti bolesti.Jenomže TRAMAL 100 mg už mi nezabírá,protože jej beru víc jak dva roky.Chtěl bych se zeptat:prosím Tě,je možné získat lék SUBUXONE u obvodní lékařky na recept.Nerad bych podstupoval nějaké léčení v zdravotním zařízení.Děkuji za odpověď Ladislav

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *