Tramal

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.8.2002 21:28 - pavel

Jsem zavisly na Tramalu a hledam lidi se stejnym problemem k vymene zkusenosti jak problem zvladnout.

reagovat 31.8.2002 16:41 - Alena

Ahoj,já sice nejsem přesně to,co hledáš (nejsem závislá na Tramalu),ale absolutně Tě chápu, protože jsem ho jeden čas brala (dostala jsem ho po operaci proti bolesti) a je to hodně silný lék a jeho účinky jsou neuvěřitelné. Bylo mi po něm tak lehko, nic mě nebolelo - naprosto NIC, nejen ta operovaná partie, ale i všechny ostatní problematický místa, záda, koleno, krční páteř (člověk si s úžasem uvědomí,co všechno ho normálně bolí) a byla jsem taková krásně ospalá a jak ve vatě. Naštěstí už nebyl důvod aby mi ho doktor předepsal další balení,protože mám pocit, že bych v tom teď lítala tak jako Ty. Mám totiž taky sklony být závislá na uklidňujících prostředcích (např.Lexaurin). Myslím že cestou je asi se nějak celkově zklidnit jiným způsobem, aspoň já mám největší potřebu něco brát když jsem ve stresu, nešťastná a vyčerpaná.

reagovat 2.9.2002 16:01 - Petra

Ahoj Pavle, naštěstí na Tramalu nejsem závislá, ale musím přiznat, že jsem k tomu měla velmi blízko. Začala jsem si ho brát před státnicema na vysoké. Doporučila mi ho kamarádka jako stoprocentní "oblbovák", po kterém zaručeně usnu. Když jsem si ho "cucla" poprvé, tak jsem byla unešena. Nádherný pocit jakoby beztíže, příjemné uvolnění, stav jakéhosi polospánku ... no pohádka pro mé pochodující nervy. Pak jsem si ho takhle "ordinovala" ještě skoro tři měsíce po státnicích - dokud jsem si neuvědomila, že něco je špatně. Zbavit se "závistlosti" nebo lépe možnosti bezpracného uvolnění se bylo docela těžké, ale povedlo se. Pravda, i teď mám jednou za čas sto chutí jít k doktorovi a nechat si tyhle zázračné kapky předepsat a znovu si to vyzkoušet. Zatím jsem to ale neudělala. Nevím jak z toho, ale budu ti držet palce - pokud jsi si vědom problému, tak jsi na nejlepší cestě najít řešení.

reagovat 10.9.2002 22:10 - pavel

Ahoj Petro a Aleno, díky za vaše reakce na můj "tramalový" podnět.
Trochu rozepíšu svůj případ:
moje závislost začala cca před třemi roky (!!!), kdy mi byl po úrazu předepsán Tramal na bolest. Začal jsem ho tedy brát dle předpisu. Po čase (asi 2-3 měsíce) jsem s ním přestal , protože nejhorší bolesti pominuly. Jenže se najednou vyskytly jakési jiné, těžko definovatelné pocity vnitřního pnutí v již zahojené ruce (to byl ten úraz). Zkusil jsem jiné, běžné léky, které si člověk bere obvykle na bolest a nějak nic nepomáhalo. Nemohl jsem spát, ale jinak bylo vše OK. Tenkrát jsem ještě netušil (svatá prostoto!), že to byly první abstinenční příznaky. Proto jsem se upřímně podivil, když jsem sahl jen tak po Tramalu a ono ejhle,
nepříjemné pocity byly pryč. Pokračoval jsem tedy s užíváním dál-asi rok. Dávkování se zpočátku moc nelišilo od předepsaného, užíval jsem ho večer, už preventivně, abych mohl usnout.
Ve snu by mě nenapadla možnost vzniku nějaké závislosti, ale protože mi bylo vcelku jasné, že každé dlouhodobé užívání něčeho má i své vedlejší negativní účinky, snažil jsem se to konzultovat s obvodní lékařkou, která mi tramal psala. Ovšem bez nějakého výsledku.
Po roce, konkrétně na Silvestra jsem si řekl

reagovat 11.9.2002 06:57 - Alena

Panebože, no tohle je úplně šokující. To by snad bylo i na žalobu na tu blbou doktorku. Jak to, že byla ochotná Ti to tak neskutečně dlouhou dobu předepisovat? To opravdu neví, co to může způsobit? Nebývám sprostá, ale tohle je podle mě teda naprostá kráva. No nic. Netušila jsem, že je Tvoje situace takhle vážná. A děkuju za ponaučení o tom, co Tramal je vlastně za "dáreček" a proč je po něm člověku tak dobře. Radši už se ho ani nedotknu, i kdyby mi ho nutili. Stačí mi špatné svědomí z mého Lexaurinu. Jinak Ti ale moc přeju, abys to zvládl, jsi v tom vlastně úplně nevinně. A zkus třeba i nějaké alternativní metody, např. kineziologie prý může pomoct od závislostí, nebo hypnóza (já používám autohypnozu, mám namluvené pásky a je to docela fajn). Hodně cvičit, jestli po tom úrazu můžeš, to mi taky pomáhá, endorfiny mi dokážou Lexaurin někdy nahradit. A konečně: z duchovního hlediska se praví, že nic v životě nepřichází jen tak pro nic za nic, že všechno má své důvody a nic není náhoda, tak se zkus taky zamyslet, co Ti to mělo říct, co jsi třeba v životě dělal špatně nebo co sis neuvědomoval? Nechci poučovat, nejsem v tomhle zas tak v obraze, ale přečetla jsem o tom dost knížek a mám známé kteří se tím zabývají, a všichni mi nezávisle na sobě říkali tohle. A nevím jak Tvůj, ale můj život rozhodně není v pořádku, takže na tom možná něco bude.... Tak držím palce, ať je Ti čím dál líp.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.4.2018 14:17 - majo

tramal neni dobrý vobec ani na bolest ked už chcete užívat lieky na bolest tak by som vam poradil fentanyl alebo oxicontin ,,,tramadol je strasne slabý na bolestivé stavy , nechapem ako možu takýto opiat vobec predpisovat , bral som ho ked ma bolel zub ,,,dal som si 200 mg davku a v postely som nadával na ten tramal , zub ma brutálne bolel a ked som vstal z postele že si idem dat alpu na zub tak sa mi len hlava točila a grcal som na hajzli ,,,odporný tramal

reagovat 2.4.2018 16:37 - durinka

Shanim leky na spani....

já taky sháním.Neco na spaní a něco s tramadolem

reagovat 2.4.2018 16:37 - durinka

Shanim leky na spani....

já taky sháním.Neco na spaní a něco s tramadolem

reagovat 20.7.2018 03:00 - Milan

Dal mu kamarad na bolesti zubů a dal mi tabletku tramal 200mg ale iba stvrtka som si odrhizol znějí a je mi zle us dva dni co mám robit

reagovat 20.7.2018 11:02 - no

Dal mu kamarad na bolesti...

asi by bylo nejlepší zajít k zubaři

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *