Touretův syndrom

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.4.2007 14:17 - Jája

Může mi někdo poskytnout nějaké informace o Touretovu syndromu, případně se podělit se zkušenostmi s ním? Jája

reagovat 8.5.2007 16:05 - Veronika

Ahoj, píšu článek o lidech, kteří trpí timto syndromem. Chtěla jsem se zeptat, zda by se našel někdo, kdo s ní má zkušenosti a i když je to těžké, podělil by se o ně se čtenáři. Šlo by o formu minirozhovoru (asi4otázky), samozřejmě naprosto anonymně, např. přes email. Vím, že je to těžké téma, ale právě proto by o něm měla veřejnost co nejvíce slyšet. Děkuju. Veronika, mail: rozhovorVK"email.cz

reagovat 27.6.2007 13:12 - Radulescu

Pokud máš ještě zájem o ten rozhovor,tak se ozvi, já tím trpím..... Franta.basilej"seznam.cz

reagovat 3.8.2007 12:28 - Honza

Již nějaký čas se na jednom diskusním fóru setkávám s člověkem, který má velice rozumné a zdravé názory, jen jeho příspěvky obsahují velké množství pravopisných chyb. Doposud jsem se domníval, že se jedná prostě o nízké vzdělání. Až dnes jsem se dozvěděl, že trpí Touretovým syndromem. Je mi trapné se přímo jej ptát, co je to za nemoc. Může mi někdo poskytnout informaci?

Tuto webovou stránku jsem našel víceméně náhodou, proto prosím pište spíš na mail: 6.Honza"seznam.cz . Díky, Honza

reagovat 11.9.2007 13:17 - Lída

Tady se dozvíte víc:

http://industry.biomed.cas.cz/ales/tourette/zakl_info.htmjinak můj e-mail, pokud máš Veroniko ještě zájem,je lidus"email.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.4.2011 18:46 - Monika

je to fakt hrozná choroba,...

manžel tím také trpí. Jsme spolu už 14 let a máme 3 děti. Kluk to podědil, ikdyž to má ještě slabé, ale ty věci dělá obdobné. Já jsem si zvykla. Je to naše součást. nevšímám si toho, jen mi je líto, když je manžel unavený, tak jede celé tělo a to si chvilku neodpočine. pak ho bolí na krku svaly. je mi líto, že to syn sdědil, to nemuselo být...ale žít se s tím dá! není to smrtelné, tak co!

reagovat 25.6.2011 12:13 - Katka

Zdravím,chtěla bych se zeptat jestli jste u svých dětí, které trpěly ts pozorovali nějaké změny v chování už v dětsví...vyvíjeli se jinak? byly opožděné??

reagovat 2.7.2011 20:28 - JARCA

MOJE DCERA MA PRAVDEPODOBNE TS. PROBLEM JE S TIM VE SKOLE, KDE SE JI DECKA SMEJI... JINAK JE NESOUSTREDENA, HYPERAKTIVNI, NEVYDRZI DELAT DLOUHO JEDNU VEC. ANI NA TV SE NEDIVA ANIZ BY U TOHO DELALA NECO JINYHO NAVIC... ME OSOBNE TOTO U NI NEVADI, ALE OKOLI S TIM MAM PROBLEM, A PROTO TO MUSIME RESIT, ALE PRASKY TYPU OBLBOVAKY JI NEDAM ANI ZA NIC!

reagovat 5.7.2011 10:08 - Linda

Já to mám od dětství, i když jsem to samozřejmě nevěděla, uvědomila jsem si to až zpětně. Ale žádné problémy jako hyperaktivita, dislexie a podobně jsem tedy neměla. Ani nejsem nijak opožděná:-) Tyto problémy mohou být k tomu přidané, stejně jako třeba OCP, ale nepatří to k Tourettovu syndromu.

reagovat 6.7.2011 20:39 - Eva

Zdravím,chtěla bych se...

Jity ahoj,náš syn Adam trpí od dětství ts,a chci se svěřit,ano reaguje opožděně,má 21 let a zdá se mi že má rozum tak 15cti letého chlapce, protože vůbec nechápe že musí v těchto letech choodit do páce a dávat domů peníze na domácnost.To,že trpí občas nějakými tiky,to by mě snad vůbec netrápilo.Napiš prosím svůj problém.Eva.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *