Totální endoprotéza kyčle

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.4.2003 20:50 - Tereza

Moji babičku po velkých bolestech při artroze 4.stupně čeká v květnu operace-totální endoprotéza.Je jí 80.let a má přirozeně obavy.Proto prosím o vaše zkušenosti a názory,hlavně informace týkající se délky rekonvalescence, také volby mezi celkovou nebo epidurální anestezií, příp. typy na dobrá rehabilitační zařízení po operaci.Moc děkuji.

reagovat 9.4.2003 20:59 - Marie

Ať se babička vůbec ničeho neobává, stejnou operaci jsem podstoupila v r. 2001 bohužel jsem s ní váhala 2 roky a kdybych věděla jakou mi to přinese úlevu a nový život...dnes lituji těch dvou protrpěných let.Bez berlí jsem chodila již 3.měsíc po operaci a dnes ani nevím že jsem kdy tolik trpěla.Babičce držím palce a směle na věc!Čeká ji nový život.Zdraví Marie,Klatovy

reagovat 14.11.2003 10:34 - Katka

Meho pritele take v brzke dobe ceka totalni endoproteza kycelniho kloubu. Je mu teprve 25. Vime, ze se mu urcite ulevi od bolesti. Ma jenom obavy ze snizeneho pohybu. Takze vzhledem k veku mu umely kloub nevydrzi na porad, to je jasne. Nemate nekdo zkusenosti s TEP kycle v tak nizkem veku?

reagovat 13.12.2003 15:20 - Ivka

Prosím o radu, matka je po operaci - totální endoprotéze kyčelního kloubu. Operace byla provedena počátkem září. Do dneška však přetrvává otok operované končetiny spojený se znecitlivěním této končetiny od kolene dolů. Lze se tohoto otoku rychle a účinně zbavit? Wobenzym, který matka užívá zřejmě nezabírá.
Děkuji

reagovat 13.1.2004 15:46 - Pavel Procházka

Katko,
ať se Tvůj přítel NENECHÁ přesvědčit na totálku!! Má celý život před sebou! Existuje alternativa (já sám ji mám, je mi 37, jsem ani ne 5 měsíců po operaci a UŽ ZASE LEZU PO HORÁCH, LYŽUJU atd.), jmenuje se to resurfacing. Operace v Belgii, stálo to hrozný peníze, ale nelituju. Jestli Tě zajímají podrobnosti, feel free to email. Pavel

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.6.2018 08:14 - pájja

Pajjo, vy teda máte nervy,...

Dano, já to pak manželovi popisovala, že to bylo jako když v paneláku vrtá do zdi. Občas kamínek, tak do toho bušili a vrtali, řezali. Poprosila jsem doktora, že chci vidět tu uřezanou kost a i když tvrdil, že se to nesmí, za chvilku mi ukázal v dlani celý kloub se slovy - normální morková jako do polívky :D Operaci jsem neviděla, měla jsem před sebou zelenou plachtu, ale znám ji z videa, takže jsem tušila, co zrovna dělali. Hlavně když mi potom nasazovali nový kloub, tak jsem je prosila, ať mi hlavně nohy srovnají do stejné délky, což se jim podařilo.

reagovat 12.6.2018 17:31 - Věra

Dano, já to pak manželovi...

Tedy, Pájjo, ty máš nervy :-) Já, právě proto, že to slyšet nechci a taky proto, že mám problémy s plotýnkami a to není epidurál vhodný, si nechám vždy dát celkovou. Usnu a probudím se po všem. Tedy zatím jsem se vždy probudila :-)

Dano, to my raději nic nevidět, nic neslyšet, že?

reagovat 13.6.2018 23:25 - Dana

Věruš, jak říkáš, mě stačí jen představa toho, že bych to "viděla,slyšela" a mám dost, natož abych to opravdu viděla- morkovou...myslím, že bych upadla do mdlob. Ne, tato forma opravdu není nic pro mne.

reagovat 14.6.2018 07:41 - pájja

Věruš, jak říkáš, mě...

Chápu, každá to máme jinak. Já už před první operací sjela video operace, které jsem našla na internetu, takže jsem byla "nachystaná". Já si kdysi vytáhla i stehy z brady, protože na chirurgii plno lidí a já nerada kdekoli čekám. Ta kost mě překvapila, jak se všude píše, že je to největší kloub, tak byl překvapivě malý. Až mi jednou budou měnit ty železa co tam mám teď, to už klidně prospím :D

reagovat 17.6.2018 21:15 - Helena (61)

Já měla u obou operací (před 11 a 9 lety) epidurál a přispání. První operace trvala 1 hodinu, druhá 1 hod. a 15 minut. Probudila jsem se už po 1 hodině a 15 min. slyšela vše, povídala jsem si s doktorama o psech a připadala si jako na stavbě. Nic ale nebolelo, ani po operaci.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *