Totální endoprotéza kyčle

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.4.2003 20:50 - Tereza

Moji babičku po velkých bolestech při artroze 4.stupně čeká v květnu operace-totální endoprotéza.Je jí 80.let a má přirozeně obavy.Proto prosím o vaše zkušenosti a názory,hlavně informace týkající se délky rekonvalescence, také volby mezi celkovou nebo epidurální anestezií, příp. typy na dobrá rehabilitační zařízení po operaci.Moc děkuji.

reagovat 9.4.2003 20:59 - Marie

Ať se babička vůbec ničeho neobává, stejnou operaci jsem podstoupila v r. 2001 bohužel jsem s ní váhala 2 roky a kdybych věděla jakou mi to přinese úlevu a nový život...dnes lituji těch dvou protrpěných let.Bez berlí jsem chodila již 3.měsíc po operaci a dnes ani nevím že jsem kdy tolik trpěla.Babičce držím palce a směle na věc!Čeká ji nový život.Zdraví Marie,Klatovy

reagovat 14.11.2003 10:34 - Katka

Meho pritele take v brzke dobe ceka totalni endoproteza kycelniho kloubu. Je mu teprve 25. Vime, ze se mu urcite ulevi od bolesti. Ma jenom obavy ze snizeneho pohybu. Takze vzhledem k veku mu umely kloub nevydrzi na porad, to je jasne. Nemate nekdo zkusenosti s TEP kycle v tak nizkem veku?

reagovat 13.12.2003 15:20 - Ivka

Prosím o radu, matka je po operaci - totální endoprotéze kyčelního kloubu. Operace byla provedena počátkem září. Do dneška však přetrvává otok operované končetiny spojený se znecitlivěním této končetiny od kolene dolů. Lze se tohoto otoku rychle a účinně zbavit? Wobenzym, který matka užívá zřejmě nezabírá.
Děkuji

reagovat 13.1.2004 15:46 - Pavel Procházka

Katko,
ať se Tvůj přítel NENECHÁ přesvědčit na totálku!! Má celý život před sebou! Existuje alternativa (já sám ji mám, je mi 37, jsem ani ne 5 měsíců po operaci a UŽ ZASE LEZU PO HORÁCH, LYŽUJU atd.), jmenuje se to resurfacing. Operace v Belgii, stálo to hrozný peníze, ale nelituju. Jestli Tě zajímají podrobnosti, feel free to email. Pavel

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.4.2018 10:15 - Miri

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli si tady někdo po totálce kyčle usedl na motorku aniž by si tu kyčel vyhodil z kloubu...Mám slíbený výlet a trochu jsem na vážkách...Děkuju za případnou odpověď :-))

reagovat 18.4.2018 20:15 - Pájja

Ahoj, chtěla bych se zeptat...

Miri, náš známý má několik let po operaci, čeká ho druhá noha a je to zapálený motorkář.

reagovat 8.5.2018 21:54 - Věra

Tak mám zase jeden poznatek. Manžel byl na kontrole po šesti týdnech a může na fr. hole. Po 14 dnech pak může chodit s jednou a pomalu zatěžovat po bytě na 100%. A já jsem z toho měla trauma, že chodí jinak, než jsem to měla já a nervovala jsem se, aby mu to dobře dopadlo. Kdybych o tom nevěděla nic, tak snad bych na tom byla psychicky líp. Tak to je.

reagovat 21.5.2018 18:33 - 111 Danka

Tak mám zase jeden poznatek....

Tak hlásím,že už jsem po operaci kyčle,asi je všude jiný postup.Po operaci mne osmý den převezli zrovna do lázní Klimkovice.Dostala jsem fran.hole. První den v lázních tak brzy po operaci byl hodně náročný,ale dnes čtvrtý den,je to o hodně lepší.Už se cítím dobře a bolesti mám minimální.Stehy ještě mám,budou mi je tahat zítra,už mne svědí ,tak zase bude líp.Jen musí být člověk opravdu hodně opatrný a nedělat zakázané pohyby.Díky radám tady od vás,jsem se vybavila dobře ,batůžek i taška přes rameno,jsou velicí pomocníci.Boty jsem si pořídila nazouváky Santé a crosiny,taky obouvák ponožek je neocenitelný.Moc všechny co mi radili zdravím a děkuji za podporu.

reagovat 21.5.2018 20:02 - Mili

Mam 7 měsíců po operaci kyčle.Měla jsem rehabilitace a lázně. Do ted mi boli zada hlavně po ránu a koleno na operovane noze je stále necitlivé.Chtela bych znat nazor kdo mel podobne problémy.pravidelne cvicim a nohu protahuji.TEP mam necementovou .

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *