Totální endoprotéza kyčle

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.4.2003 20:50 - Tereza

Moji babičku po velkých bolestech při artroze 4.stupně čeká v květnu operace-totální endoprotéza.Je jí 80.let a má přirozeně obavy.Proto prosím o vaše zkušenosti a názory,hlavně informace týkající se délky rekonvalescence, také volby mezi celkovou nebo epidurální anestezií, příp. typy na dobrá rehabilitační zařízení po operaci.Moc děkuji.

reagovat 9.4.2003 20:59 - Marie

Ať se babička vůbec ničeho neobává, stejnou operaci jsem podstoupila v r. 2001 bohužel jsem s ní váhala 2 roky a kdybych věděla jakou mi to přinese úlevu a nový život...dnes lituji těch dvou protrpěných let.Bez berlí jsem chodila již 3.měsíc po operaci a dnes ani nevím že jsem kdy tolik trpěla.Babičce držím palce a směle na věc!Čeká ji nový život.Zdraví Marie,Klatovy

reagovat 14.11.2003 10:34 - Katka

Meho pritele take v brzke dobe ceka totalni endoproteza kycelniho kloubu. Je mu teprve 25. Vime, ze se mu urcite ulevi od bolesti. Ma jenom obavy ze snizeneho pohybu. Takze vzhledem k veku mu umely kloub nevydrzi na porad, to je jasne. Nemate nekdo zkusenosti s TEP kycle v tak nizkem veku?

reagovat 13.12.2003 15:20 - Ivka

Prosím o radu, matka je po operaci - totální endoprotéze kyčelního kloubu. Operace byla provedena počátkem září. Do dneška však přetrvává otok operované končetiny spojený se znecitlivěním této končetiny od kolene dolů. Lze se tohoto otoku rychle a účinně zbavit? Wobenzym, který matka užívá zřejmě nezabírá.
Děkuji

reagovat 13.1.2004 15:46 - Pavel Procházka

Katko,
ať se Tvůj přítel NENECHÁ přesvědčit na totálku!! Má celý život před sebou! Existuje alternativa (já sám ji mám, je mi 37, jsem ani ne 5 měsíců po operaci a UŽ ZASE LEZU PO HORÁCH, LYŽUJU atd.), jmenuje se to resurfacing. Operace v Belgii, stálo to hrozný peníze, ale nelituju. Jestli Tě zajímají podrobnosti, feel free to email. Pavel

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.12.2017 18:10 - Eva

Eva: já bych rozhodně do...

Děkuju za odpověď.ještě si to všechno promyslím, asi přece jen pojedu.

reagovat 9.12.2017 14:20 - Věra

Ahoj Věro, děkuji za...

Mili, odhazovat berle po první kontrole? Já ji měla po šesti týdnech a zatížení jen 50% do 3 měsíců. Pak teprve jsem směla odkládat postupně fr. hole a zatěžovat na 100%. No, každý to má jinak.
Já mám lázně ráda, jak už jsem tu psala, ale vždy jsem jela až po třech měsících po operaci. Nejkrásnější zážitek mmám, když jsem přišla o fr. holích do fitka, které jsem dostala jako procedůru a v životě jsem v něm nebyla :-) A pak krásné bylo plavání v bazénu, když jsem udělala první tempo a noha sloužila jako by se nic nezměnilo. A jinak vše stejné jako píše Naďa. Jeď, uvidíš, že budeš spokojená.

reagovat 11.12.2017 08:26 - Pájja

Lázně - já byla od začátku rozhodnutá, že do nich nechci jet. Můj operatér se mě ptal při první kontrole zda jedu. Já že nee, že chci k moři. Pochválil mě jak mám vše perfektně rozhýbané, a že moře je super. Od propuštění jsem poctivě cvičila, po 6 týdnech denně rotoped 60 minut, pak 3x týdně ráno bazén a šlo to. V bazénu nebyl problém si u kraje cvičit cviky, dají se najít na netu. A plavání působilo na zpevnění celého těla. Myslím, že to je individuální. Já celkově nemám kolektivní zařízení rada, ale třeba kamarádka, ta lázně doslova miluje. Druhá operace po roce a opět vše sama. Dokonce u této nohy to celé šlo rychleji a samo, už jsem věděla co a jak. 6 týdnů poloviční zátěž, potom plný došlap, doma už bez berlí, venku bez po třech měsících od operace. Každý doktor má své postupy. Takže si myslím, že to jde tak i tak :-)

reagovat 11.12.2017 15:31 - Mirek

Já jsem poctivě cvičil byl 3 týdny na rehabilitačnim oddělení, 5 týdnu v lázni a kyčel po půl roce stálé zlobí

reagovat 11.12.2017 19:17 - Helena (60)

Tak já jsem po TEPkách nebyla v lázních taky ani jednou, jen na rhb. Ve 3 měs. jsem odložila fr. hole a šla do práce. Druhá operace byla v únoru a nejlepší rhb bylo moře v červenci. Normálně jsem plavala (jako Pájja).
Tak ať se vám všem v lázních líbí, já to nemůžu posoudit.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *