Tinitus auris

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.7.2003 21:30 - Mlejnek

Dokázal se někdo z Vás vyrovnat fyzicky a psychicky s hučením v hlavě a uších ? Já ani po třech letech nikoliv. Rok 2003 je mým posledním zkušebním obdobím, tj. jak v klasické medicíně tak v alternativních způsobech "léčby tinnitu". Pak se sejdeme v klubu tinnitářů, kde již není bolesti.

reagovat 16.7.2003 08:01 - jedna

ahoj, také taková jedna tinitusová peru se s ním 30 let. Nejprve to začalo v jednom uchu a pak šelest,hukot,bzukot,pískot přešel do druhého.Sluch začal postupně klesat a to z 30%,dnes již 80%ztráty. Ze začátku jsem myslela,že se zblázním. Dřela jsem uši vším možným přivodila těžký několikaletý zánět zvukovodů. Brala různé léky, infúze, dokonce prodělala kúru v hyperbarické komoře, jak dalece to vše prospělo nevím, ale prozatím slyším alespoň na 20%. Má anabáza s tinitem je asi taková, dá se s ním sžít, prostě stále se něčím snažit zaměstnat, poslech tišší hudby,pohyb hlavně v přírodě. Nejhorší je ticho např. noc, protože my "tinitáři" skoro nikdy ticho neslyšíme.Důležitá je návštěva u "ušáře", je totiž nutné brát léky. Nevím o nikom, který by se této metly zbavil.Stejně si ale říkám, jsou horší věci.

reagovat 16.7.2003 20:45 - janulka

Ahojky, je mi 26 a tinitus mam od 15 let.Prvnich nekolik let jsem navstevovala 2 krat rocne ruzne kury -kapacky v nemocnici a leku jsem take vystridala nekolik.Zmena zadna.Na svuj stav jsem si zvykla a tinitus skoro nevnimam.Jen ty tiche noci jsou neprijemne a resim je poslouchanim radia nebo televize dokud neusnu.Stavy rorcileni, strachu a podobne emoce mi tinitus na prechodnou dobu vyrazne zhorsuji...Posledni dobou mam , ale pocit, ze hure slysim na jedno ucho-tinitus mam v obouch usich.Doufam, ze se mi to nebude zhorsovat.Doktori tvrdi, ze tato nemoc ci porucha nejde operovat ani uspesne vylecit.Bohuzel se s tim musite naucit zit.Pokud ma nekdo dobrou radu jak na tinitus, at urcite zanecha vzkaz jak se s tim poprat.

reagovat 6.6.2004 19:55 - Renáta

Už vím jak na tinitus,alespoň mě to pomohlo.Gel z Aloe Vera,Lycium Plus a Ginkgo Plus.Pokud by někdo měl zájem,pak na tel:608 972 992

reagovat 4.1.2005 13:34 - Premek

Jo reklama, ta je vlezla jako tinitus.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.8.2016 17:35 - Ondra

Jinak já mám tinnitus cca měsíc. Je spojený se smíšenou nedoslýchavostí (vysoké tony). Pomáhá mi ticho, pri kterém se to postupně během dní zlepšuje. Nosím téměř celý den špunt v jednom uchu. Pokud ho nemám a uslyším hlasitější zvuk o podobné frekvenci, tak se to znatelně zhorší. A hlasitější znamená třeba i vrznuti židle o dlažbu. Další benefit špuntů je, že s ním to vnímám trochu jinak a hlavně když si ho pak vydám,tak to díky slyšení okolních zvuků vnímám méně = subjektivní zlepšení.

reagovat 28.12.2016 06:52 - Nicol

Mam tinitus a pred...

Tome psal jste o lecitelce, ale nenechal jste číslo. Mohl byste ho poslat? Dekuji.

reagovat 4.3.2017 19:19 - stan

Mě je 15 let a tinnitus mám...

ani nevíš irčo jak ti rozumím,mám stejné stavy jako ty a to mi trvaá teprve měsíc

reagovat 10.4.2017 13:16 - Markéta

Mám tinitus 2 roky. Všechna vyšetření jsou naprosto v pořádku. Jen lehce zablokovaná krční páteř, se kterou mi na rehabilitacích stejně nepomohli. Zvykla jsem si na neustáléry pískání a jen doufám, že se to nebude zhoršovat, protože jsem někde četla, že někdo to může vnímat až jako hluk ze zbiječky.
Skvělá věc jsou profi špunty do uší pro muzikanty. Díky nim můžu chodit na konzerty aniž by mi pak řvalo v hlavě.

reagovat 12.4.2017 07:14 - Cis"

Tinitus se zhoršuje věkem a stresem. Tichě prostředí a šumění potůčku dělá stav snesitelnejsi a lék není.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *