Těžká forma zánětu potních žláz,v podpaží.

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.8.2007 18:09 - Vvamka

Obracím se na vás s prosbou,jestli se někdo nasetkal s touto nemocí.Jedná se o velké, bolestivé boule v podpaždí,které se musí otevřít,aby odtékal ven hnis.Je to dlouhodobá záležitost a stále se opakuje.Děkuji Věra

reagovat 31.8.2007 15:58 - Lada

Ahoj Věrko,nedá se říct že bych na to trpěla, udělalo se mi to poprvé a sice před týdnem v pravém třísle. Jednalo se taktéž o ohraničený zánět (absces) - boule asi 3x3cm.

Dostala jsem antibiotika na 10dní a nyní (stále je ještě beru) už je to téměř pryč.

Ale řekla bych, že pokud na to trpíš a dělá se ti to opakovaně, pak jen nějaká antibiotika stačit nebudou..

reagovat 3.11.2007 12:51 - Helena

Ahoj Věrko,bohužel vím, o čem mluvíš.Mám tenhle zánět už počtvrté,pokaždé mi ho rozříznou a pošlou mě domů.Vůbec nevím,jak se toho zbavit.Kdybys na něco přišla,dej mi prosím vědět.Díky.

reagovat 3.11.2007 15:34 - K

Ahoj Věrko a Heleno, stávalo se mi to často před několika lety. Jeden zážitek z proříznutí stačil. Teď se mi to stane občas. Nevím, proč to vzniká, ani jak tomu předcházet, ale myslím, že by to mohlo být přemaštění pokožky - a následné ucpání potních žláz. Když si všimnu, že se mi tam začíná dělat červená a bolestivá boulička, tak to rychle podchytit - vysušit hodně mýdlem, nanést "černou" mast Ichtoxyl (vytahuje záněty, dá se koupit bez předpisu v lékárně) a přelepit. Většinou se tím růst a bolestivost zastaví a po pár dnech zmizí.

reagovat 8.12.2007 00:20 - Marcela

Ahoj holky, taky mám bohužel s tímhle zkušenost. Poprvé se mi to objevilo před 4 lety v listopadu. První rok byl nejhorší, to se mi to dělalo snad co 3 měsíce. Pak jsem měla 14 měsíců klid. Jinak tento rok...v únoru a v červenci.

Mně se obvykle nejdříve udělá jedna velká rudá (někdy až skoro fialová)boule a k ní druhá menší. Je to opravdu bolestivé, člověk nemůže dát ani pořádně ruku k tělu, hlavně večer při spaní je to zážitek. To si musím podložit loket polštářem, abych zmírnila tlak na podpaží. Jedná má lékařka mi ted´ v létě říkala, že to může být používaním antiperspirantů...někteří jsou na ně citlivější a těm pak můžou vyvolat nějakou reakci. Doporučila mi, abych místo nich používala do podpaží dětský pudr. Jenže to znáte, v létě mi pudr vážně nestačil. Ale ted´ v zimě se to dá. Tak uvidím.

Jinak co se týče léčby, tak mě vždy má praktická lékařka poslala na chirurgii. Tam jsem nechtěla, tak mi napsala mast Ichtoxyl se slovy, že když nezabere tak sebrat všechnu odvahu a na chirurgii si dojít. Mast samozřejmě nezabrala. Já se opravdu řezání bojím jako čert kříže, takže jsem šla ještě do lékárny, tam se paní lékárnici mě zželelo a prodala mi mast SUSPENSIO VIŠNĚVSKY (jinak je to jen na předpis)...má to být to nejúčinnější co na zánět žláž v podpaží seženete. Naštěstí taky bylo a už skoro 4 roky pro mě je. Má to ovšem jednu velkou nevýhodu, opravdu strašně smrdí a nejde vyprát z oblečení, takže bacha!!! Ale je to to jediné (kromě řezání) co pomůže na 100%

K použití...dáte si to na vatu, hlavně nešetřit, musí to být i na okolní kůži, né jen na bouli, a přiložit. Příjemně to chladí, takže se vám okamžitě trošku uleví.

Boule začne ustupovat (měknout a zmenšovat se) do 2-3 dnů. Úplně vymizí dle mojích bohatých zkušeností do týdne. Ale na celý týden jste odříznuty od společnosti, protože s tou mastí vážně nejde nikam chodit. Když jsem byla ještě studentka, tak to šlo (ten týden nebýt ve škole). Ted´ je to sice obtížnější, ale co..já se prostě řezat nenechám.

Praktická lékařka mi sice tvrdí, že když si to nenechám jednou provždy vyříznout, tak se mi to bude pořád opakovat, ale já si to prostě nemyslím. Mně se to totiž udělá někdy vlevé podpaží, někdy zase vpravé...takže to tím opravdu nebude.

Takže holky, opravdu se nenechte zbytečně řezat!!! Jestli jste to byly už jednou vyříznout a objevilo se Vám to znovu, tak to opravdu k ničemu nejspíš nepovede.

Přeji všem, at´ už s tímhle nemáte žádné problémy!!! Ten kdo si toto nezažil, tak to těžko pochopí. Ale kdyby přece, tak opravdu Suspensio Višněvsky pomůže...vím co říkám!

Mějte se hezky a kdyby něco..tak tady je můj mail..moc ráda poradím.

marcela.stoklova"seznam.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.6.2017 13:30 - jan

ahoj ...taky se mi udělala hnisavá boule v podpaží chodil jsem 2 měsíce na chirurgii kde mi to řezali čistili atd....jsem měsíc po vyříznutí a ještě jednou půjdu ptal jsem se chirurga jestli se to někdy zlepší a podle něj pokud se to pořádně vyřeže a budu tomu předcházet tak se to vyléčit dá tak nebojte se skalpelu ...jo budou jizvy ale furt lepší jak mít rakovinu nebo jinou nemoc jsou lidi co jsou na tom hůř

reagovat 10.6.2017 22:53 - Ilona

Někde jsem četla, že příčiny tohoto problému spočívají ve špatném nastavení imunitního systému. Tím, že jde o zánětlivé onemocnění, domnívám se, že by mohl pomoct i wobenzym.

reagovat 14.6.2017 10:06 - Ana

Obracím se na vás s...

A rekl vam nekdo, ze se jedna o stafylokoka?

reagovat 21.9.2017 19:54 - Daniela

Obracím se na vás s...

Ja mám zánět už od 12 let. Nejdříve jsem to měla u prsou a poté se mi to dělalo v tříslech. S horní části jsem byla na operaci, takže jestli to pomůže půjdu i na druhou

reagovat 27.9.2018 08:48 - Anys

A rekl vam nekdo, ze se jedna...

Stafylokoka? Vy s tím máte nějaké zkušenosti? Mám to už potřetí během dvou měsíců a léčba mi příjde horší a horší. Bylo mi řečeno jednou, že to je hormonama (kojím), podruhé šptná hygiena při holení, pak to se stává... ale je to peklo! Nemůžu si ani oblíct triko :(

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *