Testosteron a spermatogeneze

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.3.2013 11:35 - john

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, jak je to se spermatogenezí a testosteronem. Všude na internetu se dočítám o přípravcích na ZVÝŠENÍ hladiny testosteronu a podporu spermatogeneze. Avšak podávání testosteronu např. undestor snižuje až zastavuje tvorbu spermií. Pokud mám problém s nízkým počtem spermií, je pro mne testosteron vhodný či ne? Jsou i jiné léky, (ne potravinové doplňky) na stimulaci spermatogeneze?

Velice děkuji za odpověď.

reagovat 10.3.2013 13:04 - Honig

Dobrý den.

Chtěl bych...

Ja nejsem lekar, ale tvoje postaveni problemu se mi zda ponekud podivne - vychazejici z pochybnych premis.

Faktem je, ze zdrava varlata produkuji, mimo jine a zejmena, spermie a testosteron.

Pokud vsak maji varlata problem s kvalitou ci kvantitou vyrabenych spermii, nevidim duvod, proc by prave testosteron, nebo jakykoli jiny hormon, jim mel v tomto smeru pomoci.

Je to podobne jako treba s kravami - ty mimo jine casto vymesuji mleko a serou. Pokud vsak ma nejaka krava problem s vymesovanim mleka, nevidim cestu, jak jeji vykonnost v tomto smeru vylepsit tim, ze ji budeme cpat do tlamy (ci primichavat do krmiva) velke mnozstvi kravincu.

reagovat 20.5.2016 17:37 - Marek

Multivitamín primulus používám už více jak půl roku a jsem spokojený a šťastný hlavně. Má velice kvalitní složení a obsahuje vitamíny, které přesně potřebuji.

reagovat 24.5.2016 11:20 - Pleky

Multivitamín primulus...

Marku tyy máš dobré zkušenosti s Primulusem? Uvažuji o tomhle multivitámínu docela už dlouho totiž

reagovat 24.5.2016 16:41 - :((

Marku tyy máš dobré...

ach ty stupid reklamy...aspoň víme, co nekupovat.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.5.2016 16:43 - Prachy

Vitamínů máme ve stravě až moc. Všechno je to byznys.

reagovat 27.5.2016 01:11 - Marek

Marku tyy máš dobré...

Ano mám s ním velice dobré zkušenosti a opravdu mi pomohl. Jen nechápu proč tu někdo něco píše o reklamě. Nechápu jak vás to napadlo. Člověk chce volně diskutovat tak sem něco napíše. Nevím proč s tím máte problém když je to k tématu.

reagovat 3.6.2016 19:15 - Dalimil

Vitamínů máme ve stravě...

Vytamínů a živin, nikoli kalorického přijmu, máme ve stravě velmi málo, metody výroby potravin se za posledních třicet let neuvěřitelně zmenili a v neprospěch zdravé stravy.Vozí se sem už snad jen ten nejlevnější brak z polska, i když tam umí ui kvalitní potraviny, velkoobchodníci dávají přednost chemickým šmejdům, protože déle vydrží a jsou asi o dvacet procent levnější.
Ano, rozdíl mezi kvalitními potravinami a šmejdem plným jedů je jen cca dvacet procent.
Bohužel ceny vitamínů a doplňků jsou astronomické, oproti skutečným nákladům při jejich výrobě.
Ale nebrat je už nejde, jen si je nakoupit v zahraničí, kde jsou výrazně levnější a mnohem kvalitnější bez vedlejších účinků.

reagovat 23.3.2017 14:34 - Dan

dá se testosteron sehnat jinak, než na předpis?

reagovat 24.3.2017 06:40 - Pavel

Legálně naštěstí ne. Jak tu psal někdo nahoře, podávání testosteronu je "medvědí služba", která zapříčiní snížení jeho přirozené tvorby, s tím např. spojenou následnou neplodnost a další negativní jevy. Pokud má někdo opravdu indikovánu nízkou hladinu testosteronu a s tím třeba související nízkou tvorbu spermií a je to nutné řešit (např. pokud se pár pokouší otěhotnět) je potřeba podávat stimulační látky, které vybuzují k přirozené tvorbě testosteronu (např. Tamoxifen). Ale výsledek přichází minimálně až tak po 3 měsících a je potřeba to kontrolovat. Ale kvalitu spermií prakticky neovlivní, jen počet.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *