Termoterapie - léčba teplem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.7.2009 16:31 - Laďa

Ahoj všichni, neslyšeli jste někdo již o termoterapii (léčbě teplem)? Vím, že se provádí lokální termoterapie (na prostatu, nádory...), ale někde ve Vídni provádí údajně na nějaké klinice tepelné terapie lokální i celkové a dosahují tím vynikajících výsledků na mnoho dalších chorob. Mělo by to fungovat snad nějak tak, že vám zvýší teplotu (jako třeba při horečce) a tím ničí bakterie, viry atd. Nevíte, jestli se tím někdo nezabývá v ČR, jak to funguje,apdo.? Nesetkal jste se s tím někdo? Díky za info.

reagovat 13.7.2009 12:01 - Klára

Horečka je vynikající věc. Slyšela jsem o případech, kdy se lidi nakazili malárií, měli vysoké horečky a zmizeli jim nádory. To však asi není nejbezpečnější cesta.Lepší by bylo vyvolat horečku nějak kontrolovaně, ale to víš v čechách moc těmto metodám není systém nakloněn.

reagovat 13.7.2009 23:23 - alt1

Zkus si dat do google termin hypertermie. Asi je to to, co Te zajima. Podle clanku http://www.mammahelp.cz/hypertermie.php na to maji u nas vybaveni ve FN v Praze na Bulovce a v hradci Kralove.V Nemecku je rada klinik, kde uspesne leceji rakovinu bez chemoterapie a ozarovani a rada z nich pouziva hypertermii. Zkus se podivat na nabidku nasledujicich klinik, je to zajimaji jak leceji rakovinu kousek od nas:www.hufeland.com

www.biomed-klinik.de

www.fachklinikdrherzog.de

www.klinik-marinus.de

www.prolebenklinik-igls.at


reagovat 14.7.2009 18:34 - Laďa

Pro Alt1: díky za radu, díval jsem se, že píšeš i v jiných tématech na této diskusi, nevíš o této metodě víc, třeba jak se dociluje zvýšení teploty, zda je nutný pobyt na klinice, jaké jsou ceny atd? Já měl ve škole jen ruštinu :-(, tak tomu v té němčině skoro nerozumím. V té Praze a Hradci jsou zaměřeni jen lokálně, já bych to potřeboval celkově na posílení imunity, zabití bakterií, virů atd. Díky

Laďa

reagovat 14.7.2009 21:03 - Lada

A co zkusit horke koupele?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.10.2015 10:03 - !

To už dávno používá ta naše Česká Teplovize s úspěchem! Teplejma se to tam jen hemží! A furt se to tam více a více přihřejvá.Jenom aby nedošlo už brzy k totálnímu přehřátí!

reagovat 15.10.2015 14:55 - Q.

Termoterapie (dříve...

Principů používaných k diatermii je více. Vedle mikrovlnného ohřevu se používá i ohřev indukční (střídavé magnetické pole - vířivé proudy), kapacitní (střídave elektrické pole - disipace energie v dielektriku) i přímý průchod elektrického proudu. Společným jmenovatelem těchto historických technik je absence spolehlivého důkazu klinické efektivity a s rostoucími znalostmi biologie i absence biologického mechanismu účinku.

Jen pro doplnění, termoterapie mikrovlnami se zkoušela i jako nástroj pro zvýšení citlivosti nádoru na cytostatika (např. u nás např. prof. Vrba na FEL ČVUT), ale i když tady byla řada důvodů se domnívat, že by to mohlo skutečně fungovat, výsledky testování byly takové, že se to spíše neosvědčilo. Vzhledem k uspořádání je to totiž spíše paliativní technika řešení metastát, u primárních tumorů je chirurg spolehlivější, bezpečnější a v zásadě i levnější (plus možnost přesné typizace nádoru).

reagovat 15.10.2015 15:05 - Shogun

Termoterapie (dříve...

Prej od počátku 20. století :) A co je to potom sauna, parní lázeň? Ta má tisíce let starou tradici.

reagovat 15.10.2015 16:12 - pro Shoguna

A co potom sezení pračlověka u ohně? To má miliónletou tradici.

reagovat 16.10.2015 00:17 - Shogun

A co potom sezení...

Jo, jasně, a pak se můžeme bavit třeba o léčbě jídlem nebo dýcháním. Ty jsou starý miliardy let.
Sezení u ohně teplotu moc nezvyšuje, určitě ne tak, aby to vadilo bakteriím. Sauna je něco jinýho. Je to přesně to, po čem touží nahoře Láďa, jen to nemá tak moderní název.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *