Tělo vyrábí protilátky proti vlastní štítné žláze.

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.9.2003 10:25 - Jitka

Dobrý den,
na endokrinologii mi zjistili, že mé vlastní tělo vyrábí protilátky proti vlastní štítné žláze. Po dalších vyšetřeních nezjistili žádnou jinou odchylku. Š. žláze v normě, hormony v normě atd.
Po dotazu, co mohu proti tomu dělat, aby mé tělo nebylo samo proti sobě mi lékař řekl, že nic, že je to jako civilizační nemoc a ať se přijdu za rok ukázet, jak se to vyvíjí.
Zatím mi žádné prásky nedal, š. žláza "odolává".
Prosím, jestli má někdo nějaké zkušenosti s tímto problémem, budu ráda za každou informaci.
Je mi 25 le¨t, děti žádné nemám.

Jitka

reagovat 15.9.2003 12:14 - Monika

Ahoj Jitko,mám stejný problém.Jen s tím rozdílem,že jsem měla i zvýšenou činnost štítné žlázy.Jsem 6 let po operaci a beru léky,které budu prý brát až do konce života.Pokud nemáš problémy /tloustnutí nebo hubntí,pocení,třes rukou,padání vlasů apod../,tak si s tím nelam hlavu.Jo a já taky zatím děti nemám a bylo mi řečeno,že ani budoucí těhotenství má nemoc neovlivňuje.Jen prý bude potřeba tu žlázu sledovat častěji.

reagovat 15.9.2003 13:45 - Jitka

Ahoj Moniko,

děkuju ti moc za tvou odpověď a přeju, ať se ti daří.

jitka

reagovat 15.9.2003 17:54 - Neznalek

Ahoj Jitko,
nevyskytují se problémy se štítnou žlázou také u někoho v rodině?
Zkus zapátrat zda si něco nepodědila.
Ahoj

reagovat 16.9.2003 15:32 - Jitka

Ahoj Neználku,

u prarodičů ani u rodičů ani u mých sourozenců a sourozenců mých rodičů tento problém nebyl zjištěn.
třeba jím mohli trpět, ale nedělalo se žádné odpovídajcí vyšetření.
takže mám smůlu a musím čekat, jestli se to srovná samo nebo se to zvrhne v hypo či herfunkci štítnice. Čekat s rukama v klíně.
Achjo.
Jitka

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.8.2009 15:23 - Katka

Ahoj Mončo s gynekoložkou jsem o tom mluvila a říkala,že s tím že beru thyrozol otěhotnět nesmím:-(((Moje hormony už jsou v normě,jen ty protilátky jsou vyšší,ale to už by prej nevadilo,jen ty léky.Taky se teď chystám vysadit antikcepci a mám strach,aby se mi ty hormony tím nerozhodily.

reagovat 19.8.2009 00:18 - ForBio

Patříte také k lidem, kteří začínají "řešit" svůj zdravotní stav až ve chvíli, kdy se projeví příznaky onemocnění? Také přehlížíte rodinnou anamnézu, tzn. vrozené dispozice a "čekáte" až na období, kdy se "něco" objeví? V takové situaci je základním předpokladem úspěšné léčby, ale také prevence, včasná a co nejpřesnější diagnóza.

Je mnoho způsobů, jak najít řešení a pomoc. Jedním z nejefektivnějších je využít nabídky Studia ForBio, nově zřízeného pracoviště v Plzni s možností špičkové diagnostiky přístrojem METATRON 4025GR Hunter. Tato NLS diagnostika nabízí velmi přesnou metodou komplexní vyšetření Vašeho organismu s vysokou mírou přesnosti. Je to jediná NLS diagnostika s certifikací pro lékařské účely. Metoda je schopna odhalit i nádorová onemocnění v jejich raném stadiu, stejně jako odhalit skrytá stadia různých onemocnění ještě před projevem jejich vnějších příznaků. Tímto neinvazivním a pro člověka bezpečným vyšetřením zjistíte, jaký je skutečný stav Vašeho organismu a účinným způsobem předejdete onemocnění a zdravotním komplikacím. V převážné většině to má zásadní význam pro rychlou prognózu a následnou volbu léčby. Můžete tak rychle a efektivně provést zásadní rozhodnutí směřující k Vašemu zdraví a dobré kondici. Více na www.forbio.cz

reagovat 28.12.2009 15:05 - lenka

ahoj všem..mám asi to samí co máte vy,...byla jsem u doktorky a ta mi zjistila,že mám málo protilátek na štítnou žlázu..mám vyrážku na zádech a na obličeji mám otok..vypadám jak smrtka mi mamka dneska řekla,pak mám suchou pusu..a hrozně mě svědí tělo..nevim co stím je..beru nějaký léky na to..ale moc to nezabírá..může mi někdo napsat na mail:barbinka123456@seznam.cz..jestli třeba mám asi na něco alergii..nebo něco o tom..moc prosím..takhle nechci chodit do školy:( vypadám špatně..prosím:(

reagovat 18.4.2012 12:07 - Simona

Dobrý den,
na...

ahojky,

mně také zjistili, že se mi tvoří protilátky proti své štítné žláze, tím pádem špatně pracuje a bere se to, jako kdyby měla sníženou funkci (hypothyreosu). Beru denně 1 prášek Euthyroxu 50. Jinak jsem během chvíle hodně přibrala.Jiné obtíže nepozoruju.
Simča

reagovat 10.6.2015 01:37 - anička

Ahoj Moniko,

děkuju...

Ahoj
děti mám a nejvíc mě škodí potraviny kde ten jod není přírodní. Až my někdy po něm bývá blbě a s pocením lezu všem na nervy.Straší syn je nemá , ale mladší je má taky. řekly bys me s doktorkou, že kromě pocení je vedlejší učinek, že malý neroste podle tabulek co prý podle endokrinologů není pravda. tak proč já osobně jsem přestala růst v 15 a mám jen 150cm. To už vám neřeknou všechny příbuzný mají alespoň normalní velikost.
anička

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *