Ať si tělo dopočine - pauza v braní HAK

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.9.2008 08:11 - Marcela

Dobrý den, stále častěji slýchávám názor, že po pěti letech by měla žena na chvíli přestat užívat antikoncepční pilulky - \"ať si tělo odpočine\". Nějak se mi to nezdá, přijde mi to spíše jako další šok pro tělo, a ani žádný z dotázaných gynekologů mi toto nepotvrdil. Proto bych ráda slyšela váš názor. Horm. ant. (Logest) beru od 15 let, nyní je mi 22. Nikdy jsem neměla sebemenší problém. Děkuji

reagovat 24.9.2008 09:33 -

Nevím, zda je HA po tělo to nejlepší. Myslím, že ta pauza je dřívější názor, dnes se žádné odpočinkové pauzy nedoporučují. Taky si myslím, že jestli chceš pokračovat dál, že ten velký výkyv není pro tělo dobrý.

reagovat 24.9.2008 13:55 - fiflena

po 10 letech jsem přestala brát HA a jsem nadržená jak pes:-))) konečně miluju sex, zažívám nepoznané a souložila bych stále... myslím že HA dost ovlivňuje psychiku a zvlášť chuť na sex!!!!

reagovat 24.9.2008 18:10 - Ket

Vip je v tom, že tělo odpočívá prívě při braní HA. Vaječníky nepracují, tělo se nemusí snažit produkovat vajíčka, mít každý měsíc ovulaci a pokud možno v podobných intervalech. Umělé hormony všechno utlumí, nebo by aspoň měly. Navíc u mnoha žen po vysazení nastupují všemožné problémy, které trvají několik měsíců, takže tohle podle mě odpočinek určitě není. Když už HA jednou bereš a vyhovuje ti, radila bych nevysazovat. Nebo vysadit, ale už znova nebrat.Tělo by ti za to nepoděkovalo.

reagovat 17.4.2009 17:21 - ttt

Já už to taky nežeru. Teď bych souložila pořád!!! Když jsem užívala HA Tak mi to bohatě stačilo jednou za měsíc!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.10.2009 16:33 - Janca

Brat HA pro telo rozhodne odpocinek neni,ale naopak zatez jak hrom:-(.Telo neni stavene a zvykle na to,aby se do nej dodavaly umele hormony,protoze telo ma svych hormonu dost a hlavne behem cyklu ruzne nastavene hladiny,aby vse fungovalo jak ma.
Pri vysazeni HA ma nekdo docasne problemy,jak tu nekdo pise a nekomu se zas hrozne moc ulevi a odezni ucinky HA,o kterych ani predtim nevedel,viz to snizovani libida.To se mi stalo taky,po vysazeni jsem konecne fungovala jako ja,prirozene a nebyla jsem "utlumena" nejakymi umele nastavenymi hladinami hormonu a nejen ze jsem si zacala teprv pak uzivat sexu,ale prestala me bolet hlava,nohy,nebyla jsem otekla atd.Tot muj nazor:-).

reagovat 27.9.2010 11:08 - Kristína

mela jsem spatne jaterni...

Ahoj "68scary" já jsem přestala s antikoncepcí po 6-ti letech užívání také z důvodu špatných jaterních testů. Brala jsem Diane 35. Mám také slabší bolest v podbříšku, ale hlavně hodně velkou bolest bradavek.Jak dlouho Vás tento problém trápil ...nebo dosud přetrvává?

reagovat 20.1.2011 18:04 - kika

Taky jsem po pěti letech užívání HA vysadila a bradavky mě bolely,ale jen chvíli asi 14 dní,pak dobrý..jinak tělo funguje jak má,až na to,že se mi rapidně zhoršila pleť,což mě trápí ze všeho nejvíc.. i když jsem si už o HA přečetla hodně a můj názor na ni je velmi negativní s akném mi bohužel nikdy nic jinýho nepomohlo :( tak nevím jestli nemám začít zase brát...

reagovat 6.3.2012 18:32 - renafrankova1@volny.cz

Taky jsem po pěti letech...

Zkuste najít radu na http://www.kezdravi.cz/oddeleni/396-thuya-occidentalis-thuja-occidentalis-homeopatie-homeopatikum
mají homeopatika na všechno, i na akne - bez chemie a všechny mi pomohly, je fakt, že přímo na akne jsem je nezkoušela, HA beru ale bolí mě hlava a myslím, že ji zkusím přestat brát.

reagovat 16.3.2015 16:12 - E.

Nevím, zda je HA po tělo to...

Dobrý den, chci se zeptat, nemám problémy s braním HA, jen sem chtěla na chvíli přestat třeba měsíc, může mi to ale nějak uškodit? Nevšímám si žádných změn ani v chování, či jiné. Jen mě zajímá zda mi to může uškodit brát antikoncepci třeba 3 roky a pak měsíc odpočinek a pak zase brát dál.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *