Telefonování se smrtí - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.7.2005 05:56 - Pavel Obalil

Nebezpečné to bohužel je, to můžu jen potvrdit. Člověk se soustředí jen na obsah hovoru a jízdě nevěnuje pozornost. Pokud navíc ještě drží přístroj v ruce je to katastrofa. Až takovému manažerovi vběhne pod kola malé dítě, potom bude pozdě. Policie by to měla řešit úplným zákazem, a to včetně hands-free, a hovor z ruky trestat okamžitou pokutou 5000Kč na místě (jako důkaz použít nejlépe videozáznam). A v případě opakování odebrání řidičáku alespoň na 2 roky-to by byl pro podnikatele nejhorší trest.
Nové vozy by měly být rovnou opatřeny technickými zábranami-neodpojitelnou rušičkou, která by se spustila nastartováním motoru. Toto by muselo být ze zákona. Jak by takový podnikatel nastartoval, měl by telefon bez signálu, dokud by nezastavil. Jak by vypnul motor, přišly by mu SMSky a kdo by chtěl, nechal by mu i vzkaz ve schránce. Postupně bych toto vyžadoval v autech povinně, jak se uzákonily třeba mlhovky. Jinak jde opravdu o život.
Jinak bych byl proto, aby v blízkosti zařízení pro děti, hlavně škol apod., byl provoz aut výrazně zredukován, včetně úplného zákazu vjezdu mimo lidí, kteří tam bydlí-na zvláštní kartu. Ti navíc ještě přes obytnou zónu a zpomalovací prahy. Také by prospělo omezení rychlosti na dálnici na 100km/h, a překročení trestat ne směšnými pokutami, ale od 10000Kč nahoru a při opakování zabavením papírů na několik let. K vybavení na dálnicích by patřily pevně nainstalované radary, jako je tomu ve městech-a samozřejmě bez upozornění že někde radar je-ani by to nebylo vidět. Situaci na našich silnicích kromě "tvrdé ruky" totiž jinak nic nevyřeší!! Na hrubý pytel hrubá záplata.

reagovat 8.7.2005 08:03 - Renie

Na dálnici je 100 km/h moc, mělo by to být asi 40 km/h a přes město by musel každý řidič auto tlačit (ovšem jen s rozsvíceným světlem na hlavě).

reagovat 16.7.2005 04:11 - Denisa

Podnikatel, manager - několikrát v tvém příspěvku se opakující - nejseš ty nějaký zaujatý? Dnes má mobil úplně každý a úplně každý ho může přes zákaz používat v autě. Zdá se mi, že víckrát za den potkám v autě telefonovat ženské co si krafou s kamarádkou.

reagovat 5.8.2005 21:36 - Jan

Jestli nejsi zaujatá (zaujatý) spíš ty. Jak můžeš vědět, že krafají s kamarádkou, mohou volat také pracovně.Nehledě na to,že rozhodně nevidím, že by ženský telefonovali víc.Nejsi ty podnikatel?

reagovat 31.3.2006 01:18 - Marťan

To Obalil tobě rozhodně přeskočilo,asi nejsi žádný hlupák,ale trochu soudnosti by ti neškodilo,vadí ti mobilní telefony,vadí ti auta,mikrovlnky,sereš se do globálniho oteplování,vysíláš pirátské rádio, co zase vymyslíš příště? Mišuge!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.4.2009 12:54 - eurestni namesti

Ono nejde jen o bezpecnost, ale i plynulost dopravy. Nešvatem je, když ten, komu padne červená nebo má červenou, si chce zkrátit tuto dobu vyřízením nějakého hovoru. Mezitím padne zelená, jenže on stojí a pak je proklínán řadou těch, co stojí za ním, zvlášť když je za chvíli zase červená. Nemluvě když to někdo udělá uprostřed křižovatky.

reagovat 7.4.2009 13:11 -

řidiči u nás jezdí jako hovada i bez telefonování.Zásadně zvýšit pokuty za veškeré porušení pravidel,více policajtů na silnicích a pak by si většina prasat rozmyslela předjíždění v 50,přes plnou čáru,před zatáčkou a horizontem atd.

reagovat 8.4.2009 00:24 - Luisa

Ja ted trochu odskocim od tematu.Muze mi tu nekdo vysvetlit k tem poldum. To ze jsou vzdycky tam kde nemaj bejt,nebo buzerujou

za spatny parkovani je vseobecne znama vec. Proc se ale tedy nekdo dava k policajtum za ucelem buzerovat druhy?Policajti jsou preci od toho aby nas chranily ne??? Kdyz jede nekdo v MHD nacerno nebo nema dalnicni znamku tak na to pohotove prijdou. Ale kdyz nekoho zabijou nebo znasilnej tak si nevedi rady. A kdyz uz dotycnyho vraha chytnou tak je soudy pustej!!!!!

reagovat 8.4.2009 01:57 -

ty vole tak běž dělat poldu,určitě všechno vyřešíš

reagovat 8.4.2009 17:42 -

no jo,promluvil čecháček.Takže je nejlepší nechat vše být,ať se lidi pobijí.Poldové dřepí na služebnách,občas se projedou autem a vymalováno.Další fakt je ten,že zákony jsou nastavené tak,že i když vyjímečně zasáhnou,tak je to k ničemu,neboť se to neslučuje se zákonem.Prostě chybí přísnost a sankce a to nejen u nás,ale v celém světě,aby si ty lidské zrůdičky rozmyslely řešit vše násilnostmi.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *