telefonní č. 155

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.7.2007 22:43 - Nela

Ahojky, je to 11 dní co mě poštípala vosa a do 10 min se u mě objevila silná alergická reakce. Otekla jsem, začala se dusit, nemohla jsem dýchat. Volala jsem 155, sanitka přijela do 3 minut, intubovali mě a odvezli na interní JIP. Od té doby nespím, mám strach že se v noci udusím, zdají se mi hrozný sny, jak se topím, nemohu dýchat..Ten nepříjemný zážitek se mi stále vrací, stalo se to všechno tak hrozně rychle. Kolem mě byli lidé, kteří si nevěděli rady, pak jsem slyšela majáky sanitky, ten řev a ti saniťáci na mě mluvili ale já jsem se bránila intubaci..zpětně to nechápu, zachránili mi život, ale já ted už prostě nedokážu fungovat jako předtím. Budu toho někdy schopná? už 10 dní jsem nespala, poraďte prosím někdo, kdo má podobnou zkušenost. díky. Nela

reagovat 20.7.2007 11:49 - jana

Ahoj Nelo myslím,že by jsi se měla svěřit psychologovi.

reagovat 20.7.2007 12:15 - Káča

Nelo, úplně tomu rozumím... Také jsem měla anafylaktický šok, navíc mám silné astma a už párkrát jsem se málem udusila. I když bych měla být zvyklá, mám po každé po návratu podobné pocity... To co popisuješ je následkem toho, že jsi byla v ohrožení života... Má to znaky tzv. posttraumatické stresové poruchy. Opravdu si myslím, jak píše Jana, že by to chtělo psychologa-sama k němu docházím. To, co píšeš, je jako bych to psala já-děsivé sny o utopení, udušení, škrcení... Pak se probudíš a nemůžeš(bojíš se) znova usnout... Sama to asi nezvládneš-opravdu by Ti ten psycholog mohl pomoci... Zkus třeba zavolat na nějakou linku důvěry...

Nelinko, drž se a napiš, jak s tím bojuješ. Hodně sil!!!

reagovat 20.7.2007 12:18 - Eva

Je to měsíc, co se mi pokusila moje 17-letá milovaná dcera o sebevraždu.Nebudu se tady rozepisovat o detailech, to sem nepatří, jen jsem chtěla napsat, že jsem jí našla v bezvědomí, sama se divím, že jsem si vzpoměla na to číslo 155, ihned jsem volala a i přes to, že jsem trhaně, strachy a zmatečně vysvětlovala paní na dispečinku, že dcera nekomunikuje, odpověděla mi s klidným hlasem, že pokud nezjistím, co se stalo, nemohou přijet, protože ke krátkodobým kolapsům nejezdí,po 3 min. cloumání s dcerou, dcera zamumlala-prášky- já neustále šílená, s třesoucíma se rukama a u ucha mobil jsem to sdělila té "milé"paní a ona mi opět s ledovým klidem odvětila, že musím zjistit jaké prášky to snědla, podotýkám, že už histerická ze stavu dcery, která opět kolabovala jsem křičela, jestli je to tak důležité, že potřebuji, aby někdo okamžitě přijel, paní mě opět s klidem řekla, že teda jedou.Světlou tečkou bylo, že RZ přijela do 3 minut, ale té paní bych se docela jednou ráda podívala do očí.Krásný den a žádné takovéhle zážitky.Pa

reagovat 20.7.2007 12:21 - Eva

Ještě jsem chtěla dodat, že od té doby slyším sanitu,ten zvuk a vše se mi vrací, začnou se mi třást ruce.Asi je to příliš čerstvé, ale pocity jsou to hrozné.Pa

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2007 20:40 -

Evě:nerada volím hrubé výrazy,ale ta dispečerka je prostě KRÁVA.Kolaps,nevyžadující RZP se samovolně upraví ve vodorovné poloze do pár minut.Pokud jste tedy našla dceru v bezvědomí,je to jasný důvod k příjezdu RZP.Zjistit příčinu bezvědomí má na starosti LÉKAŘ,třeba i za předpokladu,že při tom bude provádět úkony,bezprostředně zachraňující život.Pochopitelně,že je lepší,když je důvod bezvědomí jasný.Nejhorší je,když ve zdravotnictví pracují lidé,pro které lidský život nemá cenu.Tento trend je patrný v celé společnosti,ale ve zdravotnictví,obzvláště po všech reformách,které směřují k lhostejnosti k lidskému životu,je to nejtragičtější.

reagovat 30.7.2007 16:42 - Nela

Ahojky všichni, byla jsem na autogenním tréninku, pod vedením psychologa. Učí mě tam relaxovat, ale nevím zda mi to pomůže pochopit proč mě rodiče nemají rádi. Nejsem si totiž vědoma ničeho, co jsem udělala. Kromě toho, co jsem nemohla ovlivnit, jako moje narození nebo tak..je mi z toho smutno.

reagovat 28.8.2007 14:17 - david

Jsou to těžké situace věřím a také stresující pro volající osobu. Ale oparátorka na telefonní lince potřebuje důležité informace co se stalo. Ať se posádka RLP může už připravit na pacienta během cesty k němu. A přesný popis cesty k pacientovi je velice důležitý. Protože někdy jde opravdu o vteřiny. Jinak přejí hezký den.

reagovat 21.4.2010 11:45 - Pro Evu

To je hrozný co se vám stalo,je nepochopitelný jak mohla chtít vědět název léků když holka byla v bezvědomí..

reagovat 18.11.2015 09:34 - Karel

To je hrozný co se vám...

Mám dotaz,prodělal jsem trachoesdtomii jsem hlasově indisponován.V případě nutnosti zavolání rychlé záchranné služby mohu odeslat připravenou zprávu sms na číslo 155,kde bude připraven text problému napří.dušení atd.a přesná adresa.

dobrovansky@seznam.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *