takže nikdo vlastně k lékaři nechodí

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.4.2001 19:42 - sadraj

Jak tak koukám jsme vlastně všichni spokojeni a žádné zážitky s lékaři nemáme

reagovat 10.5.2001 22:41 - Lidka

Tak dobrá, ať si teda doktoři nemyslí, že jsou nej...
Máme dost zážitků s lékaři /já a můj syn/. Například dost hrozné zážitky máme ze Zlína. Ale to teď nebudu popisovat. Když tam na ani ne pětileté děcko řvou, protože si dobrovolně nechce nechat píchnout injekci, tak se na mně nezlobte, ale to je trochu moc... Měli by dostat trošku pedagogického vzdělání... a nebo z druhého zlínského oddělení, kdy řeknou synovi, neboj se já ti nic dělat nebudu jen se podívu, a v ten moment mu něco stříkne /už přesněnevím kam to bylo a co to bylo, ale vím, že pak už nikomu moc nevěřil/.
Dobré zážitky mám s naším ušním lékařem. Někdo si na něj sice stěžuje, ale Já si nemůžu vynachválit. Když mi v okresní nemocnici na ORL napíší antibiotika /synovi/, s tím, že má angínu, přitom dobral antibiotika před dvěma dny, a po zavolání našemu panu doktorovi, jsme se k němu dostavili a ten antibiotika okamžitě stopil, protože každý laik ví, že pokud se doberou antibiotika tak může být bílý povlak na mandlích, což "odborný" doktor z nemocnice považoval za angínu.
A taky třeba když se syn osipal, a my jsme zrovna šli k ušnímu, tak mi poradil i na vyrážky, dokonce se kvůli tomu díval i do nějaké knihy.
No, zážitků máme spoustu, navštěvujeme totiž hlavně Ušní, logopedii, nefrologii, normálního lékaře, ortopeda, zubaře, a teď přibude i oční....
piště,piště,piště....

reagovat 24.6.2001 06:00 - Petr Borový

Přidám vlastní zážitek.
Před třemi roky jsem měl trochu problémy se srdcem,dušnost a bolest v srdeční krajině. Obvodní doktorka mi vystavila, evidentně nerada,poukaz na vyšetření. Lékaře jsem si mohl vybrat. Vybral jsem si MUDr. Nebáznivého z ústecké nemocnice. Objednal jsem se řádně telefonicky a také jsem se včas dostavil. Posadil jsem se na chodbě před ordinací a čekal. Vyšla sestra, vrazil jsem jí můj doklad a ona, když si mne přísně prohlédla, pronesla" JÓ TAK TO STE VÝ.MUSÍM VÁS PŘEOBJEDNAT DOKTOR NENÍ." To už bylo měsíc po tom co mi doktorka vystavila poukaz na vyšetření. Mlčky jsem přijal poukaz s přepsaným datem o 6 týdnů později.
Za 6 týdnů jsem se dostavil 20 minut před stanovenou dobou vyšetření. Opět jsem zaujal místo na lavici na chodbě a čekal. Sestra náhodně po delší době vyšla, a velmi podrážděně mne upozornila, že vedle ordinace je čekárna. Vzala poukaz a zmizela. Vstoupil jsem do čekárny a překvapeně zjistil, že je plná lidí. Protože jsem byl objednán na 11 hodinu, vzal jsem si v zaměstnání 2 vyučovací hodiny volno v domnění že to stačí.Ovšem zjistil jsem, že jsem v lékařském socialismu. Zřejmě byli všichni pacienti objednáni na stejnou hodinu a kdo přišel dřív ten taky přišel dřív na řadu. Vydržel jsem čekat 30 minut a pak jsem odešel. Prostě jsem to nezvládl na nervy. Předemnou čekalo ještě asi 18 lidí a doba vyšetření nebo kontroly byla cca 20 minut.
Postupem doby jsem zjistil, že tak je to u většiny lékařů.Prostě vás objednají na nějakou hodinu a už vůbec si nedělají starost s tím, že jste též zaměstnaní a máte svůj čas nějak rozdělen a organizován. V dnešní době si těžko mohu vzít den volna, abych mohl pečovat o své zdraví. Takže, páni doktoři, co takhle zacházet s pacienty jako s lidmi? Sonny

reagovat 24.6.2001 11:11 - Jiří Svoboda

Myslim,ze lekar je pojem, stejne jako remeslnik ,se vsemi poctmi a opravnenymi nedostatky.Doktor limituje k pojmu fuser v normalnim zivote.K remeslnikovi chodime radi, k fuserovi z donuceni. Proc tomu tak je , necham na vseobecne uvaze

reagovat 9.8.2001 14:32 - Káča

MUDr. Janovská, obvodní lékařka z Prahy 2, velmi ráda nechává své pacienty čekat. Přichází po zahájení svých ordinačních hodin, než někoho vezme, trvá to 10-20 minut, pak mezi každým pacientem má opět pauzu asi 10 minut. Ještě že tam chodím tak jednou do roka.
Ale ani já nejsem dokonalá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.10.2009 21:55 - lékařka

U nas v nemocnici se běžne slouží 48 hodin v kuse. přijdete v patek rano, odcházíte v nedeli rano. někde se slouží i 72 hodin. Základní plat atest. lékare je 22t

reagovat 20.10.2009 09:26 - bwg

Je asi jasné, že tabulkové platy lékař nejsou nic moc, ale povolání si každý zvolil sám dobrovolně, ne? Chyba je hlavně v systému zdravotní péče, v pojišťovnách, ve špatně organizované prevenci.
Mnozí lidé se dožadují specializované péče, i když nakonec se prokáže, že nebyla nezbytná, zatímco kvůli nim se nedostane na ty, kteří by ji potřebovali.
Dneska prostě platí,že běhat po doktorech je utrpení - i pro člověka, který se snaží žít zdravě, nekašle na prevenci a má zájem se sebou něco dělat, nebo si udržet zdraví v přijatelném stavu.

reagovat 20.10.2009 10:38 - Radek

Ze svého okolí neznám jediného lékaře, který by bydlel v paneláku, jezdil autem do půl mega, neměmil by auta co 3 roky, netrávil i několikrát za rok dovolenou v zahraničí. Dětí mají po jednom, ne víc. A pořád si stěžujou.

reagovat 24.1.2010 17:41 - milda

Nástupní plat mam jako...

to je zajímavý, neznám doktora, který by neměl každou chvíli novej vůz a nestavěl novej barák - pro sebe a pak pro rod. příslušníky, dovolený několikrát do roka a ordinační hodiny jen tak orientačně. To je asi tabulka jenom pro Vás....doktoři, jež navštěvuji já a mí známí jsou zcela evidentně  v jiné tabulce.

reagovat 24.1.2010 18:14 - :=((

Akorát se naučte rozlišovat mezi doktory v nemocnicích a praktiky.To "leháro" platí spíš pro ty druhé. Nejsem doktor,ale vím na 100% o čem píšu.Praktiků mám plné zuby a hlavně jejich žvástů o přetíženosti.  

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *