Syrová, vařená, nebo kupovaná strava pro kočky? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.1.2011 08:20 - Denisa

Pěkný článek, ještě to prosím vysvětlete mému kocourovi. Ten se granule nenaučil žrát. Použila jsem všechny metody. Žere pouze maso, kapsičky a občas lepší konzervy.

reagovat 8.1.2011 09:21 - Helena

Joo, kocourum neporučíš. Můj miluje granule ale pouze jednu značku,těch sní misku denně a k tomu kapsičky neee, to chce syrové maso.Je mu 9 let a vypadá jako klučík.Kupuji mu občas kapsičky,ale to rozháže a klepe tlapkou...Raději suší hubu:-)

reagovat 8.1.2011 19:19 - !

Vaše starosti bych chtěl mít.

reagovat 21.1.2011 18:08 - tonca

http://www.youtube.com/watch?v=Gs63yjqFbfE

reagovat 6.3.2011 15:09 - Nadide

Vaše starosti bych chtěl...

tim ze jsi tady ale potvrzujes ze je mas take :)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.2.2012 22:06 - Jirka

U koček, ačkoliv na to nevypadají, domestikace pokročila. Jistě v přírodě se živí uloveným mase, nepřemražují si ho, klidně se infikují. Taky je průměrná životnost koček volně žijících cca 5 let. Proti tomu britka krmená připravovanou kočičí stravou může žít až 20 let.
Kočka samozřejmě syrové maso miluje, přemražené o maličko míň, vařené ještě míň. Ale zase jí to prospěje.

reagovat 17.5.2013 10:15 - Debbi

Vážení,
člověku tuhne krev v žilách,když si uvědomí,kam až ta komerce sahá.Jsem vystudovaný nutriční specialista,dělala jsem na téma syrové stravy diplomku-oceněná jako nejlepší závěrečná práce ročníku ÚVK,takže vím,o čem mluvím!Veterináři bohužel velice rádi blábolí o tom,jak strašně zdravé jsou komerčně vyráběné granulky (dostávají za to také tučné provize, vybavení do ordinací atd.).Jsou to sice výborní chirurgové, ale jako výživáři stojí za starou belu(ono kolik se toho dokážete naučit za jeden semestr, že?) Dávejte všichni co nejpřirozenější stravu a uvidíte, jak vaše zvířátka ožijou,zbaví se civilizačních chorob a dožijí se vysokého věku. Pokud se nezajímáte o výživu hlouběji, doporučím pes 70% masa(z toho 30% kostí),30% zpařená zelenina,ovesné vločky,rýže(vařené)jako příloha a k tomu 2x týdně Roboran v prášku za 50,-Kč.U kočky akorát menší procento příloh. Waltham a jeho výrobky se 4% masa azcela nevyhovujícím složením, by měli radši držet jazyk za zuby astydět se,jak okrádají spotřebitele (viz. zadní strana obalu jakéhokoliv jeho produktu!)

reagovat 23.8.2013 12:01 - Zdeněk

Vážení,
člověku tuhne...

Debbi,
díky za alespoň jeden rozumný příspěvek.
Jsem promovaný zootechnik, takže o této problematice také něco vím. Současný trend syntetické stravy (granule, konzervy, atd.) má dva hlavní motivy :
- chovatelé koček jsou líní, nasypat granule, otevřít konzervu je náramně pohodlné
- chovatelé koček jsou hloupí, nedochází jim, že drtivá většina tzv. odborníků-veterinářů je sponzorované výrobci krmiv, popř. "tu nejlepší" značku sami prodávají, nemluvě o tom, že není v jejich zájmu, aby kočky byly zdravé a nepotřebovaly jejich "péči". Kdo má opravdový zájem a není líný, zadá si do vyhledávače heslo "BARF krmení" a něco si o tom přečte.

reagovat 16.3.2014 23:23 - Šari

Tak opět jeden článek zaplacený firmou Waltham... fakt snůška blábolů... pro kočku je syrové maso škodlivé a lepší je barevný navoněný šrot, plný konzervantů??? Proboha, to už lidstvo úplně zblblo?

reagovat 2.4.2015 21:44 - pajína

Na trhu je k dostání i kvalitní krmivo nikdo tu nepíše o tom ,že máte krmit barevným navoněným šrotem za pàr kaček co koupíte v Penny.Za mě syrové maso jen velmi vyjímečně kousek,dávám na rady odborníků.Kvalitní žrádlo potřebné bílkoviny již obsahuje.Nemyslím si ,že kočičí organismus umí odbourávat salmonelu,svalovce nebo tasemnici.Šelmi v Africe ani jinou možnost nemají a vezměte si nějakou domů,budete rádi že nedostanete svalovce

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *