Syndrom bílých plášťů - vysoký tlak

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.2.2007 08:54 - Jarka

Dobrý den,
je mi 30 let a při měření tlaku u doktora mám vysoký tlak (150/90 nebo jednou dokonce i 160/100), trpím syndromem bílých plášťů. Když si měřím tlak doma, mám ho tak 120/60. Jde ovlivnit nervozitu u doktora??? Vždycky se snažím uklidnit, ale nejde mi to, srdce mi lítá jak splašené a bojím se, že budu mít vysoký tlak a tak ho taky mám :( Bojím se, že mi doktoři budou chtít dát prášky na tlak a tak nebudu moci cvičit svou oblíbenou power yogu.
Ještě dodám, že špatně mi nikdy nebývá, dodržuju zdravou výživu a pohybovou aktivitu mám tak cca 5x týdně.

reagovat 19.2.2007 16:16 - Jana

Myslím, že se nemusíte obávat. Prášky na tlak Vám určitě nedají. Já trpím stejným problémem a mám i stejné hodnoty toho tlaku. Je mi to taky velmi nepříjemné a nedá se to ovlivnit. Je to psychického původu a bohužel se s tím nedá nic dělat. Máte pravdu, je to syndrom bílých plášťů a zbavit se toho není možné. Je to ale zkušenost moje, možná někdo jiný ví, jak na to......

reagovat 20.2.2007 16:12 - MUDr. Lenka

Doktor ti na 24h zapujci pristroj, kterej ti bude pravidelne kazdou hodinu merit tlak a puls, to i v noci. Tak se zjisti, jestli opravdu mas syndrom bilych plastu, nebo jestli ses fakt nemocna a musis se lecit. Za tech 24h totiz nebudes uz myslet na mereni a nemuzes si nic sugerovat. Domaci pristroje nemeri tak presne jako ty v ordinaci, zvlast jestli mas doma ten orientacni na baterky napr. z Lidlu:o). Tlak je svinstvo, infarkt jeste vetsi.

reagovat 21.2.2007 08:48 - Jarka

Tlakoměr mám kvalitní, žádný z Lidlu :-)

I s tím měřením po dobu 24 hodin mám strach, kamarádka to měla a jakmile to začlo měřit, tak se lekla a rozbušilo se jí srdce.

Infarkt je svinstvo, ale nedovedu si představit, že bych ho já se zdravou životosprávou a 50 kilama dostala.

reagovat 21.2.2007 13:41 - Eli

Jarka

Neděs se, z toho měření se pak na počítači dělají průměry a podobně, jinak se má provádět běžná činnost, i namáhavá, aby hodnoty nebyly zkreslené jen na klid,/akorát se s tím nemůžeš koupat./ Pokud nejsi hypertonik, rozhodně to měření ho z tebe neudělá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.1.2015 17:39 - fedor

Koncem minulého roku jsem...

Suhlasim, na skludnenie mam AD, beriem min. davku a ten ucinok je dost dobry. Citim sa lepsie, prudenie krvi je pokojnejsie, ale tlak signifikantne napriek tomu neklesa.

reagovat 25.8.2016 07:05 - Ilona

Jarka

Neděs se, z toho...

Milá Jarko, asi nevíš o čem mluvíš, má stejný problém , mám doma kvalitní měřák na tlak a u doktora stejný problém, je vidět, že tomuhle neporozumí nikdo,kdo to nezažil

reagovat 8.2.2017 16:18 - Martin

Dobrý den Doma si měřím tlak mám dobrý vlezu do ordinace mám ho vysoký co stim mám dělat dekuji

reagovat 8.2.2017 16:45 - sardanapal*

Kdybyste si kurva dali tu práci a přečetli diskusi zpětně , tak byste zjistili , že existují spec. pracoviště kde vám připnou měřák , který nějakou dobu budete mít na sobě a pak je to Jasný !!!
Domácí měření na Ikdyž třeba dnes celkem solidních am. měřácích může vaše doktorka brát pouze jako orientační (sám mám ňákej ten ...on) . Jinak vím co to je , před pár léty sem přijel do lázní a po takové té vstupní prohlídce mě nechtěli pustit pomalu na žádný procedury :-)

reagovat 8.2.2017 16:51 - sardanapal*

Kdybyste si kurva dali tu...

Ale teď mám SBP v papírech a beru ho sebou pokud potřebuji.
Je zajímavý , že k mé P. Doktorce sem tento syndrom časem zcela ztratil , je to holt o psychice :-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *