Symptotermální metoda-99% spolehlivost

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.1.2005 19:02 - Bára

Ahoj, víte o spolehlivé, zdravé, levné a ekologické přirozené metodě?
Je jí symptotermální metoda, kdy se kombinuje teplotní, hlenová, čípková a kalendářní metoda, díky čemuž má 99% spolehlivost.
Nehrozí u ní žádné zdravotní problémy, narozdíl od HA.
Je taky velmi levná-stačí koupit teploměr (nejlépe digitální - kolem 150kč), učebnici (kolem 70kč), záznamové tabulky (30kč na rok) a to je vše. Bohužel myslím, že právě z tohoto důvodu není tato metoda více známá-vlastně nikdo na ní nemůže vydělat...
Taky se do symptotermální metody mohou zapojit i muži-např. při vyhodnocování tabulek a zodpovědnost je tudíž na obou.
Co se týče nevýhod, je to snad jen to, že to člověk nemůže dělat vždy, když se mu zachce, ale možná je to spíš výhodou. Člověk si pak sexu víc váží a nezevšední mu to.

reagovat 4.1.2005 10:18 - Lůca

Báro, koukám, že jsi tu rozjela novou diskusi na tohle téma! To je super, je škoda, že se o této metodě tolik neví.
Právě jsem si tu knížku objednala, akorát nevím, jak přesvědčit přítele, že je lepší nelikvidovat si tělo hormonální antikoncepcí.... Na druhou stranu, i já se trochu bojím.
Báro, používáš k tomu ještě nějakou bariérovou antikoncepci? Přemýšlela jsem o cervikálním pesaru. Jaký je tvůj názor? Nevíš, jestli se dá u nás sehnat?
Děkuju.

reagovat 4.1.2005 15:32 - Bára

Jojo, chtěla jsem trochu konkurovat tolika diskuzím o HAk...
Možná by si měl tvůj přítel přečíst některý diskuze o HAk (např. vliv HAk na psychiku nebo Holky, pozor na hormony všeho druhu)- jsou tam docela zajímavý informace...
Ze začátku jsme k symptoter. met. v ne uplně jistejch dnech používali ještě kondom, ale mně se to s ním moc nelíbilo, takže teď už jen tohle.
O pesaru nic moc nevím.
Používáme symp.m. asi rok a zatím v pohodě:).

reagovat 4.1.2005 15:33 - V.

Také by mě zajímaly nějaké informace....

reagovat 4.1.2005 15:42 - Bára

Žena si musí každý den po probuzení, ve stejnou dobu měřit teplotu- v ústech nebo pochvě- v pochvě to je spolehlivější. Později už to ale není potřeba každý den, protože žena už přibližně ví, kdy má ovulaci (je to každý měsíc podobné). Navíc, když občas zapomene, nebo se to nehodí, nic moc se nestane, jen se někdy plodná fáze trochu zkrátí...(tedy ne skutečně, ale podle pravidel této metody).
Po ovulaci teplota stoupá, ale není to tak jednoduchý..
Dále si žena zkoumá každý den děložní čípek (je trochu problém ho najít, ale časem se to určitě podaří), v průběhu cyklu stoupá s blížící se ovulací, měkne a otevírá se. pak zase klesá.
Hlen lze sledovat vnitřně, spolu s čípkem, ale to se mi moc nedaří (nic tam většinou nenajdu) nebo na záchodě-z toho, co najdeš na toaleťáku. V průběhu cyklu je hlen nejdřív lepkatý, pak tažný, pak opět lepkavý a nakonec zmizí úplně. Čím tažnější, tím jsi plodnější.
Všechno, co na sebě zjistíš, se zaznamenává do tabulky a vyhodnocuje.
Pravidla, kterými se určují plodné a neplodné dny jsou rozsáhlá a těžko se popisují. Doporučuju knížku Přirozené plánování rodičovství(autora si nepamatuju), ale dá se objednat na stránkách www.lpp.cz, kde najdeš obsáhlé informace.
Taky doporučuju kurzy, které Liga pár párů pořádá, kde se to člověk fakt naučí. Navíc se tam učí i o ekologickém kojení, což je bohužel neznámý, ale dost zajímavý.
S touhle metodou člověk i ví, kdy je plodnej a to pak může navíc použít, když naopak chce dosáhnout těhotenství...
Tuto metodu propaguje církev, díky čemuž jsou všechny materiály velmi levný, na druhou stranu člověk musí překousnout některý jejich názory, s kterejma se třeba neztotožňuje (předmanželská čistota, neonanovat, atd....).
Ale zase se na kurzech dozvíš věci, který jinde těžko najdeš.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.5.2011 13:04 - pro Kristýnu

Nic. Jen blábol ekologických aktivistů.

reagovat 26.5.2011 17:34 - Helena

Ekologické kojení je velmi spolehlivá metoda, ovšem musí se dodržet některé věci:
a) dítě nesmí být starší než šest měsíců
b) dítě se nesmí nijak přikrmovat
c) dítě se musí kojit každé čtyři hodiny a to i v noci!!!
d) nesmí se objevit krvácení po šestinedělí

Tzv. "ekologické kojení" je vlastně ještě přísnější forma, ale ty výše uvedené body postačují k tomu, aby byla ochrana srovnatelná s užíváním hormonální antikoncepce.

reagovat 26.5.2012 21:19 - Hanka

Taky používám symptotermální metodu už asi pět let a jsem moc spokojená. Výše někdo psal, že je potřeba měřit se každý den. Já jsem postupně došla k tomu, že začínám měřit cca 9. den cyklu a měřím jen dokud nenaměřím po ovulaci 3-4 dny zvýšenou teplotu, čímž vím, že mi končí plodné období. Takže měřím jen asi 10 dní. Ale to, že začínám s měřením až devátý den je dáno tím, že už dlouhým užíváním vím, že nemám ovulaci dříve než 15. den (jednou za celou tu dobu, co to měřím, jsem ji měla 14. den). Začátečnicím bych spíš doporučila začít měřit hned jak to po menstruaci (resp. na konci menstruace) jde a zpočátku měřit po ovulaci třeba i týden, než poznají, jak jim tělo funguje. Ráda se o zkušenosti kdyžtak podělím: malacernaoliva@centrum.cz

reagovat 27.5.2012 00:01 - XX

No já tedy otěhotněla dvakrát a vždy poslední den menstruace..Prý to není zas tak vyjímečné, říkal mudr..Občas zrají vajíčka dvě,ale ne současně týž den. Myslím tedy,že tato metoda by mi nepomohla.

reagovat 30.6.2012 15:29 - Dáša

No já tedy otěhotněla...

XX, ona to možná nebyla menstruace, ale mimomenstruační krvácení, které se může menstruaci podobat. Nebo máš hodně krátký menstr. cyklus a potom je možné otěhotnět ze styku v poslední den menstr., musíš počítat s tím, že spermie, pokud mají vhodné podmínky k životu mohou přežít 3- 5 dní.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *