Svrab

Archiv příspěvků

reagovat 12.10.2008 20:17 - nina

Může se objevit svrab iu dítěte a sám odeznít bez léčby a nesvědět,děkuji za odpovědi.Nina

reagovat 12.10.2008 21:10 - tina

Malýmu se nejprve udělaly drobné pupínky na ručičce, pak na bříšku a nakonce v hlavičce, ale ty byly velký jako neštovice. Jsme po přeléčení Infectoscabem )týden) a malýmu se to zřejmě vrátilo. Zítra jdeme znova na kožní. nevím, kde jsem udělala chybu, celý týden jsem jen vyvářela, žehlila.

reagovat 22.10.2008 03:23 - kata

ahoj také už vím co to je svrab.Původbě jsem si myslela že mě od kočky kousla blecha, ale furt se mi to zhoršovalo a zhoršovalo že už jsem se pudila se spaní a strašně jsem se škrabala na stehnech.Tak jsem se odhodlala jít k lékaři a ta mě poslala na kožní ale určila že je to svrab. Takže jsem všechno vivařila vydesinfikovala ale zatím se ještě lečím.Jelikož mi to nemizí.Nehce se mi chodit spát a když jsem dostala prášky na uklidnění abych se neškrabala tak se stejnak škrabu furt.A poreďte mi jakým přípravkem mám desinfikovat.

Manuka Doctor

reagovat 22.10.2008 21:51 - tera

ahoj. na noze mam male trochu zarudle kolecko ale nesvedi.jen kdyz si ho sama podrazdim. nevite jestli jde o svrab? to bych se asi osypala

reagovat 30.10.2008 19:12 - zaradara

Matrace nestříkat, stačí přežehlit, vyvětrat, pokud je sluníčko dát na sluníčko. Jinak je důležité každý den převlékat povlečení, prát nad 60 st., žehlit a znovu opakovat. Já prala v Savu do prádla, které jsem přidávala do gelu.

reagovat 6.11.2008 07:14 - mirek

Lékař mne léčí na údajný svrab,jenomže po třech dnech léčby se mi vyrážky dělají i na tváři,před léčbou mi lékař řekl že to na tvář nejde.Poradí mi někdo?

reagovat 6.11.2008 16:51 - viem o com hovorite

Mirku, v mudrych knihach o chorobach sa pise, ze svrab (!!!zvycajne!!!) nepostihuje hlavu. Logicky z toho vyplyva, ze moze. Na forach mozno najst vypovede ludi, ktori na tvari svrab mali. Aj z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze svrab na tvari byt moze. Prvy krat ked som mala svrab som mala vyrazky, chodbicky svrbenie a steklenie aj na tvari. Kozna mi vtedy neverila a vravela ze na hlave zakozka nebyva. Ja som sa vsak ajtak natrela i tam. To vsak nebola moja posledna (hoci som v to dufala!) skusenost s touto choroboch. Par rokov na to, som chytila svrab po druhy krat a svrbenie zacalo prave na hlave!!! Vo vlasatej casti vzadu. Myslela som ci to nieje zas ono, rodina vsak presviedcala ze nemam byt paraoidna, tak som si povedala ok. Avsak choroba sa rozvinula do "plnej krasy", a zacal ma svrbiet krk, chodidla ruky..tvar tiez, usi! Dalsia vec je ze aj po liecbe mozes mat este niekolko tyzdnov take priznaky ako keby si este zakozku nevyhubil, t.j. vyrazky svrbenie, kedze koza reaguje na mrtve roztoce. Avsak som aj citala, ze napr. sa cloveku moze vyhodit vyrazka aj na mieste kde zakozka nebola ako alergicka reakcia na liek.

reagovat 6.11.2008 17:08 - viem o com hovorite

Nina,ludsky svrab nemoze sam odozniet...ked raz je, tak je, pokial sa nevylieci.

reagovat 6.11.2008 17:45 - viem o com hovorite

Ako vyzera vyrazka pri svrabe mozete vidiet napr. na http://en.wikipedia.org/wiki/Scabies pod:Gallery of scabies infections, alebo ak si do google zadate napr. heslo "scabies". Myslim, ze vsak vyrazka nieje u kazdeho rovnaka, zalezi od stadia. K Vasej otazke...,z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze ma svrbeli aj miesta na kozi, kde vyrazka nebola. Co sa tyka dalsich symptomov u mna, sa okrem ruzovkastej vyrazky objavili, par milimetorove hnede skvrnky na kozi, tmave pasiky (zrejme tie chodbicky), v hlave chrasty - sucha vyvysena svrbiaca koza (niekde ako hrbol), obcas som v tychto chrastach citila pichava bolest obcas svrbenie, na chodidlach som si spozorovala akoby vpichy po ihle ale mensie (miniaturne cervene dierky), domnievam sa, ze bud z toho ako zakozka vylezie alebo vlezie spat do koze (casom zhnednu), rovnakych par vpichov som si nasla aj na predlakti ruk, dalej najma ked som mala nohy v teplych topankach som v chodidlach citila hryzenie (aj v strdnutej casti napr na patach/i ked som citala niekde ze zakozky maju radi tenku kozu a preto sa zhrubnutej kozi chodidiel a dlani vyhybaju//ako proti argument ma hned napada, ze na nete som videla fotky dlani napadnutych svrabom//), dalej som pocitovala steklenie najma na tvari a krku (taky pocit akoby vam tadial liezla nejaka mala muska). A este jedna vec, mozno to bude zniet bizarne, ale citila som pichanie v zvukovode (na mieste kde sa najdalej dostanete s vatovou tycinkou)ako keby sa zakozke zaziadalo preskumat co je dalej za zvukovodom. Bolo to neprijemne. Mozno aj niekto iny mal takyto pocit. Neviem.

reagovat 9.11.2008 14:42 - angelus

Jsem asi 3.týdny po léčbě IFECTOSCABEM.Myslil jsem,že už mám klid.Vše jsem po léčbě dodržel.Cítím na kůži při styku s oděvem nepříjemné svědění,píchání,jako od skelné vaty.Když jsem spocený je to horší.Pokožku mám vysušenou,bez nových pupínků.Prosím poraďte,čím se mám mazat.Je to odezva pokožky po léčbě,nebo to mám zpět?Díky za odpověď.

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Infekce > Svrab

registrace | přihlásit se