Studovat ve 40

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.2.2012 18:43 - Lenka

Lenka
Dobrý den ,je mi 40 let ,jsem na mateřské dovolené a chtěla bych studovat dálkově a udělat si maturitu ,jelikož mám pocit ,že jsem tak nějak pozadu :D,nevím zda v tomto věku je to vhodné,slyšela jsem také názory ,že už mi to k ničemu nebude ,protože ,až to dokončím budu stará,studium je na 5 let:( trošku mi to vzalo elán .

reagovat 5.2.2012 23:57 - Lenko

u nás v rodině jedna 40-cátnice loni maturovala, ted chodí na vysokou na bakalářku a půjde dál na magisterský titul.A neboj, bude to k užitku určitě. Podívej se, kdy se bude chodit do důchodu! Pak je dobré mít obor,kde se uplatníš i později. Navíc ti to dodá elán, hrdost a omaldíš se:-)
Jsi dobrá, že tě to vůbec napadlo.Jiné 40-catnice hledají blbiny, jak se realizovat a na vzdělání dávno nemyslejí.Lidsky život se velice prodlužuje. Užiješ toho dost dlouho a určitě se nedej odradit! Ta moje příbuzná je ted patřičně hrdá, původně chtěla jen prolézt..Ted při zaměstnání se učí na jedničky a to je první rok na vysoké..

reagovat 6.2.2012 04:00 - Ale na druhou stranu

lidí s maturitou jsou dneska plné pracáky. Dnes je kdekdo aspoň Bc. nebo Mgr. A dítě samo o sobě Ti dá určitě dost zabrat. A když ovládáš PC a internet, tak asi žádná blbka nebudeš. Tak rozvaž dobře všechna pro a proti.

reagovat 6.2.2012 08:29 - Lenka

u nás v rodině jedna...

Děkuji za podporu ,moc mi to pomohlo v rozhodování,i když jsem vše zvážila ,musím to zkusit ,jelikož bych si to pak vyčítala ,písnu co bude dál :-),sama jsem zvědavá jak to dopadne ,bude to náročné ,ale přestat můžu vždy ne?? Díky

reagovat 6.2.2012 08:59 - Lenko

Děkuji za podporu ,moc mi to...

přesně tohle si říkala má příbuzná:-) Jak se do toho pustila,chytl jí takový elán,že by toho nenechala. Kupodivu vždycky dřív měla z matikou problémy.Najednou/na měsíc si vzala před prvním ročníkem doučování od sudenta/, z matiky skoro stále za 1.
S tím příspěvkem nahoře nesouhlasím. Nejsme na světě proto,abychm měly jen děti! Sama poznáš, jaký je to pocit. Dávej vědět a nenech se odradit ani neúspěchy. Než se chytíš,budeš myslet,že nic nezvládneš.Jenže takových tam bude plná třída:-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.9.2012 10:55 - Mary

Dobrý den, začala jsem v cizí zemi s vysokoškolským kurzem- je to dálkové studium. Internetová podpora, hezké učebnice, učební plán, všechno pěkně propracované. Bylo založeno diskusní fórum studentů téhož oboru. Můj volný čas se najednou vytratil a věnuju ho hlavně studiu, ale stojí to zato. Je to pěkné, zvednout si sebevědomí a mít hezký cíl. Dělám to hlavně pro sebe, nikoliv pro kvalifikaci. Je mi hodně přes 50. :-))Přeji všem hodně moc úspěchů.

reagovat 24.11.2012 06:51 - Lenka V.

Dobrý den, začala jsem v...

Muzu se Mary prosim zeptat, o jaky studium se jedna? Vetsinu roku ziji v zahranici, je mi 42 let, mam maturitu, ale rada bych si udelala jeste nejake skolu-kurz- dalkove. diky predem za zaslane info na lvondrova@centrum.cz a hodne uspechu a vsem, co se chystaji na studium ve strednim a pozdejsim veku !!!

reagovat 1.10.2015 07:01 - Lenkan

Ahoj všem po letech

reagovat 1.10.2015 08:15 - Lenka

Ahoj tak jsem tu znovu po pár letech jsem v maturitním ročníku a je to super tak držte palce . Všem kdo se rozhodují zda v tomto věku studovat tak vřele doporučuji je to náročné a dá se to . :)

reagovat 14.6.2016 12:36 - vierka dufalova

Mam11 rokou chcem sa naucit ako sa uci doktorka chcem vistudovat

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *