Studium medicíny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.1.2005 11:28 - Dáša

Prosila bych o radu, dcera by se ráda stala lékařkou. Jaká škola je vhodná hned po základní škole?Děkuji za odpověď.

reagovat 29.1.2005 13:41 - Verča

Gymnázium.A hodně,hodně moc makat na chemii,fyzice a biologii.Na zdrávku ať zapomene jestli chce jít na medicínu,protože se tam dělají příjmačky z che.,fyz. a biol.v rozsahu učiva pro gymnázia.Na zdrávce jsou tyto předměty pouze první 2 roky,takže pokud by se na gympl nedostala,tak může jít na zdrávku a sehnat si hned ve 3 ročníku doučování.Je pravda že zdrávka zase připraví člověka více po odborné stránce,ale k příjmačkám je to stejně k ničemu.Já mám zdrávku a na to,že bych chtěla dělat spíš lékařku jsem přišla až ve 4 ročníku,takže celkem pozdě.Přeji hodně úspěchu!!!

reagovat 29.1.2005 14:37 - uma

Rozhodně gympl a zaměřeny prave na výše uvedené předměty.Sestřenka prošla zdravkou a musela se moooc učit vedle.

reagovat 29.1.2005 19:33 - verča

Z vlastni zkusenosti - gympl a zamakat na vyse uvedenych predmetech!!!

reagovat 13.4.2005 17:13 - miska.h

Ja studuju medicinu,mam stredni-obchodni akademii :-))) Pravda je,ze jsem musela rok dohanet biologii,chemii i fyziku,takze to rozhodne nedoporucuju :-)), ale chci tim rict,ze kdyz se clovek rozhodne neceho dosahnout, jde to bez ohledu na okolnosti. Takze vsem medikum i budoucim hodne zdaru.Miska

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.10.2017 17:44 - hm

dnes je každý hlupák...

Dyslexie patří ke specifickým poruchám učení, projevuje se potížemi při čtení. Porucha neovlivňuje intelekt, dyslektici ale přesto potřebují ve škole zvláštní zacházení, aby dokázali své znevýhodnění kompenzovat. Lidí se specifickými poruchami učení neustále přibývá, nástroj na testování míry dyslexie u dospělých Čechů ale dosud neexistoval. Testy pro dospívající studenty středních škol stejný účel neplní.


“Řada mladých lidí podstupuje vyšetření dyslexie až před vstupem na vysokou školu nebo přímo na ní, a to v souvislosti se zvýšenými nároky, které na ně studium klade,“ uvedl Petr Peňáz, ředitel střediska Teireriás, které na Masarykově univerzitě pečuje o studenty se specifickými nároky. Loni středisko pomáhalo 109 dyslektikům, celkový evidovaný počet je dvojnásobný.

reagovat 22.10.2017 17:45 - a

dnes je každý hlupák...

Edison byl dyslektik

reagovat 22.10.2017 18:22 - Linda

Nemyslí to vážně, když...

Dysgrafie ani dyslexie neznamená zároveň dyskalkulii (poruchu počítání), i když se někdy mohou vyskytovat současně, ale ne většinou. Dyskalkulie by mohla při studiu medicíny být problém.

reagovat 25.1.2018 16:13 - Marek

Ahojte vsichni,je mi 14 a jsem v 8. Tride.Na vysvedceni mi ted vychazeji dve 3 a to z cestiny a matiky(1. Pololeti).Uz delsi dobu bych chtel v budoucnosti byt doktorem na oddeleni chirurgie.Vsichni mi radi abych nejdrive sel na gympl a pak ne VŠ.Chtel bych se zeptat jestli me na gympl vezmou s tema dvema 3 co mi vychazeji na vysvedceni tedka 1. Pololeti a 2. Pololeti bych se zasnazil a snad bych to vytahl na 2 tu cj a m.Dikyy za odpoved a rady.

reagovat 25.1.2018 19:07 - David

Gympl můžeš zkusit, ale ta medicínu s trojkama na základce moc šancí teda není.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *