Studium medicíny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.1.2005 11:28 - Dáša

Prosila bych o radu, dcera by se ráda stala lékařkou. Jaká škola je vhodná hned po základní škole?Děkuji za odpověď.

reagovat 29.1.2005 13:41 - Verča

Gymnázium.A hodně,hodně moc makat na chemii,fyzice a biologii.Na zdrávku ať zapomene jestli chce jít na medicínu,protože se tam dělají příjmačky z che.,fyz. a biol.v rozsahu učiva pro gymnázia.Na zdrávce jsou tyto předměty pouze první 2 roky,takže pokud by se na gympl nedostala,tak může jít na zdrávku a sehnat si hned ve 3 ročníku doučování.Je pravda že zdrávka zase připraví člověka více po odborné stránce,ale k příjmačkám je to stejně k ničemu.Já mám zdrávku a na to,že bych chtěla dělat spíš lékařku jsem přišla až ve 4 ročníku,takže celkem pozdě.Přeji hodně úspěchu!!!

reagovat 29.1.2005 14:37 - uma

Rozhodně gympl a zaměřeny prave na výše uvedené předměty.Sestřenka prošla zdravkou a musela se moooc učit vedle.

reagovat 29.1.2005 19:33 - verča

Z vlastni zkusenosti - gympl a zamakat na vyse uvedenych predmetech!!!

reagovat 13.4.2005 17:13 - miska.h

Ja studuju medicinu,mam stredni-obchodni akademii :-))) Pravda je,ze jsem musela rok dohanet biologii,chemii i fyziku,takze to rozhodne nedoporucuju :-)), ale chci tim rict,ze kdyz se clovek rozhodne neceho dosahnout, jde to bez ohledu na okolnosti. Takze vsem medikum i budoucim hodne zdaru.Miska

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.10.2017 14:04 - .

Nabídka zaměstnání:
http://www.nspiv.cz/zamestnani.htm

reagovat 21.10.2017 14:09 - ale

Nabídka...

ptá se na studium né na práci

reagovat 21.10.2017 20:34 - Tony

Chci být chirurg kam bych...

Ahoj, v první řadě musíš jít na gympl a učit se co nejlíp. Pak prijmacky na medicínu.

reagovat 21.10.2017 23:42 - host

Chci být chirurg kam bych...

na známkách na zš tolik nezáleží, bohužel. Dnes na vš berou každýho, na medicínu trochu výběr je. Na zš to chce takový známky, aby ses dostal na dobrý gympl, ale podmínka to není. I z průmyslovky nebo studium na zdravotního asistenta, chemický nebo zdravotnický lyceum, to jsou taky možný varianty. Ale nejlepší gympl a ještě se učit sám, dobře zvládat fyziku, chemii i matematiku, slušný výsledek u maturity, tj. čeština, cizí jazyky. Na přijímačky se dá naučit, ale to bych řešil max. 2 roky předem, tj. od třetího ročníku na sš.

reagovat 22.10.2017 00:03 - L.

Jímá mě hrůza, když si představím, že by mě nebo někoho mně blízkého operoval někdo, jako Martin. To, jakou školu absolvovat, aby se člověk mohl stát lékařem, ví i můj jedenáctiletý synovec, ale hlavně - ten písemný projev, ta čeština, mateřský jazyk!!! Bohužel se dnes dostanou na VŠ opravdu všichni, i ti méně inteligentní a neschopní, dětí je málo a míst na školách spoustu. Mám známého, který učí na učilišti a svěřil se mi, že mají příkaz shora udržet v ročníku i toho největšího lempla a leváka, protože škola dostává od státu peníze podle počtu žáků. Takže i ti nejneschopnější, bez zájmu o obor, dostudují. Je to tragédie.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *