Studium na dálkové střední zdravotnické škole...

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.4.2007 10:16 - Jana

Prosím, nemáte někdo zkušenosti s dálkovým studem na této škole? Podala jsem přihlášku a v podstatě nevím, co všechno mě čeká. Jak je škola náročná, jak je to s praxí, z čeho se maturuje a jaké je následně uplatnění v "pokročilejším věku" a bez praxe. Prosím piště, potřebuju povzbudit!!!!

reagovat 18.4.2007 11:37 - Jarka

Moje sestra za měsíc maturuje. Chodila dálkově 5 let, škola byla jednou za týden, v pátek, praxe probíhala taky v pátek. Nejdřív byla na mateřský a pak nastoupila do nemocnice jako sanitárka, po třetím ročníku z ní byla ošetřovatelka a teď bude sestra. Ale říkala něco o tom, že jsou poslední maturanti, kteří budou sestrou, nějak se změnil zákon či co a k tomu, aby byl člověk sestra, bude potřebovat nástavbu.

Každopádně když nastoupila do nemocnice jako zaměstnanec, moc jí to pomohlo, protože si konečně dokázala uvědomit tu teorii, který často nerozuměla.

Maturuje z češtiny a odborných předmětů + praktická zkouška.

reagovat 18.4.2007 11:42 - Jarka

Takže přesně se to označuje zdravotní asistent a je to něco jako byl ošetřovatel.

reagovat 18.4.2007 12:29 - Jana

Tak to sestře gratuluju a držím palce na maturitu. Taky jsem slyšela, že to studium už nebude mít takovou hodnotu jako dřív, jenže tady v okolních městech není žádný kurz Ošetřovatelka, který jsem původně chtěla. Bylo by to rychlejší, teď na to budu vlastně studovat 5 let. Do školy budu dojíždět 30 km, prý dvakrát za měsíc. Chtěla bych získat místo v místním Domově důchodců, třeba by mě vzali už při studiu na ty pomocné práce.

reagovat 18.4.2007 12:39 - Jarka

Jano, ona taky chtěla nejdřív do domova důchodců, ale tam je to bez šance. Takže nakonec dojíždí cca 25km do okresní nemocnice, ale zase pracuje na dětském a má slíbeno vrchní, že ji tam nechá, jsou s ní spokojení. Navíc ji moc vycházeli vstříc se školou.Ono to zpočátku taky měla v průměru 2x za měsíc, ale taky byl měsíc, kdy tam byla každý týden.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.10.2013 15:41 - zuzana

Dobrý den, jsem vyučená prodavačka, poté nedokončená nástavba, mám zájem o maturitu na zdravotní škole, či pedagogické. Jsem od Jihlavy, prosím poraďte, děkuji Zuzana

reagovat 7.1.2016 09:00 - květa čechová

Dobrý den, dlouhodobě pracuji ve zdravotnictví jako sanitářka a ráda bych absolvovala studium na zdravotnického asistenta a maturitou. Jsem z Prahy, ale nikde nic zde v Praze nebo alespoň v blízkém okolí nemohu najít. Poradí mi někdo. Díky. ...mail: 66nov@seznam.cz

reagovat 11.4.2017 12:34 - Bára

Dobrý den.
Kde se dá studoval dálkově zdravotní škola-všeobecná sestra.Děkuji za dotaz.

reagovat 11.4.2017 12:38 - ??????????????????????????,,,

Dobrý den.
Kde se dá...

Děkuješ za dotaz? Vždyť dotaz máš ty, ty se ptáš.

reagovat 11.4.2017 14:42 - to bude jistě

Děkuješ za dotaz? Vždyť...

kvalitní budoucí maturantka.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *