studium ARTETERAPIE

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.2.2007 11:41 - Katka

Rada bych se dozvedela neco o studiu arteterapie na PF JU v C. Budejovicich. je tu nekdo, kdo s tim ma zkusenosti? Prijimaci zkousky, kvalita vyuky, apod. Diky.

reagovat 4.2.2007 21:56 - Olga

No studium v jižních Čechách bylo kvalitnější za života pana Kyzoura (teď ho vede jeho syn a není to už tak ono)- měl charisma, hodně uměl , ale ne každému vše předal. Je to hodně o diagnostice a je zaměřené ppoze na tvorbu akvarelů a koláží- tedy podle mého nezachycuje všechny techniky arteterapie, do kterých podle mě patří i práce s hlínou, dramaterapie, práce s tělem, muzikotarapie apod. Jako jediné u nás není placené, je určeno i pro zdravotnická zařízení (psychiatrie) a lze získat titul bakaláře. Tři roky bylo studium pod Artter, které pořádal ve spolupráci s Masarykovou universitou v Brně. Bylo to víkendové distanční studium, které zahrnovalo všechny techniky včetně zákaldů herectví, keramiky apod. Bylo placené a momentálně skončilo. Brno (MU) teď dělá v rámci celožitovního vzdělávání placené studium, kde není tolik praktických hodin, je zaměřené spíš na psychologii- garantem je psycholog.Pak existují také výcviky pod ČAA, které sice končí jakýmsi diplomem, ale neodvoluje vám to pracovat ještě samostatně- chce se po vás následné absolvování psychoteraputické fakulty náhledových hodin apod. Nějaské přednášky jsaou na FTVS - hjlavně o práci s postiženými, ale nic uceleného, na pedagogické fakultě má Dr. Slavík hodiny artefiletiky(což je vlastně arteterapie ve výchovném procesu) - to je vše. Zkoušky na jihočeskou universitu byly jednak testy osobnosti- kresba stromu a tzv. KTC test - brali tam hlavně+ lidi starší se zkušensotmi a pak dějiny uměni - vše ale mají na stránkách university a můžeš si totam přečíst. Je otázka proč chceš arteterapii studovat. Jako základní obor nebo jako doplněk třeba pedagogického vzdělání? Jsou také kursy arteterapie- pokud se budeš rozhodovat doporučuji kursy Beaty Albrich a Jitky Vodňanské- jsou u nás bezkonkurenčně nejlepší- je dost psyhcologů, kteří se snaží kursy arteterapie jen přivydělat.... Tak hodně štěstí a napiš, jak ses rozhodla.

reagovat 8.4.2008 18:20 - Otto

Myslím, že informace o studiu arteterapie jako doplňujícího pedagogického studia v rámci CŽV na PdF v Brně není dost objektivní. Stačí se podívat na "rozvrh hodin" dvouletého kurzu (na stránkách fakulty www.ped.muni.cz) a je evidentní, že těžiště tvoří praktická cvičení zahrnující výtvarné projevy, včetně keramiky, dramaterapii, muzikoterapii, terapii pohybem, tancem, literární tvořivost atd. atd. Nelze si však také představit arteterapeuta bez teoretických znalostí psychologii osobnosti, psychiatrie, psychoterapie, či mechanizmů imaginativních aktivit...

reagovat 1.8.2008 10:11 - Lenka

Ahoj Katko,ja studuji Akademii socialniho umeni TABOR v Praze, je to studium v CR neakreditovane,ale ma akreditaci University v Nemecku pri Goetheanu - je to antroposoficky orientovana skola - kde mame arte, muziko, drama, logoterapii a eurythmii - coz je terapie pohybem. Prikladam webovku nasi skoly, kde si muzes precist mnohem vice www.akademietabor.cz

reagovat 15.10.2008 20:45 - maika

ja by som sa vas chcela spytat este tak zakladnu otazku. chcem sa venovat vyslovene studiu arteterapie, ale u nas na slovensku je to len ako sucast studia liecebnej pedagogiky. ci je teda mozne sa venovat iba tejto specializacii niekde inde, ci o niecom viete, alebo kam by som sa mala pozriet ci ist studovat. dakujem

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.9.2009 10:15 - Marta

Rada bych se dozvedela neco o...

Mohu se zeptat kde vsude v CR se da Arteterapie studovat??? jsem v mat.rocniku a arteterapie me hodne laka studovat v budoucnu.

reagovat 21.11.2009 16:44 - veronika

Dobrý den,všechno ohledně výtvarné činnosti mě zajímá....Chtěla bych psát ročníkovou práci zaměřenou právě na arteterapii...chci se zeptat jestli existují ještě nějaké další ,,obory" ,které se týkají výtvarné vých.Zatím jsem slyšela jen o arteterapii.Děkuji za odpověď.

reagovat 7.5.2014 18:15 - Zuzka

Ahoj, chtěla bych se zeptat,...

Ahoj, podívej se na stránky AKADEMIA ALTERNATIVA, lze tam vystudovat arteterapii a získat titul Mezinárodně garantovaný arteterapeut, jen to není úplně zadarmo :)

reagovat 2.7.2014 14:51 - korwin

http://www.studiumarteterapie.cz - studium Arteterapie na MU Brno.

reagovat 8.4.2016 11:41 - Otto Čačka

ja by som sa vas chcela...

Už druhý rok probíhá akreditované studium ARTETERAPIE v Jihlavě na VŠPJ kam bylo přeneseno i se všemi zkušenými lektory z Brna.
Mrkněte na https://ksp.vspj.cz/kurz-arteterapie

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *