strava pri lecbe valfarinem dekuji

Archiv příspěvků

reagovat 11.2.2007 20:12 - Jana Schaferova

Poradte co mam jist kazdy rika neco jineho ,,, ohledne vitaminu k pry zakaz zelene zeleniny,kvetaku,rajcat....

reagovat 11.2.2007 21:33 - Gabina

Já beru taky warfarin.Mám ho teprve od ledna a taky nevím přesně co můžu a co ne. A uvítala bych nějakou radu.Zeleninu jsem zatím ze svého jídelničku vypustila.'

reagovat 14.2.2007 19:57 - aloe"aloe-gel.cz

Při léčbě Warfarinem je třeba vyvarovat se velkých změn ve složení stravy, aby příjem vitaminu K nebyl podstatně vyšší nebo nižší než před započetím léčby. Eliminační diety, tj. úpravy jídelníčku vylučující kvůli warfarinu kteroukoli součást stravy, jsou zcela zbytečné a škodlivé. Dávka léku se určí po provedení krevní zkoušky (INR) tak, aby byla účinná v souladu s vašimi stravovacími zvyklostmi. Jakékoli plánované změny v jídelníčku, např. redukční dietu s vysokým obsahem listové a kořenové zeleniny, je třeba oznámit ošetřujícímu lékaři. Bude nutné, aby prováděl častější testy INR - dávka warfarinu se průběžně upraví v souladu s vaším novým stravovacím režimem. Nejste tady kvůli tabletkám, ale tabletky kvůli vám.

Většina dlouhodobého poškození zdraví vzniká z nedostatku kyseliny listové, vitaminu B6 a B12, které tělo potřebuje k produkci červených krvinek. Pokud nebude dostatek čerstvé zeleniny, ovoce, obilovin a luštěnin tak těžko je cesta zpátky.

Zřejmě dochází k velkému omylu mezi zákazem a omezením...

Warfarin je lék na ředění krve. Udělejme vše proto, aby se krev nemusela ředit.

Zdraví Honza


'

Bio Konopný protein

reagovat 14.2.2007 20:01 - aloe"aloe-gel.cz

Ještě jedna rada :

kupte si knihu Encyklopedie léčivých potravin a studujte vše okolo Warfarinu. Lékaři Vám pomohou z 10 %, ostatní máte ve svých rukou a v myšlení.....'

reagovat 11.3.2007 20:42 - Mirka

Pred deseti dny jsem prodelala plicni embolii a take beru warfarin. Velice mi pomaha tato webova stranka (bohuzel pouze v anglictine) www.ptinr.com/data/pages/vkregistry.aspx s planovanim meho jidelnicku.

reagovat 12.3.2007 09:16 - lenka

A nechceš nám napsat ty nejdůležitější informace.'

reagovat 13.3.2007 19:55 - Rachel

Nejdulezitejsi je,vyhebjat se zelene listove zelenine!Tu pokud mozno nekonzumovat vubec!-zeli,spenat,brokolice,salaty...a take cervenou repu!

Pokud jde o dalsi druhy zeleniny,misku rajcat,okurek,kedlubny ci dalsich druhu si bez problemu dat muzete!Vsechno je to o mnozstvi!Dalo by se rict,ze si spenat muzete dat take pokud zustanete jen u jedny lzice:)Take treba kvetak v polevce neni problem!Ovsem jako samostatny pokrm,toho uz je vic.Vetsinou se uvadi hodnoty vit K ve 100g potravy...takze i kdyz oliv.olej obsahuje hodne vit K,tak ho jiste nepijete po litrech!

Pokud mam vysvetlit jako nutr.terapeut dietu pri lebe warfarinem treba 70,80ti letym lidem,moc to uz neresim.Kolik takovi lide te zeleniny asi snedi...nic moc a jeste jim zakazovat dalsi druhy:(

Takze asi tak...

P.S.zeleny caj take neni vhodnyTake je dulezite pohlidat si vitam.preparaty,zda neobsahuji vit K a neprijimam ho tak nevedome.

reagovat 2.10.2007 14:57 - Marta

AHoj, taky beru warfarín, měla jsem trombózu z antikoncepce. Takže na půl roku mám vystaráno. Jím prostě všechno, ale v malém množství. Tak mi to řekli i v nemocnici.ALe chci se zeptat, může mít warfarín i nežádoucí účinky.Jaké máte s ním zkušenosti.Díky za radu. marta.jer"seznam.cz'

reagovat 2.10.2007 17:41 -

Může, jako všechny léky. Mělo by to být v příbalovém letáku.'

reagovat 2.10.2007 21:12 - Majka

Myslím že všechny léky jsou na bázi, že pomohou ale na druhou stranu i uškodí, všeho s mírou.'

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *