Strava během těhotenství - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.6.2002 12:51 - Natali

Ako tak citam tnto clanok, vsetko pochadza z Japonska.Zijem tu a tak to viem uplne presne, to sa mi teda velmi paci.

reagovat 16.8.2006 14:28 - katka

Ahoj,chtěla jsem zeptat jestli někdo nemá zkušenost s ledvinovými kameny?A ja se jich zbavit?Prej jsou na to nejaké tablety,které je rozpouští?Děkuji předem za odpoveď

reagovat 16.8.2006 17:58 - nela

já jsem v dětství měla ledvinové kameny a operovali mi je klasicky, ale je to už přes 20 let. Chodím stále na kontroly, ale kromě zánětů - tak 2x ročně, jiné potíže nemám.

reagovat 10.10.2006 11:17 - KAREL

Ahoj Katko,ozvi se mi na tento email:

janous.karel"colaut.czŘeknu ti co vím o led. kamenech

reagovat 7.11.2006 17:11 - irena

Ahoj, na ledvinový kameny je dobrý každý den ráno na lačno, vypít teplý šálek vody s rozmačkanym citronem. Prý to dost pomáha.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.6.2009 13:13 -

Já bych to zase s tím odmítáním mléka tak nepřeháněla. Enzym, který štěpí mléčný cukr, laktázu, opravdu určité procento populace lidí v dospělosti nemá. Ten přirozeně vylučují jen mláďata savců po dobu, kdy jsou kojena. Jenže: člověk se postupně adaptoval na konzumaci mléka od doby, kdy slezl ze stromu, přestal jen lovit a sbírat potravu, tj. kočovat, tedy když se usadil a stal se zemědělcem. Posléze si totiž začal přilepšovat jídelníček konzumací mléka, což byl vítaný zdroj bílkovin. Kdo to přežil až do dospělosti, zanechal potomky. A to jsme my, co mléko můžeme stále, neboť, stejně jako kojenci, pořád tvoříme laktázu. Ovšem mléko "předžvýkané" Laktobacilem, je stravitelné pro většinu populace. Takže naši předci to vyřešili za nás. Zdraví Marcela

reagovat 31.7.2009 18:24 -

A žádné maso? Ještě jsem se nesetkala se zkušeným lékařem, který by během těhotenství zakazoval jíst maso. Právě naopak. Každý upozorní, že matky, které jsou vegetariánky mívají během těhotenství problémy například s nedostatkem železa a látek, které jsou obsažené POUZE v masu. Nic proti tomu, když si někdo žije podle sebe a jí to, co chce, ale odmítat jíst potraviny důležité pro vývoj miminka během těhotenství je hloupost.

reagovat 7.8.2011 20:44 - Bára

A žádné maso? Ještě jsem...

Názor Americké dietetické asociace (který převzala WHO a další velké dravotnické organiazace):

Dobře rozvržená veganská a všechny druhy vegetariánské stravy jsou vhodné pro všechna životní období, včetně těhotenství, kojení, dětský věk i dospívání . Vegetariánská strava je přínosem pro zdraví člověka díky nízkému obsahu saturovaných tuků, cholesterolu a živočišných bílkovin a vzhledem k vysokému obsahu polysacharidů, vlákniny, hořčíku, draslíku, folátů a antioxidantů - vitamínů C a E a fytochemikálií.

Viz. http://blisty.cz/art/25066.html

reagovat 2.3.2012 14:07 - kukicha

odpověď na 22/2/2008...

pani Pruchova hlavne bezostysne pouziva u svych prezentaci jako priklady lidi, kteri se jiz nemohou branit, protoze uz zesnuli, enbo protipravne stahuje fotografie znamejsich osobnosti, na ktere z ruznych duvodu zarli, a pak na ne haze nejenom sve mylne diagnozy, ale rovnez sve vlastni bahno!!!!!! Je fananticka, militantni, asi velice nestastni clovek, kteri je frustrovan, a odreagovava si to na jinych prostrednictvim svych prenasek zcela neinformovanym posluchacum!!!!

reagovat 22.6.2018 22:12 - Valmonta

strava nejen těhotné ženy by měla být zdravá a pestrá. Je potřeba se starat o sebe a miminko. DOporučuji brát i nějaké vitamíny

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *