STOP mobilům na veřejných místech!!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.4.2005 21:14 - Obalil

Ahoj. Zajímal by mě váš názor na problémy s mobilními telefony. Vůbec se mi totiž nelíbí situace, která u nás vznikla. Před pár lety jsme kritizovali lidi, kteří všude nosí mobilní telefon, dokonce jsme se jim vysmívali. A dnes? Člověk, který nemá mobil je pomalu za nenormálního. Co pro vás mobil znamená? Svobodu? Já bych spíš řekl, že trvalé omezení. Ve většině případů se totiž nemůžeme telefonujícímu věnovat. Pak slyšíme takové to "jsem v tramvaji, teď nemůžu, zavolám ti za...", nebo "právě řídím, nemůžu....". Většina lidí nadává, když jim někdo volá. Je to opravdu to, co chceme? Ne! Chceme být přece pány svého času. Nechceme všem okolo sebe pořád lhát. Takže: V práci vypínat, nemůžu rušit a nechci být rušen. Kdyžtak jsem na pevné lince v kanceláři. Když jedu domů, vypnout, nechci aby mě každý poslouchal v tramvaji či autobuse a nechci rušit ostatní. Když jezdím autem, tuplem vypnout, nechci přece bourat. V hospodě vypnout, chci se v klidu najíst a sám nechci rušit ostatní. Doma vypnout, chci si odpočinout a když někdo chce, sežene mě na pevné lince nebo na mailu. Na dovolenou vůbec nebrat, nechci být přece rušen a ještě za to tolik platit. A je to. Mobilní telefon? K čemu vlastně?
Proč tohle píšu? Vůbec se mi totiž nelíbí, jak nám každý servíruje jak na talíři svoje soukromé problémy. Sedíte v hospodě, pijete pivo nebo jíte, dáma u vedlejšího stolu právě nadává manželovi. Než hovor skončí, každý ví, jaký ten chlap je. Muž vedle ní právě na dálku řeší nějaký problém v práci. Žena vedle něj líčí kamarádce svoje sexuální zážitky s mladým milencem. Další nadává do telefonu dítěti, které právě dostalo ve škole pětku. Připadá vám to normální? Při každém zazvonění mobilu se každý lekne nebo se začne nervózně otáčet, komu to zas zvoní. Když pak dotyčný křičí do telefonu, všichni okolo nervózně podupávají a jen čekají, už aby byl všemu konec. Sláva, zavěsil! V tu chvíli zvoní další mobil. Pak vám konečně přinesou to objednané jídlo. V tu chvíli zvoní mobil vám! Než vyřídíte hovor, je právě přinesený oběd studený jak psí čumák. Fakt vám to přijde normální? Bohužel, mobilní telefony jsou odrazem dnešní divné doby.
Velice dlouho jsem nad tímhle přemýšlel a dospěl k názoru, že největší pohoda je tam, kde není signál. A to je dnes málokde, vždyť před naším signálem se neschováte. Bádal jsem nad možností provoz mobilů v určitém místě zcela "stopnout". Postupně se mi podařilo vypiplat zařízení, které vysílá rušivý signál přes obě "mobilní" pásma. Nebudu popisovat princip ani způsob modulace signálu, snad jen to, že následkem tohoto zařízení jsou obě pásma mobilních operátorů vyplněna šumem. Je-li šum silnější než signál operátora, potom nastává konec mobilní komunikace. Projeví se náhlým úplným vypadnutím signálu. Pokud vám někdo zavolá, bude v tu chvíli "volaná stanice dočasně nedostupná" a nemůžete s tím dělat vůbec nic. Vy se taky nikam nedovoláte, telefon stále hledá síť a žádné jeho služby nefungují.
V takové hospodě se pak v klidu najíte, pobavíte, pokecáte a nebudete rušeni. V kině a divadle bude zajištěné nerušené představení. Včera jsem byl na requiem za Jana Pavla II. Během té doby zazvonil v kostele mobil nejmíň pětkrát! I přes obrovské cedule na dveřích. Opravdu, připadá vám to normální?
Jsem proto, aby byl všude tam, kde se používat telefon nehodí, mobilní signál rušen. Tedy v kině, v divadle, v kostele, ve škole, na úřadech a v čekárnách u lékařů, na policii a ve vězení. Bez výjimky a bez diskuze. V restauracích by to bylo tak půl napůl. Prostě restaurace pro manažery i pro normální lidi. Aby byla u každé hospody cedulka, zda se tam smí či nesmí kouřit a zda tam je či není signál. Aby si každý mohl vybrat podle svého, nejen kde mu chutná, ale prostě kde se mu líbí, kde si připadá dobře, kde je pohoda. I to přece patří k demokracii. Mě třeba ten kouř vadí, ale o dost míň než ty stupidní hovory o ničem a neustálé pípání.
Neberte tohle jako názor staromila, používám běžně PC, internet, mám ADSL, kabelovou televizi a do elektroniky tak nějak blbnu odmala. Telefon mám zavedený i do koupelny. Ale přece...však jsme lidé, žádné stroje! NEVIDÍM TEDY DŮVOD NECHAT SE DOBROVOLNĚ NAPOJIT NA DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ a jako robot jen plnit povely, které dostáváte přes mobil. Jste přece člověk! A to zní hrdě. Žádný stroj, žádný robot na dálkové ovládání. S mobilem se nestáváte svobodným člověkem, ale chudákem, na kterého si každý jen dupne!!!

reagovat 6.4.2005 23:54 - Pavel

Tak čtu ty Vaše řádky a přemýšlím, jestli jsem to náhodou nepsal já. Souhlasím s Vámi do posledního písmene. A pokud jde o tu rušičku, byla by k dispozici. Tohle zařízení bych hrozně rád.

reagovat 7.4.2005 03:03 - Ponocny

Obalile ja s tebou v principu v mnohym souhlasim i kdyz mi zas pripada ze te specielne tohle zas tak nak moc az trochu nezdrave zere.
Jednu vec vopravdu nechapu. Uz davno ses tady nekde zminoval vo ty svoji rusicce mobilniho signalu, tak proc dyz ti ty mobily tak pijou krev ji u sebe furt nenosis a dyz se des nekam najist tak ze to nezapnes??!!
Mel bys nakou aktovku nebo kufrik nebo neco takovyho sednes si v restauraci pozvolna fsichni pridou na to ze jim to tam nefunguje, vo tobe nikdo nic vedet nebude a ty se v klidu najis a vypadnes.
Nebudes si zadelavat na zaludecni vredy, nebudes se tady muset rozcilovat a nakonec za ten klid behem vobeda stejne budou fsicky vdecny.

reagovat 7.4.2005 15:55 - Obalil

Nemám aktovku, ale kancelářský kufřík. Spínač jsem schoval pod držadlo, aby to vypadalo nenápadně. Uvnitř je rušička o výkonu 3W/kanál, dvojice antén a gelový akumulátor 12/7Ah. Rušení signálu se zapne stisknutím toho nenápadného tlačítka. Občas jsem to v té hospodě použil a většina lidí nechápala co se stalo, když měli všichni signál na nule. Stalo se to, co napsal Ponocný. Za chvíli se všichni začali normálně bavit a na nějaké pípání zapomněli. Dosah rušení je 20-60m podle pokrytí signálem.
Mě to ani tak nerozčiluje, spíš se mi nelíbí, že to už nepovolili. Že musíme ty hulváty co to nevypli ani v tom kostele včera (!!!), v kině a v divadle to zvoní normálně taky, pořád prosit na kolenou. Pokud je někde mobilní signál proti vůli majitele, měl by mít možnost s tím něco udělat. Kdyby to šlo, půjdu na oběd nebo na pivo tam, kde je rušička a nebudu to řešit.
Pavle, rušičky neprodávám. Mám jednu 2x0,7W a jednu 2x3W. U té silnější, jen koncové tranzistory (BFQ68) vyjdou dohromady na 1200 Kč. Když k tomu přičtu 3xERA5 za 350Kč a baterii za 600, je to už celkem slušná paleta. Zbytek už je za pár šupů. Nejhorší bylo vypiplat to VCO, to ze začátku, pak jsem použil koupené VCO od Maximu. Navíc to smrdí malérem a nechci se zaplést. Rušičku občas použiju, ale málokdy. Fakt bych uvítal, aby se to už povolilo. Jinak kdybych byl hospodským, tak si rušičku dám hned, abych měl dost návštěvníků. Každý hospodský je přece rád, když chlapi sedí u piva a manželka je netahá domů. Navíc ten klid a pohoda.

reagovat 7.4.2005 16:00 - rud

Obalil je krycí jméno Zkopaného :o)))

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.12.2013 03:22 - ada

gps jammer china http://www.jammerfromchina.com/categories/GPS_Jammers/

reagovat 7.12.2013 16:17 - !

V tramvaji:ahoj...

Tak to bych neřekla. Párkrát se mi stalo, že učitelka volala ze školy, protože se holce třeba udělalo špatně. Kdybych mobil zrovna neměla u sebe, nevím, nevím. Holka by to buď musela protrpět ve škole, nebo sama doma...(což by nebylo dobré). a jelikož mám firmu, musím mobil mít pořád při sobě- kolikrát volají zákazníci a nebo obchodnípartneři a já nemohu celý den sedět doma a čekat, jestli mi někdo náhodou nezavolá na pevnou linku. Mobil je mým služebníkem, ale nikoliv pánem. Samozřejmě žvásty jako pejsíček potřebuje vyvenčit, koupila jsem si nový svetr a nebo můj nový objev.... jsou trapné. Když mi někdo náhodou volá zrovna na veřejnosti, snažím se záležitost odložit a řeknu, že zavolám později, když to ale nejde, vlezu někam stranou, pokud je to možné. Někdy to ale nejde, to ale asi člověk, který má mobil jen na kecání s kamarády, nepochopí.

reagovat 7.12.2013 16:25 - !

Hlavně by měli zakázat používat vibrace pro dámy na veřejnosti místo robertka!

reagovat 7.12.2013 17:07 - názor

Tak to bych neřekla....

Kdysi mobil nebyl a museli si lidé poradit. Jak ve škole, tak ve vedení.

reagovat 7.12.2013 18:02 - !

Kdysi mobil nebyl a museli si...

Už jsem psala, že pro člověka, který má mobil jen na hovory s kamarády nemá takový význam. jako např. pro člověka, který musí být v pohotovosti a k zastižení celý den. Tady se mi stane, že se mi někdo nedovolá, protože jsem třeba v metru a hned z toho dělají, že jsem nedostupná a jak to. Jistě, dřív mobily nebyly, ale dřív také lidé měli trochu jiný styl života, než dnes. Technika jde dopředu, tak proč jí nevyužít ve svůj prospěch? Byla bych sama proti sobě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *