Stop hazardu v ČR-příprava petice

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.7.2009 01:07 - Martin

Dobrý den

Dovoluji si založit toto téma s cílem oslovit co nejvíce lidí,a to hned z několika důvodů.
Za prvé bych rád navrhl možnost,jak do budoucna řešit tento problém,skrze úpravu zákona o hazardních hrách v ČR.
Za druhé se pokusím na základě příspěvků uvedených nejen zde,ale i v ostatních státech sepsat petici,kterou oslovíme naše představitele s cílem vypsání referenda o hazardních hrách.
Vím,většině z vás to zní pravděpodobně nereálně,ale domnívám se,že lidí spojených s touto problematikou,ať už přímo,nebo z širšího pohledu,je v tomto státě natolik,že pocit rozhořčení je silnější,něž apatie ke změně součastného stavu.


Dost jsem nad tímto problémem přemýšlel a dospěl jsem zatím k tomuto závěru,který bych zde rád prodiskutoval:

1) Výrazně omezit počet míst v závislosti na počtu obyvatel v každém větším městě-okresu.V nejlepším případě vyčlenit v ČR jednu jedinou oblast k provozování hazardních her.
2) Před vstupem do jakéhokoliv zařízení,se musí každý legitimovat a projít lustrací,která zobrazí pouze to,jestli potenciální hráč odpovídá požadavkům ke vstupu. ( bankovní a nebankovní registr neplatičů a dlužníků,který využívají finanční instituce bez problémů a v rychlém časovém horizontu ). Obsluze by se zobrazilo pouze: vstup povolen-nepovolen. Bez tohoto zabezpečení,provozovna nesmí existovat.
3) V případě provozu tzv. \"černé herny\"-výrazný právní postih.Dále pak i právní postih pro ilegální hráče.


Proč zrovna takto?

Hlavním důvodem je to,že hazard u velké populace přerostl v závislost.Rostoucí zadluženost spojená s tímto problémem, dostává mnoho jednotlivců,ale i rodin do neúnosných problémů.Zvyšuje se trestná činnost spojená s hazardem a v neposlední řadě stát nedostatečně dotuje léčbu,vzhledem k počtu takto nemocných lidí.

Jsem si vědom,že se zde setkám s názory o omezování svobody jednotlivce,ale zkuste prosím,jako paraelu použít problém s narkomany. Patologický hráč,je totiž také diagnóza.

Závěrem bych chtěl všem dopředu poděkovat,za vaše příspěvky a náměty k tomuto tématu.

Martin

reagovat 18.7.2009 10:41 - Jc

Myšlenka hezká. V Liberci místo aby z centra vytěsnili herny ,automaty tak vedle radnice stojí hned jedna. To by se musela udělat defenestrace a otevřít okna. Ti lidé co sedí na radnici na křeslech z toho berou provize.Radnice město zadlužila špatnou ekonomikou a potřebuje peníze .Liberec není jediné město .Zakázat automaty vůbec a anebo je vytěsnit ze středu historického jádra .Zvýšit osvětu a udělat nové zákony, jenže stát není schopen a ochoten vůbec něco dělat .Poslanci byli schopni tak akorát schválit paragony na mrkev a pak je zase zrušit.

reagovat 18.7.2009 11:47 - Martin

Dobré poledne,

pro Jc : A o to právě jde. Peníze jsou jedinou argumentací státní zprávy. Proti argument: Proč se nezlegalizuje výroba a distribuce všech druhů omammných látek? Prodejny přímo v centru a na každém prodejním pultu štítek s nápisem : Fetuješ-li,neriskuj vše. Přesně jenom takovým způsobem (nápisem na automatu) zatím stát chrání své obyvatele.

reagovat 18.7.2009 11:56 - Martin

Založil jsem email: stop.hazard"seznam.cz Zde mi můžete zanechat zprávu s místem kde budete ochotni podepsat petici,kterou zde,jak doufám sepíšeme. Vše proběhne tak,že osobně objedu celou ČR,každé město i obec.Proto bubu rád,když mě na různých místech bude alespoň občas čekat "spojka".

reagovat 18.7.2009 14:19 -

Krásna myšlenka , přejí mnoho zdaru"""""""

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.7.2009 13:14 - Marta

Osobně si myslím,že by nebylo od věci pomoci stávající petici k lepšímu životu na stophazardu.cz a pak případně aktivity rozšiřovat, podepsalo to přes dva tisíce lidí,tak by to chtělo pokračovat.


reagovat 3.8.2009 20:05 - Martin

Dobrý den,

cílem mého snažení opravdu není zahodit snahu na stophazardu.cz.Jen si myslím,že když už,tak už.Také si myslím,že tento problém se netýká "jen" cca 2500 lidí pod peticí již podepsaných.Domnívám se,že progresivnější přístup,je jedinou možností,proto kumuluji jakoukoliv podporu či námět,před zveřejněním "ostré" verze.Rád bych také spolupracoval s autory a podpůrci stophazardu.cz.

reagovat 5.12.2013 00:35 - Libor

Nikdy česka republika nezakáže hazard !!! Je to přisun peněz,ale nevidí kvuli tomu tu nezaměstnanost a stoupajicí počet bezdomovců a lidí kteří přicházejí o domovy a peníze !!! vždy jsem byl proti Eru,ale ted bych byl za to asi vděčný možná by to mělo na tohle vliv....

reagovat 5.12.2013 02:26 - Zadna petice

s "vrchnosti" nehne.Vse je o penezich a kdyz ma nekdo hernu a ta mu zustala I po redukovani heren ve meste,tak mu pomohli akorat zbavit se konkurence a jemu to frci 5x tolik.A proto ma dost penez,aby mohl uplacet vedeni mesta,mimo to,ze mesto jiz pocita v rozpoctu z prijmem z jeho hracich bedynek.Myslite to teoreticky dobre,ale i kdyby se podepsalo 9 000 000 lidi,tak se NIC nezmeni.To se tyka mnozstvi automatu v urcite lokalite a ten system toho"lustrovani"gambleru-to mi pripada na vyplod choreho mozku.Zcela nemozne proverit nekolik ruznych databazi,z nichz nektere nejsou verejne pristupne,nebo je pristup zpoplatnen. Tak co? Tak nic! Tak slez!

reagovat 28.8.2016 18:05 - Petr

Dobrý den

Dovoluji si...

Ano, připojuji se k reakci týkajícího se hazardu,který likviduje tisíce národů. A státu je to plně jedno,hlavně že peníze tečou nesprávným směrem.
Hazard ničí nejen zdraví duševní,ale je dobrým likvidátorem rodin,přátel,a život jedince,který je nebezpečný sobě,a okolí,
vykonává trestné činy, zlo ho doprovází,až do stavu šílenosti,a běžné sebevraždy,nebo li i horší varianty , kdy se člověk zaprodá,a stane se otrokem hazardu,a hříšného života,kde vládne jen temnota,skřípění zubů,a jiné.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *