Stoj na hlavě

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.6.2001 13:37 - Mirka

Už asi dva týdny se snažím naučit se stát na hlavě. Stále mi to nejde, musím mít nohy opřené o zeď. Poradíte mi prosím , jak správně cvičit. Děkuji.'

reagovat 21.6.2001 14:27 - Tomáš

Určitě vám poradí odborník na jógu v jógové poradně na http://www.doktorka.cz/run/poradny/poradna.asp?id=1'

reagovat 25.6.2001 14:31 - Helena

Stoj na hlavě může praktikovat pouze člověk, který má v pořádku krční páteř. Jinak hrozí poškození krčních obratlů. A z vlastní zkušenosti ti mohu říci, že stoj ha hlavě se ti podaří pouze, když už jsi vnitřně vyrovnaný a schopný se plně soustředit. Je to totéž jako všechny ostatní rovnovážné polohy, např. strom.
Jinak jsem začínala stoj o hlavě postupně. Nejprve jsem si opřela hlavu o zem, opřela se rukama o zem vedle hlavy a pokrčila lokty, zvedla jsem nohy od země a pokrčená kolena opřela o lokty, tzv. klaun. Teprve, když jsem v této poloze vydržela, pomalu jsem postupovala k rovnání nohou směrem nahoru.'

reagovat 10.9.2001 10:06 - Ingeborg

K čemu je dobrý takový stoj na hlavě?'

reagovat 19.9.2001 12:04 - *****

To by mě taky opravdu zajímalo..'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.12.2011 23:12 - Daniel

Já jsem se stoj na hlavě učil na break dance, a myslím že jak tady kapka řikala že by spíše na měsíce počítala , s tím bych nesouhlasil... já jsem se to naučil za dvě hodiny... :) takže kdokoli jiný by se to měl naučit již do dvou dnů :)

reagovat 12.1.2012 09:44 - tykev

snažím se udělat tento stoj na hlavě. Začínám tím, což by se i mělo, že zpevňuji svaly na krku tím, že se opírám hlavou o zem a nohy mám zatím na zemi. Stále jsem si nejistá a tak zatím do další fáze nejdu. Dneska mi trošku křuplo za krkem. Navíte, co jsem mohla udělat špatně? je teda fakt, že jsem se nahla trochu víc trupem rovně, abych nohy přiblížila víc k tělu a tím pádem byla hlava ještě více kolmo k zemi.

reagovat 22.8.2012 21:58 - Milan

Stoj na hlavě může...

Velmi souhlasím,moje zkušenosti jsou stejné.Stoj na hlavě lze nahradit svíčkou a vydržíte déle (5 minut i více a budou se dít věci).Přeji spoustu hezkých duchovních zážitků.

reagovat 29.4.2016 00:06 - Katka

Dobrý den, naučila jsem se stát na hlavě, ale chvíli na to mi začalo hučet v obou uších. Nyní mi hučí v uších skoro pořád. Když dělám tento cvik, tak mi jakoby "mravenčí hlava". To hučení neustupuje a je to dost neřpíjemné. Jsem přesvědčená o tom, že to bude z tohoto cviku. Nemáte nějakou radu, jak se hučení zbavit? Děkuji.

reagovat 8.2.2017 16:33 - Ferda

Moje zkušenost je uvolnění hlavy a dodání energie. Je pravda že jsem se učil postupně a velmi postupně zvyšoval výdrž, po pár deších denně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *