stížnost na lékaře

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2005 12:46 - dina

Mám dost otřesné žážitky se s vým obvodním lékařem.za napsání pracovní neschonosti si řekne 200kč.A za napsání na doporučení invalidního důchodu si řekl 10000kč.Když o úplatek požádal byla u teho jen jeho sestřička a ta mě to jen těžko dosvědčí.Nevíte kam se mám obrátit.Změna lékaře je téměř nemožná ,protože dobří lékaři mají plno.Můl lékař mě přivádí k zoufalství,bojím se k němu už jít bez peněz.Recepty na léky nepíše léky tahá ze šuplíku a platím mu za ně v hotovosti víc než je jejich cena v lékarně.Kam si mohu jít sěžovat na takového lékaře?Děkuji Dina

reagovat 12.2.2005 18:05 - viki

Dino, to snad ne! Domnívám se, že v každém větším městě je nějaký zdravotní rada, který má na starosti právě takové věci. Pokud nikoho takového nenajdeš, tak se můžeš obrátit na ombudsmana a minimálně ti tam poradí, co dál. Jen to prosím nenech jen tak!

reagovat 11.10.2005 13:25 - Cinnerová Věra

Můj manžel již od začátku září marodí,začal mít vysoké horečky,obvodní lékař mu nasadil ATB Duomox,řekl,že jde o zánět průdušek,jelikož horečky trvaly,navštívil pohotovost,kde mu změnily ATB na Rulid 3xdenně po dobu 10 dní a doporučili mu plicní vyšetření.Obvodní lékař mu ATB zrušil již 6.den,přestože teploty trvaly.Poslal ho na plicní,tam nic nenašli.Za týden ho poslal na krční,opět bez nálezu.Manžel je diabetik a během měsíce zhubnul 8kg,neudělal mu žádné náběry a když teploty stále trvaly poslal ho opět naORL,tam se lékařka divila a doporučila mu náběry a interní vyšetření,tak na základě toho mu nabral Jaterní testy a Krevní obraz a odeslal ho na int.vyš.Zde absolvoval sono,gastroskopii a kolonoskopii,ještě jde 25.10. na CT slinivky.Gastroenterolog doporučil ještě znova plicní vyšetření,ale obvodní lékař ho tam neposlal,s tím,že už tam byl a možná,že ho tam pošle až za týden,až přibere na váze.Naštěstí již manžel nemá teploty,ale na váze nepřibývá.Vadí mě,že obvodní lékař sám od sebe sám nic nerozhodne a ještě odmítne doporučení od odborníka.Prosím o radu.Lékař se jmenuje Treybal a má na starost 3.obvod v KLATOVECH

reagovat 11.10.2005 15:20 - Zuzana

Stížnosti na lékaře se podávají k příslušnému nadřízenému (pokud ho lékař má)nebo na českou lékařskou komoru. Sem by se měli podávat stížnosti týkající se etického přístupu a podobně. Stížnosti týkající se úhrad se řeší přes revizního lékaře příslušné zdravotní pojišťovny, tzn. obrátit se na svou zdravotní pojišťovnu v místě, kde má lékař ordinaci. Taky existuje Svaz pacientů, kde vám poradí.

reagovat 13.10.2005 20:30 - Pink

Mě by docela zajímalo, proč na zubní pohotovosti se k pacientům chovají tak příšerně. Už jsem slyšela několik příšerných historek. Naposledy známému o víkendu bez umrtvení (ač to požadoval) zubař vyvrtal naprosto zdravý zub. V pondělí jeho zubařku kam musel pro bolest jít málem kleplo. Proč jsou takoví? Máte někdo vysvětlení?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.9.2016 15:38 - Tony

Na ponku nějakej amatér...

Steváku .... ne.....er.

Někdejší primář nemocnice v Rumburku, MUDr Karel Brichxin, dejž mu Pánbů věčnou slávu, chtěl bráchovi kvůli zanedbání u nich ve špitálu užíznout prsty. Brácha se nedal, takže mu zůstaly, i když má ukazováček poněkud deformován, ostatní se zahojiuli, že na nich není nic vidět. Kdyby dal na primáře tak má prsty v čudu, jako ty máš v čudu žaludový domeček.

Nenavážej se do mne ani přímo ani nepřímo.

@Monika Bobková:

Jak říkal můj nevlastní fotr, který týráním zničil mé dětství: "Všechno je možný, je možný i dát si hov.no do záložny"

reagovat 1.9.2016 15:42 - TonyV

Teď nevím, zda se jmenoval Brichxin, nebo Brixchin, spíše to druhé. Prý byl jako mladý vynikající chirurg, jenže pak začal chlastat a šlo to s ním z kopce. Jenže on byl primářem ještě za starého režimu, který zasloužilým straníkům chlast a průsery toleroval.

reagovat 1.9.2016 16:19 - Steve

Steváku .......

V Rumburku je prosímtě bordel ... viz ta nedávná kauza o té sestře co zabíjela. Nějak chybí kontroly a dozor.

reagovat 1.9.2016 16:37 - Tony

V Rumburku je prosímtě...

To až teď, ale když jsem byl malej kluk a primář Brixchin ještě nechlastal, tak to byl špitál s velice dobrou pověstí. Primář Tengler - ušní, nosní,krční - žel, skolil ho rak a už tam nikdo jeho kvalit nikdy nepřišel, nebo primář očního Navrátil, kterého si zvali i do Moskvy na oční operace, nebo primář Robert Vít CSc, který byl primářem neurologie, která už tam po jeho smrti zanikla. Účastnil se jako lékař některých expedic s Hanzelkou a Zikmundem. Tehdy odešli do zapadlého Rumburku, a vytvořili tam špičkový špitál. Jak to vyjádřil očař Navrátil: "Kdybych zůstal v Praze, tak bych byl pouze jednooký mezi jednookýma, kdežto tu jsem jako jednooký mezi slepýma king. Škoda té staré gardy, dnešní rumburský špitál se s tou dobou vůbec nedá srovnávat. Dnes je to tam pouze svrab a neštovice. První tam padla chirurgie od té doby, co primář Brixchin začal chlastat.

reagovat 9.9.2016 16:50 - Lucie

Dobrý den, chci se zeptat...

Myslíš Janu? No já si myslím že tam nemá co delat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *