Štítná žláza-vyšetření

Archiv příspěvků

reagovat 1.9.2005 17:37 - katka

tuhle nemoc provazi zimomrivost, tres rukou a hlavne ta zatracena unava...bohuzel, neni na to lek. Ale k mudr by urcite jit mela, alespon ja teda chodim kazdeho pul roku.--

reagovat 3.9.2005 21:58 - ivan

mám tuky a cholesterol.největší problém je ,že se velmi potím)návaly horka),zvýšil se mi tlak.Může to být štítná žláza?V krvi to nezjistili.Má někdo podobný problém jak ho léčí. Děkuji.

reagovat 4.9.2005 19:12 - katka

pokud nic nezjistili z krva, pak o stitnou zlazu nejde.

Solgar 7

reagovat 16.10.2005 02:11 - Jana

Dobrý den,
čeká mě odstranění jednoho laloku štítné žlázy a mě by zajímalo, co mě čeká (samotný zákrok ale i co bude potom).
Také mě překvapilo, že budu muset být při zákroku zcela nahá.
Má někdo prosím nějaké zkušenosti? Děkuji Jana

reagovat 20.10.2005 15:56 - Zuzana

Jani,pri kazdé operaci jsi uplne naha. Neboj.

reagovat 21.10.2005 18:35 - Jajka

Ta odebraná tkáň, ve Vašem případě to bude celý lalok štítné žlázy, se odešle do laboratoře ke zpracování na histologické vyšetření, aby se zjistilo, jaká je povaha onemocnění tohoto Vašeho orgánu. A tudíž i přesná příčina Vašich obtíží, které Vás dovedly až na operační sál. Budete pravděpodobně v celkové anestezii, takže, nebudete vůbec o ničem vědět. Po operaci dostanete k užívání nejspíš šumivé tablety s vápníkem, protože při operacích štítnice se zároveň zasahuje i do buněčných systémů, uložených ve tkáni štítnice, které mají za úkol hospodařit s vápníkem ve vašem těle.
Lékaři, kteří budou operaci provádět budou muset dávat pozor také na jednu důležitou strukturu, která probíhá v těsné blízkosti štítnice, a tou jest nerv, který inervuje svaly hrtanu, včetně hlasivek. Tento nerv se musí velmi opatrně vypreparovat v operačním poli, aby se předešlo jeho neúmyslnému poškození a tím tedy také poškození hlasové funkve hrtanu. Co se s Vámi bude dít po operaci dále rozhodne Váš klinický stav, přítomnost nebo nepřítomnost komplikací samotné operace a samosebou také výsledek onoho histologického vyšetření.
Přeji Vám mnoho zdaru a návrat do plného zdraví, je-li to v moci lékařů a Matky Přírody. Tak se držte.

reagovat 7.12.2005 17:21 - vallovic

Dobrý den . Mám dotaz zdali nemá někdo zkušenost s cystou na štítné šláze. Mé vyšetření jsou vše v pořádku štítná žláza je plně funkční ale na levém laloku se objevila cysta. Byla mi doporučena operace. Stále zvažuji jeli to nutné. Co mám dělat?????? Děkuji

reagovat 23.1.2006 10:45 - Božena Horáková

Prosím o vaše vyjádření. Mám atrofickou formu Hashimotovy thyreoiditidy. Za těch několik let, kdy se léčím Letroxem (100 ug denně) stále přibývám na váze, ale je to také možná i tím, že jsem odešla do důchodu a spím 8 hod. denně (když jsem chodila do práce, tak to bylo asi 5 hod.), jím pravidelně, denně vařím, mám ráda maso, uzeniny, ale i zeleninu a ovoce. Dle poslední kontroly klinicky uspokojivé, kompenzovaný stav, TSH 0,305 mIU/l . Je potřeba stále brát Letrox? Dle vyjádření lékaře až do konce života.

Děkuji.

reagovat 23.1.2006 11:15 - Božena Horáková

Omlouvám se, před chvílí jsem psala dotaz, zapomněla jsem napsat, že užívám Miflonid na štítnou žlázu (obsahuje kortikoidy, po kterých se taky přibývá na váze).
Děkuji.

reagovat 23.2.2006 11:29 - Lenka

Dobrý den,

prosím o informaci o izotopovém vyšetření štítné žlázy, jak to probíhá, co se tím zjistí, co se dá dělat v případě možných zjištění. Mám v horním polu levého laloku nález - zvětšenou štítnou žlázu a krevní testy v pořádku, pouze protilátky jsou zvýšené. Děkuji moc za odpověď.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *