O stigmatech - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.10.2004 12:20 - MandarinkaMa

Při úklidu komory jsem našla malou, hodně starou knížečku. Nějaký lékař popisuje autentické události v malém městečku na hranicích.U Terezie Neumannové prý vše začalo slepotou trvající čtyři roky a další velmi těžkou vnitřní chorobou. Došlo prý k zázračnému uzdravení v souvislosti se svatořečěním sv. Terezie. Po objevení se stimagmat, která pravidelně každý pátek krvácela až osum hodin, žila tato prostinká dívenka bez vody a potravy. Jedinou stravou byl malý kousíček sv. hostie. Onen lékař na vlastní oči viděl její krvácející rány na rukou. Podle jeho očitého svědectví se jedná o nevysvětlitelnou záhadu.

reagovat 12.5.2007 07:22 - Martina

Právě si tuto malou knížečku z roku 1934 čtu. Objevila jsem ji u nás v kostele.Je to zajímavé, pravdivé dílo. M

reagovat 10.8.2007 06:57 - mandarinkama

Martino, to jsem ráda, že je těch knížeček více. Ta moje je zase někde, ani nevím kde. Myslím, že ty pravdivé knihy vždycky najdeme v pravý čas. Zajímavé je, že i slavná Edith Piaf byla jako dítě slepá a ženy prostopášného života, u kterých v dětství bydlela, podnikly cestu do Lisieux ke sv. Terezičce a vroucně se tam modlily za její uzdravení. Je Ti jistě jasné, co se pak stalo. Vždy kolem svatořečení se dějí věci, Tak už se těším na svatořečení Jana Pavla II. a na nové zázraky a milosti našeho Boha. Zdravím a přeji vše nej. Ma

reagovat 6.1.2008 20:38 - hledající a nalézající

.. žádná záhada, jen děj odpovídající přírodním zákonům, ... co člověk zasévá mnohonásobně sklidí ... co mohla zasít tato duše? třeba nic víc nebo nic víc než to , že se jako lotr na kříži posmívala J.K. a má z toho nedobrou karmu. Ne snad vyznamenaná, ale poznamenaná, chcete snad někdo říci, že Nejvyšší své vyvolené bezdůvodně a vlastního přičinění nechá topit v krvi? Co by to bylo za zrůdu?

reagovat 20.1.2008 19:33 - mandarinkama

Milý hledající a nalézající! Možná by stálo za to, při Vašem hledání, zjistit si více faktů o tom, co těm Tereziným stigmatům předcházelo. Boží cesty jsou nevyzpytatelné, tak ať nalézáte stále více informací k záhadám, které pochopíme stejně až ve chvílích, kdy pro to nastane ten správný čas.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.3.2008 12:56 - Primo

Omlouvám se za trojí stejný vstup do diskuze, ale vždy po odesláni mi to napsalo, že príspěvek nebyl odeslán z důvodu špatného kontrolního čísla. Prosím adminstrátora o úpravu.

reagovat 26.3.2012 18:59 - hledající a nalézající

Milý hledající a...

... tak tak, prý nevyzpytatelné = "všeřešící" zaklínající formule, která slepě věřící bezpečně uspí.
Pro skutečně hledajícího je vhodnější: Boží vůle ne nevyzpytatelná, nýbrž dokonalá a jako dokonalá neznající mezer a spravedlivá.

Pokud tedy dokonalá a spravedlivá, tak platí zákon setby a sklizně, nutně se tedy musíme dobrat, že tato duše musela v minulém životě způsobit něco, co odpovídá stejnorodému zpětnému působení = musela být setba. Takže ano, na této trpící se projevuje dokonalost Boží vůle a správným jejím pochopením a prožitím může tato trpící bytost najít cestu ke spáse. Ne tím, že se nechá nazývat svatou nebo vyznamenanou, ale jako bývalý velký hříšník, který dostal šanci odpykat minulé velké provinění. A za to patří Tvůrci všehomíra převeliký dík.
Označovaním se něčím jiným než hříšníkem, který pyká za své viny by vznikala nová vina a zavlečení vzhlížejících k ní do bludu a temnoty nevědomosti.

reagovat 27.3.2012 09:17 - Zvědavec

Na stigmatech je nejzajímavější to, že se objevují na místech, kde si stigmatizovaný představuje, že by měla být... ovšem kde by při skutečném ukřižování rány po hřebech rozhodně být nemohly.
Skutečná stigmata totiž nemohou být na dlaních, protože kdyby byly při skutečném ukřižování hřeby vedeny tudy, tah vyvolaný váhou těla by dlaně roztrhnul a tělo s kříže spadlo.
Realita ukřižování byla kapánek jiná, než jí líčí církevní tradice.

reagovat 27.3.2012 10:15 - jenže

... tak tak, prý...

ono to může být úplně jinak. Každá nemoc/postižení nemusí být nutně trest za minulý život. Může to být úplně jinak. Jak by to bylo snadné- všechny takové lidi bysme označili za bývalé lumpy a nestarali se o ně. Možná to je právě důvod jejich postižení, otevřít nám oči a naučit nás se o ně starat, mít je rádi.

reagovat 27.3.2012 12:03 - !

Jde zřejmě o extrémní případ hysterie.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *