sterilizace

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.7.2003 07:20 - Simona

Nechala jsem se sterilovat, nyní mím velmi silnou menstruaci a to mne zaráží, nevím jestli to tak má být nebo jak na tom po tomto úkonu ženské tělo vůbec je . Myslele jsem si, že budu mít menstruaci mírnější.

reagovat 1.12.2003 21:30 - Jana

Naopak, menstruace i bolesti při ní bývají silnější, na to Tě měl lékař upozornit.

reagovat 30.3.2004 21:06 - Eva

Ahoj,
máte někdo zkušenosti se streilizací?
Podstoupili jste tento zákrok a jste s ním spokojení?

reagovat 31.3.2004 00:49 - Milan

Když vás tak vidím naříkat na menstruační bolest - a to ženy, které už nikdy mít děti nebudou (takže se vlastně trápíte zcela zbytečně), rád bych vás upozornil na jinou možnost operace, které bych (býti žena) dal rozhodně přednost - a to zároveň s podvázáním vaječníků i odstranění dělohy. Zní to možná moc brutálně, ale je to jediná možnost, jak přestat menstruovat nadobro - bez nabourání organismu hormony, bez injekcí, bez ovlivnění hormonální rovnováhy a také - BEZ OMEZENÍ SEXUÁLNÍ AKTIVITY - Ano, mnoho žen se domnívá že odstranění dělohy nějak omezí jejich sexuální život, ale není tomu tak - sex. orgán určený k pohlavnímu styku, tedy vagína zůstane nedotčena, viz jakýkoliv odborný popis tohoto zákroku. A nehledě na vaše stanovisko patří tato operace mezi nejčastěji prováděné vůbec - zůstane pouze vertikální či horizontální jizva na podbřišku pod pupíkem, tak jak ji vídáme u spousty žen zcela běžně.
A pokud chce někdo podotknout, že po této operaci již žena absolutně nebude moct mít děti, tak je zcela zřejmé že dotyčný je mimo mísu, protože tohle je právě žádaný výsledek - toto rozhodnutí by měly učinit pouze ženy s ukončenou reprodukcí, které vědí že již žádné další děti nechtějí a ani nebudou chtít - nejedná se proboha o antikoncepci ale sterilizaci. Možnost reversibility této operace je totiž stejná jako u podvázání vaječníků - tedy nulová - pokud je znám nějaký případ ženy, která měla děti i po podvázání vaječníků, pak ne proto že by jí snad navrátili plodnost, ale protože ji podvázali špatně a jeden z vejcovodů zůstal částečně průchodný.
Nevím jak jsou na tom česká zdravotnická zařízení s možností této operace na požádání, ale vhledem k současným neúnosným procedurám a nutnostem změny věřím, že než se prosadí nějaká novela v tomto směru, bude možno tento zákrok individuálně vyžádat.

reagovat 12.6.2004 20:50 - frutti

sice jsi tu Milane psal pred hodne dlouhou dobou, ale treba sem jednou zas zavitas nebo mi odpovi nekdo jiny.
Hledam neco (zakrok, leky na to asi nejsou), co by odstranilo/potlacilo menstruaci. V zivote nehodlam mit deti, proste nic podobneho. Menstruace je pro me zbytecna, bolestiva a kvuli ni jsem zbytecne fyzicky i psychicky oslabena, coz by mi hodne vadilo pri praci, na kterou se chystam.
Jde mi o to, pokud budu sterilizovana (odstranenim delohy, jak jsi psal): 1. budu menstruovat?
2. za jakych podminek by to byl lekar ochoten udelat, kdyz jsem mlada a nemam zadne deti (slo by to treba na doporuceni, za podpory zamestnavatele)
3. nebude potreba pichani hormonu, aby mi nezhrubnul hlas a nezesililo ochlupeni ?

dik za odpoved

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.12.2012 09:29 - XXXX

kdyby jenom cikánky ale cikany , případně všechny rychle se množíci individua :)
možná se to někomu nelíbí co jsem napsal , ale když si vezmenta kolik "dětí" ma jedna romka za život , znám připady kdy to bylo i 15 "dětí" a vice :( samozřejmně nikdo z dané rodiny nepracoval !NIKDY! a sedí na socialce ! a aby nahodou namněly malo tak kradou jak straky ! , a defakto je všíchni živíme tedy ti co pracují ! neříkám uplně zamezit romum mít děti to ně ! :) ale max 2 a šmitec ! a to jen v případě že bude pěkně pracovat jak "matka" tak udajný "otec" !! jinak nic
dale víte že 80 procet těhotnych romek
uvede jako otce dítěte , nejstaršího člena "rodiny" nevím proč se toto netrestá ! incest je v čr trestný !!!

reagovat 21.12.2012 09:49 -

kdyby jenom cikánky ale...

to také nechápu,co jdu do města vidím také rodinu cikánů,co mají spoustu malých dětí-což nezazlívám,to je každého věc,někdo chce mít velkou rodinu,ale co mi tolik vadí,když ty děti jsou tak špinavé,oblečení děravé,to je strašné,pobíhají okolo,křičí a rodiče jde z baráku slyšet a pořádně se nestarají o své děti,tak to když vidím,to je mi hodně líto.Pokud někdo chce děti,tak se ale o ně musí postarat a to se vším všudy,jídlo,oblečení,výchova a celkově.Tohle já jdu a děcka jsou vypuštěné venku,rodičům je jedno co dělají.Divím se,že tam nepřijde sociálka,přece musejí mít nějaké hygienické návyky.Opravdu teda k některým lidem cítím až nenávist.Děti nemohou za to,jakým rodičům se narodily,ale je chtějí,když se o ně nedokáží postarat.Všichni nejsou stejní,ale je jich většina co ty děti špatně vedou,už ten jejich slovním,ach jo.

reagovat 31.1.2013 20:59 - natalka

sice jsi tu Milane psal pred...

mirena telisko by vám pomohla

reagovat 31.1.2013 21:00 - natalka

je sterilizace zadarmo?? a...

13,000

reagovat 31.1.2013 21:01 - natalka

13,000

13,000kč

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *