Co je to za stav?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.11.2008 15:47 - Karolína

Ahoj všem,

někdy mívám takové zvláštní stavy, začíná to celkovou slabostí skoro až na omdlení, pak následuje takové mravenčení v hlavě a postupně pobrňává celé tělo, někdy k tomu mám mžitky před očima a zimnice, někdy průjem.

To celé trvá tak hodinku a potom jsem totálně vyčerpaná,podrážděná, zívám a mám takové divné bolení svalů nohou.

Kdybych nebyla na MR a celkovém neurol. vyšetření, tak bych to tipla na roztroušenou sklerozu, ale nález mám negativní.

Děkuji za Vaše příspěvky, pokud jste se s tím někdo setkal.'

reagovat 25.11.2008 21:17 - Diebetik

Mohlo by se jednat o hypoglykemii, v tom případě by potíže vymizely po snězení kostky cukru.'

reagovat 25.11.2008 21:47 -

Je to panicka ataka!

reagovat 25.11.2008 21:49 -

zachvat migreny? kupodivu muze byt i bez bolesti hlavy, rika se ji ocni migrena - to by vysvetlovalo ty mzitky pred ocima... ber magnezium.

reagovat 25.11.2008 21:55 - Karolina

Děkuju za odpovědi, s panickou poruchou jsem se léčila 3 roky, ale tenhle záchvat je jiný, není to úzkost, ale je mi "jen" fyzicky blbě.

Teď jsem četla nějáké články o tetanii, ty příznaky přesně sedí, ale při odběrech krve jsem měla hladinu Mg v pořádku. Fakt si připadám jak hypochondr.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.1.2010 11:27 - Martin

Take si myslim ,ze je to hlavne psychikou. Pres Vanocni svatky mi bylo skvele, ted prislo zkouskove a je to zase zpatky, a jeste horsi nez obvykle, vysetreni krve jsem si nechal delat a vse v norme. Vzdy me vystrasi, ze to muze by neco horsiho, ale pak se zase uklidnuju, ze tetanie ma takove a takove priznaky, no je to neprijemne.

reagovat 19.1.2010 18:57 - Martina

migrény nemáš? mžitky by mohly být oční migréna, ale někoho po tom hlava nebolí... měřili ti tlak??? můžeš mít extra nízký, mžitky a brnění a takové motanice a nevolnosti jsou typické pro nízký tlak... a psychosomatika je taky na místě, každý má jinou, někdo nemůže dýchat, někdo se klepe a někdo to co ty... ještě mě napadají hormony, dělaly se mi neustále aury před očima (ale ne migrénní) a po všech vyšetřeních mi řekli že je to změna hladiny hormonů.. začala jsem brát antikoncepci, ta mi nesedla, ted beru slabší a o 70% je to lepší

reagovat 30.8.2010 12:37 - Lenka

Dobrý den,prosím o radu, mám tetanii?Mám už týden pocit,že nevydržím stát na nohou, paty mě pálí a od kotníků dolů mívám velké křeče i vprstech na nohou a kloubech, to samé v rukou od lokte dolů,levou ruku mám už úplně slabou ta bolí nejvíc,někdy se ta bolset nedá vydžet,trvají i celý den,nejsilnější jsou ráno a večer.Mívám k tomu i úzkostné stavy.

reagovat 27.9.2014 10:51 - marcela

Mám podobné příznaky jako Karolína nejprve mžitky před ale jen jednom oku pak slabost až na omdlení poté mžitky přestanou a začne mě bolet hlava a chvílema mám brnění v nohou a zase slabost nevím co by to mohlo být

reagovat 4.10.2014 01:50 - Steve

To jsou prosím Úzkostné stavy. (jejich projevy) U každého jsou ty projevy trošku jiné nebo v jiné kombinaci, či se to střídá.

Ta hlava, brnění nohou či rukou (svalů), píchání či pálení v končetinách či koncích prstů a slabosti ... to vše tomu naznačuje. Nejspíš začátek úzkostných stavů.

Někomu to může jít i na žaludek (převaluje se mu), či na svalstvo na bocích břicha - juj, to pěkně bolí. (různé tzv. neurozy) fakticky lékař nenajde žádný problém ... ani prohlídkou, ani rentgenem či dalšími skenovacími či testovacími zařízeními.

To pak znamená že si to mozek sám o ssobě vymýšlí, vytváří a dává to navenek takto projevovat. (něco můžou způsobovat i léky jakožto vedlejší účinek)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *