Statiny

Archiv příspěvků

reagovat 19.3.2013 12:01 - Karel

Dobrý den. Prosím o radu, jakým altrnativním lékem je možné nahradit Atorvastatin 20mg. Po ročním užívání mám chol z 8 na 4,7mmol/l. Docela se potýkám s vedlejšími účinky jako jsou bolesti v zádech,únava či malátnost a závratě. Děkuji za odpověď. Karel N.

reagovat 27.3.2013 16:45 - Jana

Dobrý den,
Léky na cholesterol užívám 20 roků.Asi 6 let taky statiny-Mertenil.Mám podobné potíže jako vy,navíc trpím nespavostí a musím brát léky.Když jsem se zmínila srdcařovi,aby mě předepsal něco šetrnějšího,abych mohla spát,řekl,ať je beru ráno.No hlavně,že mu z toho sype.Vyzkoušela jsem mnoho altern.způsobů,podotýkám,že jsem je dodržovala poctivě,ale cholesterol jsem nesnížila.Je to začarovaný kruh.Slyšela jsem,že jak se jednou začnou léky užívat,musí se brát trvale.Jako např.u vys.tlaku.
Asi jsem vám moc nepomohla,snad je váš lékař lidštější a dá něco jiného.Hezký den.Jana

reagovat 21.1.2014 10:32 - Petr

Vzhledem k tomu, že statiny mají poločas odbourávání v řádu desítek hodin, je úplně jedno, jestli se užívají ráno nebo kdykoliv jindy v průběhu dne.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 22.1.2014 12:59 - Diabetik

Dobrý den,
statiny na snížení cholesterolu (původně 6,9 mmol/l) užívám od roku 2006. Dříve Atoris, nyní Sorvasta 30 mg. Asi po roce užívání se mně silně zhoršila cukrovka 2. typu (dříve stačila pouze dieta, teď 4x denně inzulín a per os Metformin). Následovala nutnost navštívit psychiatra kvůli nově vzniklé depresi. Nyní jsem našel na internetu stanovisko SÚKL (Statní ústav pro kontrolu léčiv, nejkompetentnější orgán přes léky v ČR), z poloviny roku 2012 k užívání statinů. Nařizuje doplnit dokumentaci a příbalové letáky u všech statinů o tyto nově zjištěné vedlejší účinky:
Časté:
1. Zvýšení glykemie na hodnoty, vyžadující už diabetickou péči
2. Poruchy spánku
3. Deprese
4. Sexuální dysfunkce

Mám silné podezření, že moje zhoršená cukrovka a depka s užíváním statinů nějak souvisí. Má někdo podobné zkušenosti?

Založil jsem na toto téma novou diskusi na doktorce.cz, ale administrátor to smazal. Kolem statinů se točí veliké prachy a spousta doktorů, dealerů a výrobců z toho má obrovské zisky a provize. Dříve byl limit na cholesterol 7 mmol/l, ale
vešla se tam většina lidí a statiny se nepředepisovaly. Tak to snížili na 5 a statiny jdou dobře na odbyt. Navíc si tím vytvářejí nové pacienty - diabetiky a lidi s depresí, což má za následek další navýšení spotřeby léků pro léčení následků léčby statiny.

reagovat 7.2.2014 20:42 - pepina

Ano, mam podobnou zkusenost s leky na snizovani cholesterolu:
deprese, bolesti hlavy, rozhaseny hormonalni system, vaginalni suchost, ztrata libida a podobne "lahudky".
Pote, co jsem si o cholesterolu neco nastudovala a zjistila, ze ten tzv. spatny cholesterol je prekurzorem vetsiny hormonu (tj. ze telo z nej hormony vytvari) jsem pochopila pricinu mych potizi a to svinstvo vysadila. Tyto leky (mozna) snizi cholesterol ale nesnizuji proceto umrti na kardiovaskularni choroby. Takze za mne - uz nikdy vic!

reagovat 9.12.2015 22:02 - HELENA

DOBRI DEN MAM PODODNE PROBLEMI ZISTILIMI CUKROVKU CHOLESTEROL MAM PROBLEMI S NOHAME CKUKANI MRAVENCENI BOL MI PREDPISANY ATORVASTATIN PODLA TOHO AKE MATE SKUSENOSTI NEVIEM CO ROBIT DAKUJEM

reagovat 9.12.2015 22:03 - HELENA

DOBRI DEN MAM PODODNE PROBLEMI ZISTILIMI CUKROVKU CHOLESTEROL MAM PROBLEMI S NOHAME CKUKANI MRAVENCENI BOL MI PREDPISANY ATORVASTATIN PODLA TOHO AKE MATE SKUSENOSTI NEVIEM CO ROBIT DAKUJEM

reagovat 11.12.2015 15:46 - rohni

Mám vysoký cholesterol (6.8mmol/l) a před lety jsem dostal atorvastatin. Bral jsem jenom menší dávku - půlku a výsledek se brzy dostavil:
- obrovská únava
- svalové bolesti
- výrazné zhoršení ekzému
- postupně deprese
- o nějakém libidu vůbec nemluvím
- vysoký tlak
A tak jsem k tomu dostal spoustu dalších užitečných prášků a bylo mi čím dál hůř.

Když už mně bylo opravdu nesnesitelně tak jsem začal držet půst, všechno jsem vysadil a začal běhat. Cholesterol mám zase vysoký, tlak mám v 47 letech 120/80 a je to OK.

Doporučuji - záznam MUDr. Hnízdil:
http://ulozto.cz/xWiuB7B/jan-hnizdil-jak-vyrobit-pacienta-mp3

reagovat 24.9.2016 07:43 - lidu

Drazí a už Vám nějaký lékař řekl, že cholesterol není to co Vámubližuje? A že statiny z Vás udělají pouze vynikající sponzory farmaceutického průmyslu?

reagovat 26.9.2016 08:57 - !

Naprostý souhlas. Spojitost mezi hladinou cholesterolu a ucpáváním cév je pouze hypotetická a nikdy nebyla věrohodně prokázána. Hlavním smyslem předepisování statinů z hlediska výrobců léčiv je:
1. Dostat zpět peníze, které farmaceutické firmy vložily do "výzkumu" a pokud možno na tom ještě vydělat.
2. Vhodně využít vedlejších (i hlavních) účinků k výrobě nových pacientů - diabetes, deprese aj a tím získat odbytiště pro další léky (antidiabetika, antidepresiva).
3. Lékaři jsou za předepisování statinů odměňováni provizemi, bezplatnými odbornými rekreačními "školeními" a dalšími prebendami. Naštěstí se už teď najdou i méně chamtiví nebo zodpovědnější lékaři, kteří statiny přestali předepisovat.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *