Stalking: Úmyslné pronásledování a obtěžování jedné osoby jinou - koment

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.1.2013 00:29 - Marie

Takže kdyz se s dcerou borec po dvou letech rozejde SMSkou a ona chce, aby jí aspoň slušně vysvětlil, co se najednou stalo - tak ne že on je hulvát a jedná s ní sprostě, ale ona je stalker. Ona je ponížená, ubrečená, cítí se zrazená a podvedená, ale on je na koni, nemusí se s ní přece bavit, řešit jakékoli osobní závazky - a ještě na ni může zavolat policajty za to, že chce dcera slušné lidské zacházení. Proboha, kam jsme to dopracovali ... Lidi berte zodpovědnost za svoje jednání vůči druhým, naučte se odmítat druhé slušným způsobem a nebudete se muset obracet na poradny proto, ze vás někdo "obtěžuje"!

reagovat 3.1.2013 05:40 - Jana

Vy si Marie pletete dojmy a pojmy----- Ten stalking je o něčem jiném

reagovat 3.1.2013 08:15 - Stalking

je zuřivý pronásledování, bombardování nevyžádanými telefonáty, esemeskami, výhružkami, stepování před domem oběti a zírání do oken atd. To byla informace pro Marii.

reagovat 3.1.2013 08:52 - Mudr.Hugo Jeroným Modrý Mba

Bossing,Aging,Staking,Sexismus,Rasismus a ještě zavést blbismus jako šikanu za blbé řeči a mužismus jako šikana mužů za to že jsou muži.Jsou to pitominy z USA,kde mají poroty,takže musí soudit sebe navzájem a tak se každý bojí aby nebyl lidmi nařčen.Tady máme jiné soudy tady to naštěstí nehrozí.V časopisech to najdete,ale to jsou buď senzacechtivé celebrity nebo kriminální černá kroknika a tam se o tohle nejedná tam se edná o kriminální činy.

reagovat 3.1.2013 11:06 - Marie

Stalking - bohužel nikoli v pojetí české policie a práva. Stačily čtyři dopisy za půl roku a buzerace ze strany jeho rodiny, aby byla dcera předvolána na policii, kde musela "dokazovat", že není psychicky narušená a bylo ji vyhrožováno, že jestli se mu ještě jednou ozve, půjde k soudu. Mně právník řekl, že s tím nemůžu nic dělat, protože mladík se nijak neprojevuje (což je právě ten problém!), ale že může dceři doporučit psychologa, kdyby chtěla ...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.12.2017 17:00 - Vanesa Hajduchová

Dobrý den, žiji s matkou a jejím přítelem. Matčin bratr co byl na léčení v Beřkovicích z důvodu schizofrenie už druhý den krouží kolem našeho domu a neustále zvoní. Když jdu ven s přáteli tak tam sedí a pozoruje nás,pozoruje i matku.Tak jsem to oznámila mému otčímovi že je mi nepříjemné jak tam pořád je a jak mě pozoruje.Tak za ním šel a řekl mu ať jde pryč ale přes to nešel.A pořád se tu zdržuje a dělá že je návštěvníkem restaurace u našeho domu. A máme podezření že je tam pod záminkou aby nás mohl sledovat a nebo v horším případě se dostat do našeho domu.Vzhledem k tomu, že v minulosti tuto restauraci nikdy nenavštěvoval,si myslíme,že naše podezření je oprávněné.V minulosti to byl narkoman a žil v Londýně.Prosím poraďte jak se v téhle situaci máme zachovat (nebo jak postupovat) děkuji Vanesa Hajduchová

reagovat 25.12.2017 00:47 - sdfg

...

USA je země světlých zítřků.To ví každé malé dítě...

reagovat 25.12.2017 00:56 - sdfg

Stalkující dámy v letech v předvánoční dárkové špičce,to byl teda nářez,to bych už nechtěl znovu zažít,vyteklé nervy do kanálu,prej že ji nevidim,že se ptala něco prodavačky,no ja tu padesátku fakt neviděl,sorry,krám dvěstě lidí a ženská v letech naštvaná že se ptám prodavačky na něco ,když ona jí zrovna něco hledá.

reagovat 25.12.2017 00:58 - všeobecné rady

Dobrý den, žiji s matkou a...

www.policie.cz/clanek/prevence-stalking.aspx

reagovat 25.12.2017 01:05 - Mireček

Dobrý den, žiji s matkou a...

Já žil v takovém nájemním bytě,kde bylo hodně vestvěných skříní a všechny jsem je nevyužíval,po asi půl roce co jsem si prvně všim,že se mi ztrácí jídlo z ledničky,jsem pojal podezření na častou návštěvu zlodějů a instaloval kamery napojené na mobil,ale světe div se,ihned po mém odchodu do práce,se z jedné vysoko položené skříně vyhrabala cizí ženská,která rozhodně nebyla moje přítelkyně a šla ihned do ledničky a začla mi pít mléko a uždibovat z hrnce,šla na wc,vše pečlivě dávala na stejné místo,takže jsem tedy jeden den jako bouchl dveřmi a dělal že jsem odešel,když jsem nabyl dojmu,že žena již musela vyjít,protože slyšet nebyla otevřel jsem najednou dveře do kuchyně a tam nikdo,jen dveře nahoře ve skříni byli pootevřené.Tu jsem se necítil úplně dobře,tak jsem začal volat,tak já vím,že tu jste,nevadíte mi ukažte se domluvíme se a neřeknu to na vás,nechám vás jít.
V tu chvíli jsem zaslechl jak se ozvalo.Jsem hikamuri,bojím se lidí a schovala jsem se u tebe,no ale nikoho jsem neviděl,tak jsem se na to vybodl a přičetl jsem to mému přepracování.Za chvíli zazvonil další pitza boj a já pečlivě odložil další krabici do obýváku,kam je půl roku vyrovnávám....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *