stafylokokus

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.9.2002 09:03 - Petra

Chtěla bych se zeptat na nemoc jménem Stafylokokus. Potřebovala bych vědět, jak se této nemoc zbavit, jak se přenáší a co může způsobit? Děkuji

reagovat 11.9.2002 19:10 - Jitka

Staphylococcus není žádná nemoc, ale rod baktérií. Obsahuje celkem asi 40 druhů, pro člověka jsou patogenní zejména druhy S.aureus, S.epidermidis a S.saprophyticus. Spektrum chorob, které vyvolávají je nesmírně široké, takže je důležité napsat, čeho konkrétně se vaše nemoc týká. Jen namátkou, způsobují abscesy v plicích, záněty ledvinných pánviček, kožní infekce (hnisavé boláky), záněty mléčné žlázy, otravy z jídla nebo u žen známý (i když řídký) TSS (tedy syndrom toxického šoku dávaný dohromady s příliš dlouho zavedeným tamponem v pochvě a následném pomnožení bakterií). Co se týče léčby, tak jako na všechny bakteriální choroby-antibiotika.

reagovat 5.3.2003 23:56 - Jarka

Toxický šok se může objevit i když se silný hnisavý zánět hrtanu a průdušnice nepřeléčí antibiotiky?

A jak se pozná hnisavý zánět hrtanu a průdušnice?

Díky

reagovat 6.3.2003 20:56 - Martina

Antibiotika jsou sice fajn ale což takhle něco jinačího bez vedlejších následků? (jako zničení mikroflóry ve střevech, vyrážky atd..) Mrkněte na www.zapper.cz

reagovat 3.4.2003 21:50 - Petra

Ahoj,
Stafylokokus aureus se mi objevil ve formě hnisavých pupínků prakticky po celém těle. Byla jsem tři měsíce po porodu, takže mi kožařka řekla, že jsem oslabená porodem a kojením a že až přestanu kojit, tak se s tím moje tělo vypořádá samo... Půl roku nekojím, mast, s kterou jsem mírnila svědivý pocit pupínků, Advantan už nedostávám. Prý jsou v ní kortikoidy, které jsou návykové. Vyrážka sice znatelně polevila, ale nezmizela. Nemám možnost stále běhat po doktorech, ať mi pomůžou, že je to velmi nepříjemná a svědivá vyrážka, po které mi zůstávají tmavé fleky na těle, protože mám dvě malé děti. Je mi 26 let a je mi smutno. Za chvíli přijde období tepla a plavek a já mám komplexy z toho, že až odhalím více své tělo, všichni uvidí, že kde není vyrážka, je tmavá skvrna.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2010 11:51 - Martin

Stafylokok aureus se mi...

Zdar, vyřešilo se to nějak? mám úplně stejný problem, stafyl aureus

reagovat 24.9.2011 09:15 - anonym

dobrý den mám problém celkem akutní hrozně mě palí v pochvě při močení a hlavně i na povrchu to nejvíc bolí mě hodně stydké pysky a mám dole takové pupínky které bolí .Měla jsem čípky a mastičky nepomohlo bolest se zhoršuje je to od té doby co jsem se sama uspokojovala svýma slinama .Co myslíte je to vážné??

reagovat 24.9.2011 13:59 - lena

anonym a nemala si nahodou v tom case herpes na perach? lebo ak ano podla toho co pises si si ho svojimi slinami preniesla dole??

reagovat 10.10.2011 14:19 - katka

Dobrý den,
u mého syna z výtěru krku zjištěn stafylococus aureus +++. Má teploty 38,8, kašle, naše paní doktorka nás odeslala domů, že pokud se nejedná o sepsi nebo nemá přes 39, tak nám antibiotika nenasadí, že by se to stejně vrátilo. Je vhodné v této situaci atb. nasadit? Za dva týdny má jít na operaci- adenotomii.Co nám doporučujete. Děkuji.

reagovat 22.11.2012 12:30 - japikovka

dobrý den,chtěla jsem se zepta,jak je to s přenosem zlatého stafylokoka.Ještě mě zajímá z tohoto důvodu jak je to se sexem,normálně užívám antikoncepci.z různých zdrojů jsem se dočetla že se Staf. dá přenést i kapénkově.Projevoval se mi ošklivými hnisavými záněty kůže,užívám Stafal do nosu a začnu používat autovakcínu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *