SSRI a moklobemid

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.5.2014 09:24 - Agáta

Proč je vzájemné užívání AD typu SSRI a moklobemidu tak nebezpečné? Je pravda, že při vyšších dávkách SSRI spolu s Moklobemidem by člověk mohl skončit nějak hodně špatně v důsledku serotoninového syndromu?

Děkuju za odpovědi.

reagovat 3.6.2014 13:47 - Pampeliška

Proč je vzájemné...

Je to přesně tak, jak píšeš, hrozí serot. syndrom. A může vyústit i fatálně.
Doporučuje se až 14denní odstup těchto léků, aby bylo zajištěno, že je fakt z těla pryč. Sama jsem z Moklobemidu přecházela na Escitalopram, a čekala jsem poctivě.

reagovat 20.3.2015 17:55 - Sta67

Oba působí na hladinu serotoninu. Jeden brání jeho zpětnému vychytávání v nervových synapsích. A druhý blokuje enzym, který serotonin rozkládá. Když se nasadí jen jeden z nich, tělo má ještě druhý mechanismus na jeho regulaci. Když se nasadí oba najednou, oba mechanismy se vyblokují, a hladina serotoninu může nekontrolovatelně růst.

A pokud by ti bylo tak zle, že bys nestihla doktorovi říci, co se stalo, nejspíš to nepozná, protože neexistuje žádná jednoznačná diagnostika serotoninového syndromu.

reagovat 20.3.2015 21:08 - serotoninový syndrom

SSRI AD se mohou užívat po dvou týdnech po přerušení podávání ireverzibilního IMAO - nejsou v ČR na trhu, nebo
nejméně po 24 hodinách po přerušení podávání reverzibilního IMAO (např. právě moklobemid,nebo
linezolid, methylthioninium-chlorid (methylenová modř; předoperační vizualizační činidlo,
které je reverzibilním neselektivním IMAO)).
Mezi přerušením léčby SSRI AD a začátkem léčby jakýmkoliv IMAO by měl uplynout nejméně
jeden týden.

reagovat 20.3.2015 23:04 - Cože

?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.5.2014 09:24 - Agáta

Proč je vzájemné užívání AD typu SSRI a moklobemidu tak nebezpečné? Je pravda, že při vyšších dávkách SSRI spolu s Moklobemidem by člověk mohl skončit nějak hodně špatně v důsledku serotoninového syndromu?

Děkuju za odpovědi.

reagovat 3.6.2014 13:47 - Pampeliška

Proč je vzájemné...

Je to přesně tak, jak píšeš, hrozí serot. syndrom. A může vyústit i fatálně.
Doporučuje se až 14denní odstup těchto léků, aby bylo zajištěno, že je fakt z těla pryč. Sama jsem z Moklobemidu přecházela na Escitalopram, a čekala jsem poctivě.

reagovat 20.3.2015 17:55 - Sta67

Oba působí na hladinu serotoninu. Jeden brání jeho zpětnému vychytávání v nervových synapsích. A druhý blokuje enzym, který serotonin rozkládá. Když se nasadí jen jeden z nich, tělo má ještě druhý mechanismus na jeho regulaci. Když se nasadí oba najednou, oba mechanismy se vyblokují, a hladina serotoninu může nekontrolovatelně růst.

A pokud by ti bylo tak zle, že bys nestihla doktorovi říci, co se stalo, nejspíš to nepozná, protože neexistuje žádná jednoznačná diagnostika serotoninového syndromu.

reagovat 20.3.2015 21:08 - serotoninový syndrom

SSRI AD se mohou užívat po dvou týdnech po přerušení podávání ireverzibilního IMAO - nejsou v ČR na trhu, nebo
nejméně po 24 hodinách po přerušení podávání reverzibilního IMAO (např. právě moklobemid,nebo
linezolid, methylthioninium-chlorid (methylenová modř; předoperační vizualizační činidlo,
které je reverzibilním neselektivním IMAO)).
Mezi přerušením léčby SSRI AD a začátkem léčby jakýmkoliv IMAO by měl uplynout nejméně
jeden týden.

reagovat 20.3.2015 23:04 - Cože

?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *