Sobečtí pacienti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.4.2005 09:54 - vendula

Je tu spousta příspěvků o neschopných lékařích a nefunkčním zdravotnictví.K tomu jen,že za systém ve zdravotnictví nemůžou lékaři,ale politici.Lékař je od toho,aby léčil.
Zajímal by mě názor na pacienty,kteří i přes veškerou péči,která je jim poskytnuta si na lékaře již ¨snad ze zásady stěžují a navíc podávají naprosto neopodstatněné žaloby.Např.nedávný případ,kdy se v novinách objevil článek"Lékař urval dítěti při porodu hlavu".Snad každý normální člověk se zdravým selským rozumem usoudí,že tohle prostě není možné.Jak můžou novináři na základě informace od neš'tastného otce uveřejnit takový nesmysl?Nemůžu tady rozvádět problematiku porodu mrtvých plodů/ani přičinu odumření plodu v těhotenství ani řešení těchto situací/,je to rozsáhlé a dlouhé téma.Pokud chce někdo soudit,ať se s danou problematikou alespoň blíže seznámí.Nicméně soud prokázal,že lékař nijak nepochybil,tam ani nebylo co prokazovat.Jen jsem nikde neviděla o¨mluvu plátku,jenž tuto informaci uveřejnil.Pokud vím onen člověk,který lékaře falešně obvinil,se mu zcela jistě veřejně omlouvat nemusel.Jak k tomu nevinní lékaři přijdou?

reagovat 11.4.2005 12:58 - Joker

Žaloval někdo ten plátek? Asi ne, a to je ten hlavní důvod proč používají takové titulky.

reagovat 11.4.2005 13:17 - dědek

***Zajímal by mě názor na pacienty,kteří i přes veškerou péči,která je jim poskytnuta si na lékaře již ¨snad ze zásady stěžují ***
Hmmm....přál bych ti, aby ti tato "veškerá péče" byla poskytnuta třeba takovou neurologickou klinikou na Pekařské v Brně. Pokud bys do toho oboru viděla a přežila to, tak si budeš stěžovat taky.

reagovat 11.4.2005 13:25 - kacka

..kdyz uz jsme u Brna a neurologie, neurol. odd. na poliklinice Zahradnikova taky "stoji za to"!!!

reagovat 11.4.2005 13:33 - Olga

"Veškerá péče" mi byla poskytnuta v nemocnici Privamed v Plzni. Přežila jsem to snad jedině zásahem vyšší moci. Za to mám být jako vděčná?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.8.2007 22:22 - Rob

milé tečky: ano, jsou oddělení, která doslova vysávají z personálu sílu a elán. A těchto sester je mi líto, ale nevím, co bych pro ně mohl jako jednotlivec udělat, když pro to nedělá nic třeba ředitel nemocnice. Na druhou stranu, tento personál po nějaké době nabere určitou jednotvárnost a řada problémů jde na jejich vrub. A napiš, jaké procento pacientů se chová špatně? Já jsem si na internách a chirurgiích něco proležel a vím, že 90% pacientů je před vámi v hlubokém předklonu a někdy se i bojí o něco požádat.

reagovat 16.8.2007 02:22 - Pacient

Myslím, že to je nejen ve zdravotním personálu, ale také ve způsobu vedení toho kterého zdravotnického zařízení.

Osobně mám velmi špatnou zkušenost s jednáním se mnou coby zdravotně postiženým pacientem ze strany lékařů na odd. ORL FTN v Praze - Krči. A ještě mne dorazilo, když na moji písemnou stížnost mi značně arogantně odpověděl MVDr.! Havelka, vyřizující tam stížnosti pacientů. Dá se markantněji vyjádřit, jaký tam asi mají přístup k pacientům?

Na opak jako v Jiříkově vidění jsem si připadal před čtyřmi lety při své hospitalizaci v U´stavu hematologie a krevní transfůze v Praze. Tak přívětivé a ochotné jednání všech od ukrajinské uklízečky, přes tehdy ještě civilkáře, sestřičky a ošetřující lékařu až po primáře při vizitě bylo opravdu úžasné. Např. sestřičky mi za jakýkoliv sebemenší projev spolupráce z mé strany vždy poděkovyly. To se to pak spolupracovalo. Oproti FTN to tam byl vyloženě diametrální rozdíl.

reagovat 16.8.2007 05:55 - sestra

pro bratra:doufám,hybride,že ty učitelem nejsi a nedej Bůh ,snad zdravotníkem.Byly by chudáky jak děti,tak i pacienti.Tvá arogance a vulgarita/viz oslovení,/mi stačí.Jako sestra pracuji již 20 let.Poznala jsem práci na interním oddělení nemocnice,nyní v ordinaci.Přesto mě má práce BAVÍ a ani po létech jsem neztratila SOUCIT s nemocnými lidmi.Chtěla jsem jen připomenout svou práci a to z důvodu,který zde někdo nadhodil,že někteří pacienti,někdy i lékaři si sestru pletou se služkou a mají tendenci její práci podceňovat.O finančním ohodnocení se zde zmiňovat nebudu.Je pravdou,že když se doktor vykecává s pacientem o"nesmrtelnosti chrousta",pak musím sedět na prdeli a ještě "na trní",protože za mnou je plná čekárna,nabitá nervozitou nespokojených pacientů,kteří musejí čekat a často si svou nespokojenost vylévajících na mě,neboť pana doktora si přece nerozházejí.Také při tom čumím doblba a snažím se zachytit,zda pan doktor,při tak důležitém rozhovoru,mezapomne pacientovi vypsat žádanku,recept a pod.Navíc se ještě také snažím sama nezapomenout na recepty,o které mě požádali jiní pacienti,kteří se nemohou z pracovních důvodů dostavit do ordinace,abych jim je při cestě domů zanesla.Nestěžuji si,dělám to ze své vůle a ráda.Bydlím v malém městě a na své pacienty si zase tak moc stěžovat nemohu,i když najdou se vyjímky.Jsou prostě zdravotníci dobří,špatní a i něco mezi.Stejně tak je to s pacienty.Já mám spíš potřebu hájit sestry,protože v péči o pacienta se podílí stejnou mírou ,jako lékaři.Bohužel,společnost to nevidí,tak jí to musíme připomínat.Práci učitelů neznevažuji,ale ani jejich zásluhy nepřeceňuji.I ti středoškolsky vzdělaní/MŠ/,jsou lépe placeni ,než sestra a navíc mají dostatek volna k relaxaci.

reagovat 16.8.2007 07:58 - to pacient

souhlasím s tebou, je to taky hodně o způsobu vedení personálu. Jako sestra jsem ráda, když třeba máme k ruce i studenty zdraovtnických škol, je to dá se říci velká úleva a tím jim patří velký dík. Ten stres si zažívají taky a od toho se možná odvíjí i holý fakt, že většina se pak do zdravotnictví nehrne.

Povolání učitele je hodně náročná profese, ty puberťáky, kteří nemají v sobě ani kousek slušného vychování bych dávala někam na převýchovu, ale je to prostě a jasně nesplněná úloha rodiče a s tím kantor nic neudělá. Napadnutí a šikana kantorů roste díky špatné výchově rodičů svých dětí.Zdravotníci jsou taky jen lidé a jako lidé by se měli cítit a ne být zneužívání. Pacient ano se kolikrát bojí na něco zeptat, poprosit oněco, aby neotravoval, to potvrzuji, hodněkrát se mi to stalo a hodněkrát jsem na to přišla na začátku hospitalizace klienta, ale také pokud se ukážete jako ten hodný přívětivý človíček, který přiběhne, jak on zapíská, tak si koledujete o pořádný malér - poživačnost nezná mezí.

Nejhorší je a to tady bylo zmiňované - vedení personálu, když máte na starost jako sestra - sama bez nikoho 30 pacientů, z toho 6-8 ležících, které polohujete pravidelně,papíry, harmonogramy, telefony, nějaký příjem, úklid sesterny, lékařáku, doplnění materiálu, něco akutního, bilance, infúze, a zvonky, a občas bohužel úmrtí. pak mi něco vykládejte o zátěži

reagovat 9.7.2014 13:42 - dělník

souhlasím s tebou, je to...

Milá sestro,na co si stěžujete?Když se vám vaše práce zdá být náročná,nikdo vás na oddělení nedrží.Běžte makat do kolbenky jako obyčejný dělník.Tam by jste teprve poznala co je těžká dřina.A za mnohem menší plat než máte v nemocnici.Myslíte že dělník co pracuje v zimě venku má lehčí práci než vy?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *