Smysl života??

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.1.2004 16:47 - Abby

Chtěla bych se zeptat žen,které mají odrůstající děti,jak vyplní tu mezeru,co vzniká.Celý svůj dospělý život se starám o to,abych byla aspoň tak dobrou matkou,jak to jde,manželkou,jak umím.A teď,když se mi děti začínají osamostatňovat,začínám cítit podivné prázdno a zkoumám takové otázky,jako v čem je smysl života.Prožily jste to některá(věřím,že ano)a jak to u vás probíhalo? Je to normální,taková krize?Nechci vyplňovat čas milenci,alkoholem,nákupy a tlacháním o ničem.Mám své koníčky,ale stále si neumím představit budoucnost.Určitě to souvisí i s tím,že manželství mi neklape(mou vinou),ocitám se v podivných náladách,jednou nahoře,jednou dole...budu vděčná za jakoukoliv odpověď.Abby

reagovat 24.1.2004 20:58 - kariss

Ahoj Abby,
já se tedko taky "plácám" v něčem podobném,je to trošku jinačí,ale to,o čem píšeš je tam zahrnuto také.Založila jsem si také forum,když mi bylo opravdu pod psa a několik milých lidiček mi napsalo pár nápadů,které mě odstartovali ode dna.Takže cítím z Tebe,že také asi máš málo vnitřní radosti, ač se pro okolí snažíš už Tě to tolik vnitřně neuspokojuje.Jseš jako klíč na kroužku,který plní dobře svou funkci,ale jeho cestu vytyčuje jen ten kruh.Musíš se vyvliknout a z gruntu změnit svůj postoj k dosavadnímu životu.Není to jednoduché a moc hezky se o tom píše,ale pokud nechceš,aby se z Tebe stala zapšklá sebelitující a protivná stařena,holka zlatá nic jiného Ti nezbývá.Já už jsem se rozhodla zkusit pár nových věcí a pokud budeš chtít mohu Ti podávat "hlášení " jak jsem dopadla.Zrovna před chvílí jsem se dostala na on-line tarot na www.dusecz.com a nebudeš mi věřit,ale na tři své otázky jsem dostala odpovědi,které mě ohromily svou pravdivostí,zkusil to i známý - i on dostal na dvě otázky trefné odpovědi.Moc těmto věcem přes počítač nevěřím a na náhodu také nevěřím--no každopádně jsem byla mile potěšená.Jesti tam také zabrousíš,tak si klikni na esoteriku a poté na duchovní rozvoj a přečti si články Renaty Raušerové,já se viděla v Sebelítosti a myslím,že něco z toho děláš i Ty. Náladu mi zvedlo povídání a obrázek v rubrice Zdraví a pak klikni na Arteterapii.Taky jsem se dozvěděla o metodě SRT a chci jí zkusit,i když se asi finančně zruinuju,ale co peníze budou a my nebudem a pokud mi to pomůže dát si život do pořádku určitě zmena za pokus stojí.Nevím jak máš staré děti,já kolem 20 let a ač jim samozřejmě budu pomahat,tak si budu dávat moc velký pozor,abych to nepřeháněla.Ono někdy méně,znamená více.Nechci je svou péčí omezovat a raději se budu věnovat tomu na co jsem neměla čas -- sobě.Stokrát nic i osla umořilo a pokud Tě už ani koníčci dostatečně neuspokojují,nastává doba dát je k ledu--pokud to jde.Pěstuješ-li květiny,či rybičky a pod. je má rada ovšem hloupá.Já si také rozděluji věci na důležité a nedůležité pro život a divila by jsi se kolik zbytečných pitomostí na úkor těch správných jsem dělala.O partnerských vzazích vím docela dost-pár let jsem v tomto odvětví pracovala,ale musela bych vědět víc,asi bych se přikláněla i k soukromí,jesti budeš chtít,napiš mi na mail.Zatím se měj a nezoufej, vždycky jsi na tom lépe,než se na první pohled zdá.

reagovat 25.1.2004 01:23 - red_bull

smysl zivota = dobre se najist + dobre si zasukat + skvele se vyspat a tohle neustale opakovat. Funguje uz to tak par milionu let :-)

reagovat 25.1.2004 16:20 - slunecnice

red_bule,tak to máš sakra veliké štěstí,když Ti v životě stačí tyto tři věci.Asi Tě ještě nikdy nepotkal žádný průšvih ,či vážná nemoc- co?Promin? ,ale Tvá odpověd? se mi zdá omezená.Abby asi čeká něco jiného.
Milá Abby já bych Ti také radila obrátit život naruby a chvili se věnovat sama sobě,hledat nové aktivity Tobě příjemné a omezit starost o rodinu.Držím palce.

reagovat 29.1.2004 11:33 - kariss

Promin? Abby s tím tarotem jsem asi ujela,jak jsem dnes zjistila,určitě jsi o hodný kus dál,já jsem zatím malý začátečníček.Zlepšila se Tvá situace od minula alespon?o trošičku? U mě to jde po mravenčích krůčcích dopředu.Také jsem dostala radu,že bych neměla myslet na budoucnost, ale řešit a prožívat víc současnost a poučit se z chyb,které jsem udělala v minulosti pro lepší budoucnost.Abby proč si myslíš,že Ti neklape manželství Tvou vinou ?Z toho mála,co jsi napsala,se mi zdá,že je to trochu jinak.A pak mi napadla ještě jedna věc,nevím kolik Ti je ,ale odhaduji 36-40 ??? je možné i to,že Ti pomalu ubývají jisté hormony a ženy si v té době začínají dávat otázky velice podobné Tvým.Víš ono to může být jak se říká jedno s druhým.... .

Moc Ti držím palce ahoj K.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.10.2016 10:21 - rose

ze tam bude sam, to nerikam, slibil apostolum, ze jim tam jde pripravit misto, aby byli knezimi a krali, mne to neslinil, ja se tam nehrabu. Svati, kteri jsou nadelani cirkvi tam nebudou a o zadnem z proroku se nerikalo, ze tam pujde, tolik Bible

reagovat 5.10.2016 15:00 - Petr

Důležité je milovat i se odmilovat.Někoho a něco.

reagovat 6.10.2016 00:40 - Steve

ze tam bude sam, to nerikam,...

No vida slíbil ... takže ti tam jsou. A co jeho matka? Ta tam myslíš není? Že by se na ní jako Ježíš vykašlal? Na svou matku?

Ono stačí občas zapojit mozek a logické myšlení ... spousta věcí se náhle ukáže ;-) (ani nemusíš jen furt čučet do Bible)

"mne to neslibil, ja se tam nehrabu" Inu tak nemusíš když nechceš :-D Můžeš klidně jít do pekla.

Tady mám ještě něco k té Boží Trojici: Jan 14:8

Tam je to opět jasně znázorněno jako pro blbečky :-D Ten Filip se tam jasně zcela nechápavě ptá (tak jako ty nebo já) ... Proč mu neřekne, hele tam máš Jehovu, jenom jemu se budeš klanět a vzdávat úctu. Kdyby teda byl Bůh otec vedle jako další nejvrchnější osoba.

reagovat 6.10.2016 08:45 - rose

co to meles, Jan 14:8 neon o trojici, Jezise videl a zadal ukazat otce, mluvil o jine osobe, to si rikas proti sobe, haha

reagovat 6.10.2016 08:45 - rose

s matkou je to jine, kam pujde ona, to neresim ja

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *