Smíření se smrtí

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.8.2001 12:51 - Martin

Chtěl bych znát váš postoj ke smrti. Co si myslíte , že po ní přijde? Pokud nevěříte v posmrtný život, jak se vyrovnáváte s tím, že najednou můžete zmiznout a již nikdy nebýt?

reagovat 24.8.2001 13:29 - Lenka

To, že tady najednou člověk po smrti není s tím bych se ještě vyrovnala, ale nedovedu si představit, že už nikdy neuvidím své blízké - to musí být hrozná lítost.

reagovat 24.8.2001 13:55 - Tomáš

ahoj všichni, na vlastní kůži jsem poznal, že skutečná smrt není, naše duše se dále inkarnují, navzdory tomu, co tvrdí většina církví.Je to na delší povídání. Tomáš

reagovat 24.8.2001 14:02 - Petra

Tomáši, tak napiš víc!

reagovat 26.8.2001 17:06 - Martin

Tomáši, určitě napiš. myslím, že to bude zajímat velmi moc lidí. Založil jsem proto i téma minulé životy.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.2.2014 15:54 - Rose

Ano, sahla

reagovat 9.3.2014 16:28 - Rose

o smrti nevis vic, nez kristus

reagovat 9.3.2014 16:29 - Rose

7 K tomu, v jakém stavu jsou mrtví, se vyjádřil i Ježíš Kristus. Mluvil o Lazarovi, kterého dobře znal a který zemřel. Ježíš svým učedníkům řekl: „Náš přítel Lazar si šel odpočinout.“ Učedníci si mysleli, že Lazar si šel zdřímnout, aby se zotavil po nemoci. Mýlili se však. Ježíš jim vysvětlil: „Lazar zemřel.“ (Jan 11:11–14) Všimněme si, že Ježíš zde přirovnal smrt k odpočinku a ke spánku. Lazar nebyl ani v nebi, ani v ohnivém pekle. Nesetkal se ani s anděly, ani se svými předky. Lazar se rovněž nenarodil znovu jako někdo jiný. Odpočíval ve smrti, podobně jako když člověk upadne do hlubokého spánku, při němž nemá žádné sny. I jiné biblické texty přirovnávají smrt ke spánku. Když byl například ukamenován učedník Štěpán, Bible říká, že „usnul“. (Skutky 7:60) Podobně apoštol Pavel psal o některých lidech ve své době, že „usnuli“ ve smrti. (1. Korinťanům 15:6)

reagovat 30.12.2014 21:05 - vaclav

ahoj všichni, na vlastní...

Ahoj Tomasi,muzes k tomu neco vice napsat?Nedavno mi umrel ve spanku muj bratr,byli jsme dvojvajecni dvojcata,ja byl starsi o 10 minut,bylo mu 37 a hodne o tom vsem premyslim a nemuzu se stim vyrovnat.Dokonce sem ho par noci prosil,aby me vzal sebou...co o tom vis?Kde je?Za tri dny mame pohreb,chtel bych vedet.......

reagovat 31.12.2014 04:59 - Karel

Filosofické úvahy, :-) citáty z nějakých "svatých" písem............
Nic o tom jaká je skutečnost.
Jediné co může člobrdíkům trochu vnést jasno je snaha o vlastní přímé poznání reality. Jen je to takové řekl bych trochu náročnější. Víra v nějaké cizí tvrzení je taková pohodlnější žeano. :-)
Existují postupy jako třeba tzv. astrální a mentální cestování, magické evokace, různé meditační techniky které ukazují že existuje i cosi více než pouhá bezduchá hmota. Jenže aby to člobrdící pochopili, museli by sami na vlastní triko vyzkoušet a ne pouze planě filosofovat.
Postupy jsou popsané volně na netu.
Příklady:
"Astrální cetování" je myslím docela přirozená věc. Žádné čáry a koudla.
Ve spánku vystupuje "astrální tělo" samovolně a jde tam, kam je mysl nasměruje. I některé sny jsou takzvaně "astrální" zážitky. Jde to ovlivnit posledními myšlenkami před usnutím.
Před usnutím si představovat v mysli cestu. Ale cestu se fším fšudy, sledováním jednotlivých kroků, snahou pozorovat okolí. Nejlépe pro ověření na nějaké dobře známé místo. Když usnu vystoupí astrální tělo a jde tam, kam je mysl nasměruje.
Při pravidelném opakování se pomalu začne rozjasňovat a mohu vidět co se v dané době na oněch místech odehrává.
Dokatuje že v těle existuje cosi nevidtelné co můýe za určitých podmíněk vystopit a jednat nezávisle na něm. A co nemusí zemřít při smrti těla.
Magická evokace:
Evokace ukazuje že exsitují i bytosti nefyzické. Jen musí dát člověk pozor, aby to nevypadlo jako v následující filmové ukázce.
https://www.youtube.com/watch?v=7TCfNFckx6Q

Samozřejmně jen ukázka. Než se člobrdík do něčeho takového pustí měl by to hodně dobře probrat. Literatury je na netu volně habaděj.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *