Slinivka - onemocnění

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.4.2001 15:43 - Jindra Nová

Je mi 22 let, nekourim, nepiju a jim jako kazdy jiny. Presto mi pan doktor rekl, ze mam amylazy 10, coz je 5krat vice nez normal a pry se jedne o chronickou pankreatitidu. Drzim dietu a nadavam, proc zrovna ja. Chtela bych se zeptat pani doktorky nebo kohokoliv jineho, kdo o tom neco vi, co muze byt pricinou mych problemu a zdali je skutecne nutne brat enzymy, ktere mi pan doktor predepsal, kdyz na ultrazvuku byla slinivka normalni a nehubnu ani nemam jine potize (bolesti ap.). Predem dekuji za odpovedi.

reagovat 1.5.2001 00:04 - doktorka

Bohužel se u 25 procent případů chronické pankreatitidy nedá určit příčina vzniku. v některých případech může probíhat bez bolestí. Hubnutí se může projevit až při velkém poškození slinivky. Přitom vylučování enzymů může být narušeno. Pokud vám tedy lékař předepsal užívat enzymy a držet dietu, tak byste měla jeho doporučení dodržovat.

reagovat 31.10.2001 11:13 - Vita

Mám chorobnou hrůzu z rakoviny slinivky (zemřel na ni dědeček). Její příznaky (bolest v epigastriu, příp. v zádech, žloutnutí, nechutenství, zvracení ap.) se projevují až v momentě, kdy je pozdě. Rovněž ultrazvuk odhalí až nádor větší 2 cm, rozbor krve je pro časné zjištění rovněž k ničemu. Mé zažívací problémy jsou velmi nevýrazné, lékaři označené za pouhé překyselení žaludku, s tím, že endoskopie není (zatím) třeba. Od konce srpna však pozvolna ztrácím na váze (z 90 na 82 kg, někdy se váha dva týdny drží, pak jdou třeba i tři kila za týden dolů). Nejím málo, pouze jsem více omezil sladké jídlo. Rozbor krve odhalil pouze výrazně zvýšený bilirubin, dle ultrazvuku játra, ledviny, žlučník O.K. Dost by mi pomohlo, kdyby mi někdo kompetentní řekl, zda se může úbytek na váze projevovat u nádorových onemocnění (zvl. u slinivky) v rané fázi izolovaně nebo ne.

reagovat 7.11.2001 13:47 - doktorka

Výrazné hubnutí bez příčiny může mít souvislost s nádorovým onemocněním, u vás však může zhubnutí souviset i somezením sladkostí. Pokud lidi omezí sladkosti nebo se začnou stravovat podle zásad zdravé výživy je to často doprovázeno úbytkem na váze.
Další nespecifické příznaky, které by mohly naznačovat , že se v organismu něco děje jsou především ztráta chuti k jídlu, nevolnost, chudokrevnost, celková slabost a únava, střídání průjmu se zácpou...

reagovat 24.2.2002 23:45 - Jan Barvínek

Můj strýc šel na proplach(jinak celkem zdráv) žlučnikových kamenu, ale zákrok se v nemocnici v RK nepovedl a tak ho odvezli na pokoj a dali mu najist.Strýci se během 1hodiny udělalo velice špatně, že nemohl ani přivolat sestru.Od té doby je na ipce.Po 14 dnech v rychnovské nemocnici ho přrvezli do nemocnice do Hradce Králové kde jeho stav stale kolísal a dále se zhoršoval. Zde naznačili, že doktoři v RK pochybili.V HK podstoupil operaci slinivky,která byla v důsledku rk zanedbání doktorů(docházelo k sebedestrukci slinivky).Je ho stav se dokonce tak zhoršil, že musel být resuscitován. Rád bych se Vás paní doktorko zeptal : dá se onemocnění vyléčit ????????? Stále prochází stavem septickým,též ho napojují na umělou ledvinu (dochází k výpadku jeho ledvin) Předem děkuji za radu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.11.2013 09:43 - Bára

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Přítelovi se před týdnem udělala boule na spodní hraně levých žeber, jakoby slinivka. Nebolí to a je to tvrdé a organismus pracuje jako vždy. Co by to mohlo být?

reagovat 28.11.2013 13:24 - svetlana

dobry den chcela by som vas poprosit spitat sa pani doktorka beriem infuzie lebo mam poskodene platnicky a chcela by som vediet na lavej strane pod rebrami mam bolesti uz tri dni mam moze byt to byt slivinka ? a mam dlhodobo kyselinu moze to byt z infuzie tie bolesti alebo od zaludka kyseliny.dakujem

reagovat 24.1.2015 19:27 - tomas

Je mi 22 let, nekourim,...

Dobrý den, Jindriško,
je to z toho co jíme a pijeme

podlehl jsem málem ve 36 letech

do zdravého jídla jsem se zbláznil a napsal web
máme málo informací obecně, natož o slinivce
www.slinivkar.cz příběh a recepty

reagovat 8.4.2016 19:00 - petra

Ahoj chtěla jsem poprosit slinivkáře zde o radu - zajímá mne, jestli kdokoli z vás trpí nebo trpěl u slinivky i na noční pocení, zvýšené teploty (mezi 37,1 - 37,5), hubnutí a celkovou vyčerpanost a velkou únavnost po troše námahy či delší chůzi? a také mne zajímá jestli někdo z vás mívá nafoukllé břicho jako balon a bolesti zad, mne to pořád drží nalevo pod žebry - v oblasti zlustého střeva a ledvin. Mám trochu potíž s dietou protože držím i bezlepkovou a bezmléčnou - se kterou bojuji protože ji nemám prokázanou - ale přesto ji držím nebot mi žádný lékař s tím ještě nepomohl. Je zde někdo s podobnými problémy? také se mi stává že po kupř. chipsách se mi v puse udělá bud afta nebo nějaký bolestivý puchýř či nateklina.Již po několikáté mám zvýšenou amylazu. Stále se u mne řeší co mi je, vážím 46 kg (160cm) 32 let, děkuji za radu i názor na mail, budu moc ráda, jsem zoufalá, děkuji Petra. email gastrokolono@seznam.cz

reagovat 10.4.2016 19:12 - katka

Je mi teprve 10 let. A dostala jsem zánět slinivky. Měla jsem
týden dietu. Každých 14 dní jsem musela jít odebrat krev

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *